Фільм «Плай» Єви Джишиашвілі переміг у національному конкурсі Docudays UA

Покази відбувалися у Кракові

Через російське вторгнення в Україну, Docudays UA переніс проведення 19-го фестивалю до скасування воєнного стану та припинення російської агресії. Втім, національний конкурс все ж таки відбувся – покази проходили під час Краківського кінофестивалю.

4 червня журі у складі Даніеля Абми, Девіки Ґіріш i Станіслава Битюцького визначили переможця української програми повних метрів. Ним став фільм «Плай» Єви Джишиашвілі – історія про родину на заході України, яка попри віддаленість регіону від зони бойових дій, все одно зазнала впливу війни.

Журі так обгрунтувало своє рішення:

«”Плай” привертає увагу тут і тепер, особливо в контексті російського вторгнення в Україну. Однак фільм Єви Джишиашвілі твір рідкісний та довговічний, що водночас промовляє до моменту і виходить поза його межі.

Режисерка створила хроніку буколічного життя родини в селищі посеред українських Карпат. Тут камера наближається близько та прагне все дізнатися, однак ніколи не втручається, що будує почуття глибокої довіри між режисеркою та героями. Фільм пристосовується до ритму повсякдненного життя героїв, не нав’язує тему війни, натомість фіксує те, як війна неминуче проникає в кожен день і руйнує життя, навіть тих, для кого в ній немає ролі. Маленькі діти в сім’ї поводяться, немов пророки чи філософи, відверто ставлять запитання, на які занадто стомлені дорослі не можуть не те, що відповісти, а й навіть подумати: якщо Бог є, чому він чи вона створили війну? Чи ж це справа рук людини?

Випромінюючи доброту, що схожа на ковток свіжого повітря в похмурі часи, і знятий через призму прекрасного погляду на краєвиди українських гір, “Плай” настільки ж ніжний, як і актульний. Фільм знаменує появу нового величезного таланту, який журі із задоволенням нагороджує».

До речі, на Краківському кінофестивалі також відбулася світова прем’єра ще одного українського фільму – «Крихка пам’ять» Ігоря Іванько.

Не забувайте донатити фонд Повернись живим.

За бажання можна підтримати нашу редакцію: 5375 4141 1184 1051.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим