«Золотий глобус»–2017 за найкращу чоловічу роль та найкращий комедійний серіал

Творці серіалу Дональд і Стів Гловери народилися не в Атланті, але прожили там достатньо для того, аби зрозуміти, чим дихають жителі міста. Серіал про репера Paper Boi на ім’я Альфред та його менеджера Ернеста, якого грає сам Дональд, відзнятий на замовлення телеканалу FX – того самого, що вже випустив у світ «Фарго», «Американську історію жахів», «Легіон» і «Ворожнечу». «Атланта» заснована на постійних негараздах персонажів, що дивним чином не знаходять елементарного вирішення та раз-у-раз завершуються фірмовим драмеді-фіналом, де Альфред і Ернест ще якось сподіваються на краще попри всі обставини.

Перші дві серії ніби обіцяють лінійний розвиток подій, однак далі Гловери пропонують цілу низку нетривіальних сюжетних ходів. Так, у сьомому епізоді втрачається головна сюжетна лінія – нам показують пародійне «чорне» телебачення з передачею-інтерв’ю, в якому Paper Boi намагається віднайти сенс серед навколишнього абсурду. Передачу переривають сюрреалістичні ролики – в одному з таких голодного вовка забирають у поліцію, бо ж він намагався вкрасти в дітей кукурудзяні пластівці, які, власне, і є об’єктом реклами. На виході маємо щось на кшталт постмодерністської гри із незліченними трактуваннями – і неодмінною можливістю не вдаватися до жодного.

Дев’ята серія викликала полеміку серед критиків образом білого чоловіка, закоханого в чорну культуру. Тут йдеться про racial passing, термін, що означає людину, котра ідентифікує себе не з тією (або не тільки з тією) расовою групою, до якої приналежна з народження. В цьому епізоді Ернест разом із колишньою дівчиною приходить на аукціон в маєток, власник якого постійно ходить за персонажем Гловера і намагається вразити його своїми знаннями про Африку. Та Ернест насправді здивований лиш одержимістю хазяїна будинку… адже він і сам не знає багатьох нюансів власної етнічної культури.

«Атланта» – цілий всесвіт із дивними людьми, що простягається далеко за межі міста і прагне вкорінитися в кожному з глядачів. Легке ставлення до життя тут неодмінно йде поруч із тяготою існування, ритмічно поєднуючи чорну культуру із несправедливістю у світі, а хіп-хоп і флоу стають чи не ідеальним тлом для інтонації гумору й сатири. На цьогорічному «Золотому глобусі» серіал здолав колишнього фаворита, «Моцарта в джунглях», чим привернув до себе неабияку увагу ширшої аудиторії. З цього можна лише порадіти – врешті-решт, тренд розумного гумору завжди на часі.

Сподобалась стаття? Допоможи Moviegram стати краще

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Серіали