Режисери знаходять компроміси із гігантом індустрії Netflix.

Продюсери Netflix роблять все можливе, щоб його глядачі не вимикали своїх девайсів. Підписники стрімінгового сервісу називають це явище «бінгвочінгом»*. Кількість серіалів та фільмів у мережі Netflix постійно зростає, тому орієнтуватися у новинках стає все складніше. Спеціально для вас ми виокремили кількох режисерів та акторів, які варті уваги через свої смак, стиль, а, головне, – талант.

*Binge-watching або marathon-viewing – практика глядачів дивитися серіал або шоу кілька серій\випусків підряд. Доволі розповсюджене явище серед користувачів Netflix.

Девід Фінчер

Зняти кіно про маніяка? Девід Фінчер – саме той, хто вам потрібен. Звісно, продюсери Голлівуду обпалилися його перфекціонізмом (величезна кількість дублів на зйомках) та незалежністю – чого варті хоча б його численні конфлікти з продюсерами під час зйомок «Чужий 3». Але Netflix усе одно співпрацює із Фінчером. Він зняв кілька серій першого сезону «Карткового будинку» і залишився у тіні виконавчого продюсера серіалу. Здається, і стрімінговий сервіс, і сам Девід залишилися задоволені загальним результатом. Інакше як пояснити вихід на Netlfix нового проекту Фінчера «Мисливця за розумом»?

Серіал «Мисливець за розумом»  оповідає історію про агента ФБР, який полює за ув’язненими злочинцями та намагається зрозуміти природу їхніх вчинків. Сюжет – точне попадання у ціль для Фінчера, який любить заглядувати у мізки хворих людей і досліджувати їхню мотивацію. Та будьте певні: режисер не переймається «лайками» під новим серіалом, хоча і веде діалог з глядачем через візуальну манеру розповіді. Його хвилює лише якість.

Play Video

Ной Баумбах

Ной Баумбах – відомий своїми кінодослідженнями розколу сімейного затишку («Кальмар і кит») та конфліктів поколінь («Поки ми молоді»). Про його тягу до мамблкору та авторський почерк ми вже писали у нашому матеріалі.

Новий фільм Баумбаха «Історії сім’ї Мейровітц», який з’явиться на Netflix 13 жовтня, показали на цьогорічному Каннському кінофестивалі без зайвого шуму. Найпомітніші стрічки режисера – «Марго на весіллі», «Забути і згадати» та «Кальмар і кит» – вже доступні підписникам Netflix.

Акторський склад «Історії сім’ї Мейровітц» переповнений зірками: Дастін Гоффман, Бен Стіллер та Адам Сендлер, що повернувся до свого трагікомічного образу. Український глядач вже по трейлеру проведе сюжетні паралелі з «Кайдашевою сім’єю», але в інтер’єрі Нью-йорку. Головне, щоб цифрова тьмяність екрану Netflix не вплинула на самобутній світ Баумбаха.

Play Video

Азіз Ансарі

Важко перелічити всі ригалії цього актора індійського походження: письменник, стендап-комік, продюсер та, зрештою, режисер. Співпраця Азіза Ансарі з Netflix триває вже понад 4 роки – з часів виходу його першого комедійного стендапу у 2013 році. Після завершення серіалу «Парки та зони відпочинку» у Ансарі різко побільшало вільного часу, тому він не витрачав його марно, а зайнявся розробкою власного проекту.

Новий серіал «Майстер не на всі руки» зробив з актора зірку нового штибу, адже проект приносив лише успіх (сценарні «Еммі» та номінацію на «Золотий глобус»). «Майстер не на всі руки» – це поєднання всього, над чим жартує Азіз у своїх стендапах: стосунки між чоловіком та жінкою, дружба та їжа. За сюжетною складовою Азіз не забуває і про стильові особливості. Перша серія другого сезону, яку він зрежисував, неодмінно здивує глядача різкою зміною кольору та старанним оммажем до стрічки «Викрадач велосипедів» Вітторіо Де Сіки. Власне, можна радіти, що італійський реалізм кінця 1940-х повертають до життя у нових форматах.

Play Video

Пон Джун Хо

Експансія корейської культури у Netflix відбувалася непомітно для світового глядача. Та якщо зміни мають статися, Netlfix зробить із цього велику подію. Прем’єра фільму «Окча» Пона Джуна Хо на Каннському кінофестивалі зчинила вибух у медіа. І навіть не завдяки своїй темі зловісних корпорацій проти людяності. Через технічну помилку верхня частина зображення не попала на екран. У цей час на екрані відображалася половина логотипа «Netflix». Аудиторія обурилася. Преса вирішила, що обурення спровоковане появою власне помилкою. Хоча насправді зал продовжував свистіти й після її усунення. Ми згадували про це у нашому матеріалі про «Окчу».

Фільм Джуна Хо показав, що кінонагороди та фестивалі  не готові сприймати стрічки від стрімінгових сервісів, адже потрібні нові вимоги до кінопрокату. Стара система оцінок не підходить для фільмів, які з’являються в один день на мільйонах моніторів. Але крім цієї проблеми історія про порятунок великої свині від гострого леза гурманів виглядає на Netflix якщо не дивно, то, як мінімум, іронічно серед азійських кулінарних серіалів. Віримо, що хайп навколо «Окчі» змусить проюсерів стрімінгового сервісу ще не раз переглянути співпрацю з Поном Джуном Хо.

Play Video

Луї Сі Кей

Розлучений батько двох дітей Луї Сі Кей втілив мрію кожного з нас: зробив із власного життя сітком, який успішно транслювався на телеканалі FX. Його жарти про життя після 40 стали впізнаваними у багатьох клубах Нью-Йорка і, зрештою, виросли у повноцінні стендап-концерти, якими зацікавився Netflix. Незважаючи на контракти із Netflix, Луї все ще тримається осторонь великих корпорацій. Він зняв серіал «Хорас і Піт» для власного сайту, аби утримати унікальний театральний формат, але не цурається випускати свої стендапи для Netflix. Цьогорічний комедійний концерт «2017» показав, що Сі Кей знаходиться у найкращій професійній формі і складає серйозну конкуренцію всім іншим стендаперам.

Play Video

Сподобалась стаття? Допоможи Moviegram стати краще

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Top&Best