Культові стрічки 2015-го, які вам можуть не сподобатися – але ви все одно маєте їх подивитися.


Культове кіно продовжує жити, хоча нині на другий план відійшла ціла низка його характерних тенденцій – наприклад, раніше фільм, що згодом отримував такий статус, до того частіше за все провалювався в прокаті. На втіху ностальгічно налаштованих глядачів, феномен культовості, який набув апогею у 80-их-90-их, досі приносить непогані кіноплоди.

 

«Кунг Фьюрі», реж. Девід Сандберг

Іронічний пастиш на, здається, усі фільми, які свого часу можна було побачити у відеосалонах. «Кунг Фьюрі» безжально нагадує — благословенна епоха «трицеракопів» та амазонок на велоцерапторах вже давно скінчилася. І лише фільми ретротрадиції («Залізне небо», «Менборг») дає змогу поринути у напівзабутий світ VHS-бойовиків.


«Шалений Макс», реж. Джордж Міллер

Ветеран Джордж Міллер, який створив оригінальний всесвіт «Мед Макса» ще у старі добрі часи розквіту австралійських фільмів категорії «Б», знову повернувся на екрани. Цього разу — з вельми пристойним бюджетом, Томом Харді, Шарліз Терон та величезною кількістю трюків, виконаних акторами без допомоги дублерів. Новий «Мед Макс» сколихнув консервативний світ жанру екшн, де здебільшого прописалися стерильні марвелівські супергерої – тож чекаємо на продовження.


«Турбопацан», реж. Франсуа Сімар, Анук та Йоанн-Карл Віззелли

Ідеологічний брат «Кунг Фьюрі», який на додачу надихався вищезгаданим «Мед Максом» та «Могутніми рейнджерами» (до речі, їх планують перезапустити у 2016-му). «Турбопацан», незважаючи на певну маргінальність, пройшов декількома американськими престижними фестивалями, серед яких славетний «Санденс», і отримав там чималу прихильність критики. Дійсно, що може не сподобатися у фільмі, де всі ганяють на байміксах та час від часу винахідливо винищують один одного?


«Людська багатоніжка-3», реж. Том Сікс

Справжній подарунок для фанатів серії і поціновувачів дивних кінотворінь. Фільм, що є, фактично, самопародією, вже зібрав низку негативних відгуків – здебільшого від людей, які його не дивилися. Шкода, адже та сама багатоніжка цього разу відходить на другий план, звільнивши місце для самокритики та Тома Сікса власною персоною. Вочевидь серія вирушила еволюціоністським шляхом, що, як відомо, неодмінно до чогось та й приведе.


«Зоряні війни. Пробудження сили», реж. Джей Джей Абрамс

Сьомий епізод «Зоряних війн» продовжує давню (всесвітньо відому, велику, бла-бла-бла) серію родом з 70-их, доповнюючи та вписуючись у вже існуючий культ. Традиційні світлові мечі, Чубакка, «Тисячолітній сокіл» — все спрацьовує і сьогодні… звісно, якщо вдалось вберегтись від спойлерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Top&Best