З 11 листопада в мережі кінотеатрів «Планета кіно» покажуть серію фільмів, присвячених італійським митцям та їхнім роботам. П’ять документальних стрічок про геніїв Ренесансу розкриють спадщину художників, їхні особисті історії та значення для світового мистецтва. Всі фільми озвучені українською мовою.
Це перший артфільм про генія Ренесансу, який назавжди залишив глибокий слід в історії світового мистецтва, – Мікеланджело Буонарроті. Вперше на великому екрані покажуть портрет людини, що характеризувалася різкими контрастами, сильними пристрастями та сміливістю в захисті своїх ідеалів. Стрічка відтворює основні скульптурні та живописні твори Буонаротті: фрески на стелі Сікстинської капели, «П’єту», «Давида», «Мойсея», «Страшний Суд», Собор Святого Петра у Ватикані, «Мадонну Доні» та інші шедеври митця.
Це унікальна подорож свідомістю Леонардо да Вінчі, творця «головної у світі картини» – «Портрет пані Лізи дель Джокондо». За допомогою найсучасніших технологій у фільмі відтворюються великі твори та винаходи майстра. Самого Леонардо да Вінчі зіграв зірка італійського кіно Лука Арджентеро.
Лука починав як телеведучий і модель, а провокаційна роль у фільмі «Сатурн проти» (Saturno contro) Ферзана Озпетека принесла йому світовий успіх. За роль у фільмі «Не такий, як… хто?» (Diverso da chi?) Умберто Картені він номінувався на премію «Давид ді Донателло». Також знімався в стрічках «Велика мрія» (Il grande sogno) Мікеле Плачідо, «Їсти, молитися, кохати» Райана Мерфі тощо.
Попри значну кількість досліджень, присвячених Леонардо да Вінчі, його особистість і творчість досі оповиті загадками. Одна з них – хто насправді став прототипом найвідомішої його картини «Портрет пані Лізи дель Джокондо»
Документальний артфільм «4 обличчя Мони Лізи», що створили до 500-річчя генія, відкриває завісу цієї таємниці. Стрічка пропонує подорож італійським Ренесансом і чотирма містами, де жили прототипи Джоконди: Флоренцією, Міланом, Урбіно і, нарешті, регіоном Базиліката, де розташована невідома могила самої Мони Лізи.
Картини венеціанського художника Якопо Тінторетто вражали та майже лякали сучасників. Поль Сезанн вважав, що значення Тінторетто для живопису можна порівняти зі значенням Платона для філософії й Людвіга ван Бетховена – для музики. Сучасні мистецтвознавці порівнюють роботи Тінторетто з фільмами Крістофера Нолана, вказуючи на незвичну візіонерську силу творів обох авторів.
Документальний фільм переносить глядача на п’ятсот років в минуле, часи одного з найвидатніших художників італійського Відродження – Рафаеля Санті.
Глядачу покажуть усе життя Рафаеля: від Перуджі, де він був учнем Перуджино, до Флоренції, де він спілкувався з Леонардо да Вінчі й Мікеланджело Буонарроті, від Рима до Санкт-Петербурга, де в Ермітажі зберігаються кілька шедеврів «принца мистецтв».
Мандри до витоків краси починаються в герцогстві Урбіно, де Рафаель робив перші успіхи в майстерні свого батька-живописця Джованні Санті. Його передчасна смерть залишила Рафаеля сиротою в 11 років і вплинула на все його творче бачення.