Любов – універсальна річ, що об’єднує різні досвіди в одній емоції. Від початку свого існування кіно намагалося зобразити любов у різних ситуаціях, часових рамках та об’єктах. Український кінематограф теж не стоїть осторонь та щороку видає кілька фільмів, де романтичні взаємини переростають у щось більше. Втім, любов – це не лише стосунки між двома людьми. Можна любити страви, традиції та свою країну. Разом із національним онлайн-кінотеатром SWEET.TV зібрали п’ять стрічок, що показують найсвітліше почуття найрізноманітнішими способами. Усі фільми можна переглянути тільки на SWEET.TV.
Коли мова йде про «Атлантиду», насамперед згадують інтер’єр сірого майбутнього. Війна з Росією виграна, але замість радості через перемогу залишилася пустка, на якій виростає любов між головними героями. Він – ветеран війни, вона – волонтерить у гуманітарній місії «Чорний тюльпан». На фоні рештків загиблих солдатів вони відчувають спорідненість у своїй самотності. Валентин Васянович показує їхні почуття майже без слів, дозволяючи непрофесійним актором поглядами та рухами тіла сигналізувати про наступний вчинок. Що й казати, їхній перший поцілунок у машині крізь мокре від зливи скло, наповнює стрічку світлими емоціями кохання. Попри їхнє становище режисер дає зрозуміти, що все в них буде добре. Головні герої знайшли ресурс одне в одному, який будуть черпати ще довго.
У луганській області учень школи вивішує український прапор, чим провокує керівництво навчального закладу на радикальні міри – запроторюють хлопця до поліцейського відділку. Вчителька Ніна чудово розуміє хлопця, й між ними виникає спершу дружба, а потім і короткочасне кохання. Щоправда, чоловік Ніни Юрій не в захваті від нового захоплення дружини. Він планує з нею переїзд до Києва, де на них, можливо, чекає краще життя, ніж в окупованому «ЛНР». Дар’я Онищенко показує любов як спалах пристрасті. Причому це відбувається й між Ніною та учнем та між Ніною та Юрієм. Як і в «Атлантиді», головним героям не потрібно багато слів. Їхні почуття імпульсом перетворюються на поцілунок, секс або ж навіть згвалтування. Режисерка нагадує, що в усього є ціна. І для Ніни ціною стануть спогади про взаємини з 17-літнім учнем.
Родина Середюків готується до ще одного весілля. Тепер виходить заміж старша донька Наталка. Батька сім’ї Василя не влаштовує вік нареченого і його наміри щодо купівлі землі, де стоїть краєзнавчий музей у Яблунівці. Звідси й народжується конфлікт, у якому потрібно шукати примирення. Попри повторюваність подій першого фільму, сиквел технічно підріс у зображенні протистояння Василя та нареченого. І якщо вже згадувати любов у контексті «Скаженого весілля 2», найменш помітним у рецензіях на кіно залишаються взаємини старшого Середюка та чорношкірого зятя-француза. Їхній конфлікт із першого фільму повністю вичерпав себе, але залишив милі підколи, в яких простежуються прихильність Василя до вибору доньки. Взаємини Франсуа та Середюка могли би залишитися й за рамками сюжету сиквелу, але вони чудово підкреслюють сценарну послідовність у проєкті.
У документальному фільмі Олексій Гуз показує весільне вбрання з восьми областей України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької. Поміж кадрами демонстрації одягу експерти-етнографи переповідають із вуст мешканців областей традиції та звичаї, які підкріплюються у весільному обряді. Оскільки кіно схоже на виставку або ж навіть відеоарт у музеї, треба бути готовими до особливого наративу, що радше тяжіє до телевізійного проєкту, ніж до кінотеатрального досвіду. Втім, це не применшує захоплення спікерів, які діляться своїми знаннями про весілля. Такий ентузіазм – любов до своєї справи – нечасто простежується в документальному кіно.
Творці фільму запитали в себе, борщ із якими інгредієнтами – справжній. Адже в різних регіонах у нього додають рибу, білий буряк, чорнослив, мед та багато різних овочів. Шеф-кухар Євген Клопотенко помандрував Україною, щоби відповісти на це запитання, знайти секретний інгредієнт та врешті-решт приготувати універсальний борщ. Пошуки заводять його в їдальню ЧАЕС, одеські дворики, галицькі хати, львівські ресторани та польову кухню військовослужбовців. У цих мандрах помітно, з якою любов’ю українці бережуть свої рецепти та цінують насамперед смак у головній страві. Але не менш важливим у фільмі є і вибір на роль оповідача Євгена Клопотенка. Адже ще потрібно знайти людину, яка буде любити борщ, як цей кулінарний експерт. Ба більше, він півтора року присвятив тому, щоби борщ внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
SWEET.TV – національний онлайн-кінотеатр із доступом до українського національного і преміального HD-телебачення, українських фільмів, а також рейтингових світових кінохітів від Disney, Universal, Paramount, Sony та ін. з українською доріжкою. Весь контент можна дивитися в HD якості на будь-яких пристроях (телевізор, планшет, комп’ютер, смартфон).
Інтерфейс додатку SWEET.TV – один із найбільш дружніх та інтуїтивно-зрозумілих на українському ринку. Робота платформи залишається стабільною навіть на слабких пристроях та з мінімальною швидкістю інтернету, що дозволяє дивитись фільми, серіали та телеканали навіть у горах чи в дорозі. Також є можливість поставити телеефір на паузу та переглядати передачі у записі впродовж семи днів.