Кіно за культовими іграми. Де в ньому ігролад?

| Марта Холодило

Сюжет фільмів за відеоіграми так чи інакше пов’язаний із грою, але як ігролад впливає на кіноадаптацію? Ми вирішили проаналізувати, як фільми за культовими іграми переймають ігрові механіки від своїх інтерактивних прототипів.

Assassin’s Creed

Протягом століть дві таємні організації, Братство Асасинів і Тамплієри, борються за «Яблуко Едему» – артефакт, що містить код для керування людською волею, який переховують Асасини. Головний герой – засуджений до смерті вбивця Каллум Лінч, єдиний нащадок власника Яблука, іспанця Агілара де Нерха. Його генетичні спогади – це ключ до місця перебування артефакту, який потенційно може назавжди вирішити проблеми насилля у всьому людстві, і тепер Каллум змушений пожити у двох реальностях – своїй та свого предка, – аби знайти Яблуко.

Творці фільму вирішили не брати за сюжет окрему частину франшизи, а розповісти нову історію в межах ігрового світу. У кадрі є копії зброї протагоністів серії: меч з першої гри, лук з третьої, пістолети з четвертої та меч-тростина з «Assassin’s Creed: Syndicate». Головний герой використовує приховане лезо на зап’ясті та здійснює іконічний «стрибок віри» – вільне падіння з великої висоти, яке у грі зазвичай закінчується приземленням у копицю сіна. В екранізації присутня і машина Анімус, здатна відтворювати спогади за генетичним кодом свого користувача. На жаль для гравців, Агілар показаний переважно у відкритих боях з Тамплієрами, що цілком нівелює завдання гри діяти приховано і не привертати зайвої уваги.

Play Video
Рік: 2016
Режисер:  Джастін Курзель
Гра: серія ігор «Assassin’s Creed»

Hitman

Агент 47, елітний вбивця з таємної організації, отримує завдання публічно вбити російського президента. Після виконання замовлення організація повідомляє йому, що президент насправді живий, а після замаху залишився свідок, якого необхідно прибрати. Через цей провал на головного героя полюють власна Агенція, Інтерпол і ФСБ. Щоб вижити, агент має розібратись, що ж пішло не так і як це виправити.

Як і Assassin’s Creed, Hitman не опирається на жодну конкретну гру серії, але бере чимало з ігрового світу. Головний герой – не генетично вирощений «ідеальний убивця», як у грі, а натренований сирота. У фільмі він демонструє володіння різними видами зброї, які використовує його ігровий двійник: пістолети, снайперські гвинтівки, бойові ножі тощо. Збереглися також також навички переодягання і душіння, хоча останнє виглядає не так майстерно, як в оригінальній грі. Певні епізоди відтворюють завдання гри – сховати тіла жертв або залишити їх у публічних місцях, але загалом кіногерой діє відкрито та гучно, на відміну від ігрової версії. Велике здивування викликала наявність у Агента 47 майже підліткових емоцій, яких немає у його ігрового прототипу.

Play Video
Рік: 2007
Режисер:  Ксав’є Жанс
Гра: серія ігор «Hitman»

Lara Croft: Tomb Raider

Парад планет – рідкісне явище, яке можна спостерігати з Землі протягом кількох днів раз на 5 000 років. У перший день параду вдома у Лари Крофт починає цокати дивний годинник, захований у таємній кімнаті будинку, а на її ім’я надходить лист від померлого батька лорда Крофта. Механізм годинника – ключ до магічного Трикутника Світла, здатного подарувати владу над часом і простором. Однак Лара не єдина, хто зацікавлений в артефакті: за містичною силою Трикутника полюють давні знайомі її батька – Ілюмінати.

Фільм оповідає про нову пригоду Лари Крофт, схожу на ті, які вона переживає в іграх. Дизайн протагоністки досить точно відтворює ігрову версію, включно з її одягом, зачіскою та основною зброєю – парою пістолетів. На відміну від гри, Лара у фільмі майже не використовує інші види зброї, але демонструє характерні їй ігрові навички у стрибках, вміннях крастися, розгадувати головоломки і знаннях місцевих звичаїв. Представлені локації відповідають типовим місцевостям ігор: місця розкопок, старовинні храми, віддалені від цивілізації поселення та інші.

Play Video
Рік: 2001
Режисер:  Саймон Вест
Гра: серія ігор «Tomb Raider»

Prince of Persia: The Sands of Time

Під час походу перська армія отримує інформацію про поставки зброї з ворожого міста Аламут і вирішує напасти на нього у відповідь. Дастан, один з принців Персії та очільник армії, проникає за мури міста та відкриває ворота. Після однієї з численних сутичок до нього потрапляє незвичайний кинджал з руківлею, наповненою піском, який дозволяє власникові повертати час назад. Перські солдати тріумфують, аж доки на святкуванні їхньої перемоги подарований кинжал не вбиває царя Персї. Тепер уже злочинець в очах власної сім’ї, принц Дастан змушений шукати вбивцю батька та викрити справжні причини вторгнення у місто.

Сюжет засновано на початку ігрової трилогії, звідки фільм запозичив образ принца, магічний кинджал, піски часу, а також деякі сюжетні прийоми. Принц носить одяг із різних частин серії та майстерно вправляється з різними видами холодної зброї, яку можна знайти у грі: мечі, кинджали, списи тощо. Також він демонструє різні види стрибків і – зрідка – біг по стінах, який є важливою частиною ігроладу. Як і в грі, Дастан використовує кинджал, щоб відмотати час назад і ефективніше долати суперників з другої спроби.

Play Video
Рік: 2010
Режисер:  Майк Ньюел
Гра: трилогія  «Prince of Persia: The Sands of Time»

Resident Evil

 

Після проникнення в повітря небезпечного Т-вірусу штучний інтелект таємної підземної лабораторії Червона Королева вирішує зачинити двері та вбити всіх усередині, щоб зупинити вірус від проникнення назовні. Для розслідування ситуації на місце прибуває спеціальна оперативна група. При запасному вході в установу вони знаходять пару охоронців, Алісу та Спенса, з амнезією. Разом вони намагаються розібратись, що відбулося в лабораторії.

Фільм не має сюжетної прив’язки до конкретної гри. З оригінальної серії екранізація перейняла ідею зомбі, створених вірусом, та багато назв і місць. Ігролад RE у фільмі представлений використанням вогнепальної зброї протагоністами. Вирішення головоломок, необхідні для ігрового прогресу, замінені обміном інформацією між героями та лабораторним комп’ютером, і спогадами Аліси та Спенса. Натомість фільм має багато посилань на пригоди Аліси у книжках Льюїса Керрола.

Play Video
Рік: 2002
Режисер:  Пол В.С. Андерсон
Гра: серія ігор «Resident Evil: Biohazard»

Silent Hill

 

Шерон, прийомна донька подружжя да Сільва, має тривожну схильність до лунатизму та бачить жахливі сновидіння про містечко Сайлент Гілл. Одного разу, коли її нічні прогулянки мало не призводять до смерті, мати дівчинки Роуз вирішує таємно від чоловіка відвезти її до Сайлент Гіллу. Це примарне поселення, закрите після великої пожежі понад тридцять років тому. У білому тумані містечка Роуз намагається відшукати правду про свою дочку та таємничу «темряву», яка населяє вулиці жахливими монстрами.

Перший фільм про Сайлент Гілл є своєрідною амальгамою з усіх частин ігрової серії. Стилістика фільму відповідає візуальному стилеві ігор, показуючи різні виміри – «туманний» та «інший світ» – «otherworld», який періодично вкриває містечко та населяє його потворами. У фільмі бродить і найбільш відомий монстр серії – Пірамідоголовий, хоча тут він не має особливого призначення.

Play Video
Рік: 2006
Режисер:  Крістоф Ган
Гра: серія ігор «Silent Hill»

Warcraft

У пошуках нової домівки орки спустошеного світу Дренор під проводом чорнокнижника Гул’Дана відкривають портал до Азероту. Це відносно мирна планету, яку населяють кілька не надто войовничих рас. Люди королівства Штормвінд на чолі з королем Ллейном Вринном і полководцем Андуїном Лотарем намагаються згуртувати своїх сусідів проти небачено жорстоких суперників.

Фільм взяв за основу події стратегічної гри Warcraft: Orcs & Humans про першу війну між орками та людьми. Оригінальна гра вийшла у 1994 році та мала досить одноманітну механіку за сучасними мірками, тому творці переважно посилаються на спадкоємця франшизи – гру World of Warcraft. Більшість міст і будівель у фільмі дуже схожі на їхні ігрові прототипи. Також прихильники побачать у фільмі деталі ігроладу, характерні лише для певних «ігрових класів» – польоти на грифонах, телепортація, а також перетворення опонентів на овець для магів та «зелена» магія у чорнокнижників.

Play Video
Рік: 2016
Режисер:  Данкан Джонс
Гра: «Warcraft: Orcs & Humans» і «World of Warcraft»

 Сподобалась стаття? Допоможи Moviegram стати кращим

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Відеоігри

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.