Персонажі «Зоряних війн» завжди уособлювали архетипи героїв та поганців у кіно, перемістившися звідти в комікси та романи за мотивами. Тому коли Дісней оголосили про запуск нової трилогії з поверненням старих персонажів та створенням нових, відчувався скепсис – чи потягне нова сага на популярність старої? Здебільшого ці упередження справдилися, хоча головні герої здавалися блідим копіюванням четвертого, п’ятого та шостого епізодів. Але далека-далека Галактика розширювалася завдяки новим дроїдам та жінкам, роль яких полягала не тільки в народжуванні нащадків.
Баланс між ностальгією та новизною стрічки не витримують і схиляються до романтизації старих історій, щойно лунає музика Джона Вільямса. Але це не применшує впливу, який зробили ці фільми в новому тисячолітті. Разом із національним онлайн-кінотеатром SWEET.TV зібрали п’ять героїв, без яких Імперія досі би наводила жах на Галактику.
До речі, тільки на SWEET.TV нові фільми зі світу «Зоряних війн» можна подивитися в межах підписки без доплат. До того ж, фільми доступні українською та з якісним дубляжем. Сервіс власним коштом створює унікальну україномовну доріжку в межах проєкту «Hollywood українською». Докладніше про нього ви можете дізнатися тут.
У першому тизері нової трилогії персонажу По дали лише одну секунду екранного часу. Та оскільки його зіграв Оскар Айзек, навколо нього миттєво сформувалася своя база прихильників. Можливо, це вплинуло на рішення режисера Джей Джея Абрамса не вбивати його персонажа в «Зоряні війни: Пробудження Сили». Натомість По отримав чи не найбільший розвиток і мало не став новим Ханом Соло.
Від похвали в успіхах его По так і не виросло, але зросла самооцінка як командного персонажа. Він дедалі більше вирішував головою, а не емоціями, і тому став улюбленцем Леї. Поки всі переймалися долею світу, По взяв особистий контроль над плануванням та стратегією нападу на оновлену Імперію. Не можна сказати, що цей план був надзвичайно хитрим, але й сюжети «Зоряних війн» ніколи не були їхньою головною фішкою. Краще вже герой, який сумнівається в собі, ніж нудний у своїй бездоганності лідер.
У новій трилогії було багато контраверсійних рішень і одне з них – Кайло Рен. Його імпульсивна поведінка та різка зміна настрою з поганого на ще гірший підштовхнула створення твітер-акаунта Emo Kylo Ren, де він скиглить через свої нереалізовані амбіції. Попри свої положення сина Хана Соло та Леї Органи, він мітить у славу свого діда Дарта Вейдера. І, здається, бути емо хлопчиком єдино можливий розвиток, якщо ти хочеш бути поганцем із постером найзлішого джедая Всесвіту в кімнаті на стіні.
Помітно, як режисери не розуміють, що робити з цим персонажем, тому Адам Драйвер у емоціях Кайло викручує психічну нестабільність на максимум. Начебто і стильний костюм є, і статура для нього, але місце Рена у трилогії невідоме до кінця. Тож, і в останніх секундах його появи в дев’ятому епізоді мало сенсу. Втім, любити Кайло можна саме за його наївність та простодушність. Таких скалічених сценаристами антагоністів у фантастичному кіно бракувало давно. А якщо й інтернет обдаровує їх мемами, такі знахідки потрібно підбирати відразу.
Капітал «Зоряних війн» будується насамперед на продажі іграшок. Отже, нова трилогія не могла обійтися без нового дроїда, який би передавав ті самі враження, що й R2D2 у старих серіях. BB-8 – це наче спрощена версія R2D2 в конструкції, комунікаціях та навіть віці. Дивлячися на нього, здається, що він зовсім ще малюк і має вирости, хоча з дроїдами такого не трапляється.
Виконуючи роль вірного помічника Рен, BB-8 має викликати усмішку, захоплення та благати про те, щоби його купили в іграшковому магазині. І він справляється з цими обов’язками. В «Зоряні війни: Останні джедаї» подібну роль спробують нав’язати поргам, але нічого не вийде. У BB-8 більше харизми, ніж у пухнастих створінь. До того ж за вираженням емоцій через голос він може позмагатися з анімаційним ВОЛЛ·І. Обидва персонажі зрозумілі без діалогів, спілкуючись суто звуками роботів. А складати конкуренцію герою студії Pixar – це вже неабиякий виклик.
L3-37 – дроїд, яка самостійно додала до своєї бази механізмів деталі від інших дроїдів. І це багато говорить про її незалежність. Вона супроводжувала Лендо Калрісіана в його мандрах, а до цих пригод боролася за права інших дроїдів. В оригінальній версії її озвучує британська акторка Фібі Воллер-Брідж, яку глядачі добре пам’ятають за серіалом «Погань». У «Соло» вона теж додала саркастичні коментарі, що вилітають із неї кулеметною чергою, часом навіть буквально, адже дроїд може взятися за зброю.
На перший погляд, L3-37 неначе закриває повістку про гендерну нерівність у супергеройському кіно. Втім, Воллер-Брідж допомогла зробити з цієї персонажки не просто активістку, але й ту, хто стримує Лендо від небезпеки. Гострий розум дроїда привів її до команди найкращих. Звісно, є запитання до раптової жертовності L3-37, але без втрат не буває перемоги. Для «Соло» ця дроїд була помітним «плюсом», що характерно виділявся на фоні менш цікавих персонажів.
Тато Джин Ерсо був одним із творців Зірки Смерті. Солдати Імперії поневолили його, щоби він спроєктував найсмертельнішу зброю в Галактиці. За десятки років Джин Ерсо буде викрадати креслення Зірки Смерті, щоби знищити проєкт батька. У ньому вона побачить не важку вимушену роботу найдорожчої людини, а об’єкт рабства та уособлення зла.
У «Зоряних війнах» непросто втримати віру в персонажа, коли його показують зразковим героєм з ідеальним набором сил та характеристик. Джин Ерсо – не з таких, бо половину життя провела в неволі. Її сильна мотивація у виконанні місії іноді лякає, а іскра в очах змушує вболівати за перемогу. Без неї історія «Бунтаря-Один» здавалася би нудним бойовиком, у якому передбачуваний фінал не викликав би стурбованості за життя героїв.
SWEET.TV – національний онлайн-кінотеатр із доступом до українського національного і преміального HD-телебачення, українських фільмів, а також рейтингових світових кінохітів від Disney, Universal, Paramount, Sony та ін. з українською доріжкою. Весь контент можна дивитися в HD якості на будь-яких пристроях (телевізор, планшет, комп’ютер, смартфон).
Інтерфейс додатку SWEET.TV – один із найбільш дружніх та інтуїтивно-зрозумілих на українському ринку. Робота платформи залишається стабільною навіть на слабких пристроях та з мінімальною швидкістю інтернету, що дозволяє дивитись фільми, серіали та телеканали навіть у горах чи в дорозі. Також є можливість поставити телеефір на паузу та переглядати передачі у записі впродовж семи днів.