Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

5 фільмів для перегляду перед шопінгом

Зомбі, пограбування мільйонерів та комедія з Джимом Керрі

Щороку наприкінці листопада знижки провокують у споживачів почуття провини через те, що до Нового року вони не купили щось нове. Кінематограф неодноразово грався з поняттям консюмеризму, продукуючи зомбі-горори та романтичні комедії. Уникнути Чорної п’ятниці – дня шалених знижок – навряд  можливо, навіть якщо ви не збираєтеся нічого купувати. 

Moviegram разом із національним онлайн-кінотеатром SWEET.TV зібрав п’ять фільмів, які по-різному оцінюють людську платоспроможність: від ремейку фільмів жахів Зака Снайдера до екранізації мемуарів Джордана Белфорта. До речі, у рамках проєкту «Hollywood українською» SWEET.TV робить україномовний дубляж культових голлівудських фільмів. Тому у SWEET.TV кіногерої говорять природно і гарною українською мовою, повністю занурюючи глядача у власну історію. За посиланнями можна переглянути стрічки в онлайн-кінотеатрі мовою оригіналу або з якісним українським дубляжем.

Dawn of the Dead
реж. Зак Снайдер

Повальний консюмеризм – головна метафора зомбі-горору, якої нас навчив режисер Джордж Ромеро. Його покійники у «Світанку мерців» були повільними примарами в покинутому супермаркеті. Часи змінюються. Тепер товари розкуповують у рази швидше, тому Зак Снайдер не забарився переосмислити історію про апокаліпсис. Його кліповий монтаж неабияк знадобився, щоб оживити старий сюжет. Додавши в плейлист When the man comes around Джонні Кеша, режисер неначе підморгує прихильникам жанру. Адже в зомбі-горорі головна загроза – завжди живі.

«Світанок мерців» 2004 року складає враження цілком глядацького кіно, у якому ні на мить не зникає загроза бути з’їденим заживо. Снайдер вміє в потрібних моментах посилити саспенс, в інших – його приглушити. Та в його повнометражному дебюті все-таки найпомітнішим є захоплення матеріалом. За бюджету у 26 мільйонів він зумів окупити свій кредит довіри втричі. Тож, вважайте, що дорога до дорогих DC-блокбастерів режисеру відкрив ремейк на стрічку Джорджа Ромеро. Якщо й потрібно знайти символ покупки в один клік, це неодмінно має бути «Світанок мерців» – яскраве та драйвове кіно про смертельний супермаркет.

Відтворити відео
Відтворити відео
Serving Sara
реж. Реджинальд Гарлін

На початку двотисячних пригодницькі комедії ще трималися на доброму імені відомих акторів. Метью Перрі на хвилі успіху «Друзів» користувався популярністю у відвідувачів кінотеатрів. Стрічка «Шахраї» майже повністю побудована на гегах із Перрі, який кривляється, жартує та навіть засовує руку в дупу бика. Чого тільки не зробиш заради розваги глядача. Головний герой Джо Тайлер працює судовим виконавцем, який доставляє повістки. На службі йому трапляється дружина багатія Сара. Вона пропонує йому велику суму, щоби першим повістку до суду отримав її чоловік. Так вона зекономить та отримає омріяний реванш. Але дорогою до цілі головним героям блокують кредитні картки, а колеги Джо стають на заваді.

«Шахраї» опинилися в добірці через  марнотратство персонажів. Кожен із них відображає Бушівську Америку, у якій головна цінність – зелені папірці. Далі за списком йде зброя, сексизм та расова дискримінація. На перший погляд здається, що «Шахраї» – невинна комедія з обов’язковою романтичною лінією. Натомість це докладне зображення людської недосконалості, яка підживлюється придбанням непотребу. Тож, фільм варто дивиться як застереження від можливої жадібності, коли натискаєте «купити» у всіх віконцях браузеру.

Елітне суспільство

The Bling Ring
реж. Софія Коппола

Софія Коппола екранізувала статтю з Vanity Fair про зграю підлітків, які грабують будинки знаменитостей. Серед останніх є, наприклад, Періс Гілтон. Вона люб’язно надала знімальній групі свої апартаменти, щоби кіно виглядало переконливіше. Однак головна чеснота «Елітного суспільства» в його навмисно простій конструкції. Школяр пізнає переваги розкішного життя, знайомиться з молодими грабіжницями та врешті-решт сумнівається у своєму виборі друзів. Історія підкидає прямолінійні, але зрозумілі метафори, у які можуть увірувати тінейджери. В одному з епізодів трапляється аварія й у салоні винуватця ДТП грають слова M.I.A: Live fast, die young. От так Софія Коппола сварить необачних хуліганів.

Можна було б очікувати потяг до життя знаменитостей у підлітків. Але персонажі зацікавлені передусім у матеріальному збагаченні. У їхньому світосприйнятті вони втратили орієнтири рольових моделей. Виходить, рольові моделі – це вони самі. Крадучи брендовані речі, вони перетворюються на героїв американських відеокліпів. Режисерка навмисно позбавляє їхні особистості значущими рисами характеру, адже вболівати за них та співчувати їм не хочеться. Тож єдиний правильний варіант перегляду, як і для всіх фільмів Софії Копполи – стратегія спостереження. Так, «Елітне суспільство» – ідеальний фільм для Чорної п’ятниці, як за наповненням, так і за формою. Можна вчитися холоднокровності в головних героїв або вивчати їх як суперників перед входом у магазин.

Відтворити відео
Відтворити відео
Fun with Dick and Jane
реж. Дін Парізо

Якщо взяти класичну комедію 1977 року й додати туди Джима Керрі, усе одно вийде комедія з Джимом Керрі. «Аферистів» спіткала не найкраща доля у світовому кінопрокаті, але цей фільм випередив свій час. Голова ідилічної сім’ї Дік Гарпер отримує підвищення і швидко його втрачає. Борги накопичуються, родина боїться втратити дім і вдається до маскованих пограбувань. Але рано зловтішатися з традиційного гепі-енду, бо в комедії з Джимом Керрі режисер несподівано приготував соціальний коментар.

Дік та його дружина Джейн – типові представники середнього класу в Америці. Коли сусід показово хизується своїм Мерседесом, родина Гарперів може лише сумувати, адже ненова BMW – це межа їхньої фінансової спроможності, вище якої вони стрибнути не можуть. Тож фільм цікавіше дивитися під оптикою трагедії споживача. Змінити своє становище вони можуть не стільки пограбуванням, на який вони охоче йдуть, а маніпуляціями в бік одне на одного та свого оточення. Світ любить упевнених. Якщо американцю треба піти далі своїх можливостей, він переступить закон.

The Wolf of Wall Street
реж. Мартін Скорсезе

Завдяки цьому фільму Леонардо Ді Капріо ненароком став символом цинічного продавця у фінансових операціях. Мартін Скорсезе не взявся засуджувати мотиватора та колишнього брокера Джордана Белфорта, якого зіграв актор. Це дозволило глядачам трактувати образ життя мільярдера як приклад для наслідування. Белфорт і досі притягує до себе багато уваги. Його приїзд у Київ рекламувався як приїзд прототипа «Вовка з Волл-стріту». За трьома годинам перегляду, де Ді Капріо нюхає кокаїн та займається сексом із секс-робітницями, глядач може пропустити найголовніше. Це кіно про доступність благ та їхній вплив на психіку харизматичної особистості.

Щоби підкреслити думку про руйнівну силу споживацтва, Мартін Скорсезе вставив багато кадрів із CGI. Тому зображення почасти скидається на неживе, пластикове та жовте, немов від чуми. Направду багатство Джордана Белфорта і є його головним прокляттям. Та лише наприкінці фільму він зрозуміє, що врівноважує цю ношу подарунком долі ораторським мистецтвом переконливості. Результатом перегляду буде або повне неприйняття побаченого, або палке бажання спробувати белфартської вдачі. Зрештою, від цього й залежатиме вага вашого кошика з покупками.

Відтворити відео

SWEET.TV – національний онлайн-кінотеатр із доступом до українського національного і преміального HD-телебачення, українських фільмів, а також рейтингових світових кінохітів від Disney, Universal, Paramount, Sony та ін. з українською доріжкою. Весь контент можна дивитися в HD якості на будь-яких пристроях (телевізор, планшет, комп’ютер, смартфон).

Інтерфейс додатку SWEET.TV – один із найбільш дружніх та інтуїтивно-зрозумілих на українському ринку. Робота платформи залишається стабільною  навіть на слабких пристроях та з мінімальною швидкістю інтернету, що дозволяє дивитись фільми, серіали та телеканали навіть у горах чи в дорозі. Також є можливість поставити телеефір на паузу та переглядати передачі у записі впродовж семи днів.

Матеріал створено за підтримки

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

Залиште коментар

5 1 голос
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі