♥ donate
Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

5 жінок, які руйнують міф про «слабку» стать на SWEET.TV

Кейт Бланшетт та Марго Роббі дають прочухана патріархату

Протягом тривалого часу в кінематографі жінка була в тіні сильного чоловіка та допомагала йому йти до мети. Воно й не дивно, адже сценаристами цих фільмів були чоловіки, які не вміли прописувати персонажок. Згодом усе стало на місця, коли з’явилися режисери й режисерки, яким цікаво досліджувати невідоме. І хоча в цій добірці з п’яти фільмів лише один зняла режисерка, у кожному з них вдалося створити незабутній образ жінки, яка вміє справлятися з проблемами та не боїться показувати силу. Разом із національним онлайн-кінотеатром SWEET.TV  зібрали ефектних персонажок, які перемагають усіх і все.

До речі, тільки на  SWEET.TV фільми з нашої добірки можна подивитися в межах підписки без доплат. Фільми доступні українською та з якісним дубляжем. Сервіс власним коштом створює унікальну україномовну доріжку в межах проєкту «Hollywood українською». Докладніше про нього ви можете дізнатися тут.

Мама, яка переборола виснаження

реж. Джейсон Райтман

Шарліз Терон грає Марло – маму трьох дітей, яка втомлюється через хатні клопоти. На допомогу їй приходить диво-няня. Вона справляється з побутом, який раніше не був під силу головній героїні. Поступово няня закохує в себе всіх навколо, але здається підозріло ідеальною.

Драмеді Джейсона Райтмана болісно б’є глядача усвідомленням того, як може розійтися свідомість жінки, яка загубилися в турботах та догляді за своїми дітьми. Постійний недосип, стрес та втома знайомі всім, хто змушений прокидатися вночі, щоби заспокоїти сина або доньку. Врешті-решт у США жінки не отримують плату за хатню працю, як, наприклад, це трапилося нещодавно у Китаї. Мама з фільму «Таллі» ламає пекельне коло домашніх клопотів та перемагає рутину любов’ю до себе. Це відбувається не без допомоги лікарів (зрештою, так би було й у реальному житті), але в такому кіно важливе остаточне перевтілення, а не шлях до нього.

Королева, яка вийшла заміж за країну

У фільмі 2007 року є купа неточностей, які розбігаються з історією королеви Єлизавети І. Попри всі історичні помилки головна героїня у виконанні Кейт Бланшетт виглядає символом незалежності. Єлизавета хотіла бачити протестантську церкву головною в країні, що не сходилося з прагненнями католиків.Тому іспанський король готував змову та планував напасти на береги Англії, щоб відновити владу католицької церкви.

У «Єлизаветі» є промовистий епізод, де головній героїні пропонують чоловіків на шлюб. Вона знуджено відхиляє всі кандидатури. Її піддані не згодні з таким рішенням. Шлюб королеви мав би принести користь для країни, але Єлизавета бачить більше користі в тому, щоби служити своєму народу. Наприкінці першої частини вона казала, що бажає залишитися цнотливою, адже вийшла заміж за свою країну. У жодному разі це не варто розглядати як жертовність монархині. Це зважений вчинок, який зробив її в очах підданих однією з найкращих королев Англії.

Жінка, яка не соромиться свого ремесла

реж. Гаррі Маршалл

Класичний хіт Гаррі Маршалла став початком кар’єри Джулії Робертс, яка швидко переросла свою роль. У фільмі вона грає секс-працівницю, яка зваблює трейдера з Волл-стріт. Спершу їхні взаємини здаються незграбними та смішними. Поволі стосунки перетворюються на кохання, що звільняють чоловіка від його страхів. Секс-працівниця в результаті закоханості уникає небажаної долі.

«Красуню» можна і треба дивитися не інакше, як казку про американську мрію. Наївність та вайб 1990-х допомагають краще поринути в кінематографічний всесвіт Гаррі Маршалла, де самотня жінка обов’язково знайде собі солідного чоловіка. Такий підхід не мав нічого спільного з емансипацією та фемінізмом. Але є разюча відмінність з іншими стрічками режисера – професія головної героїні. Оригінальний сценарій був ще похмурішим: Робертс грала кокаїнщицю, яка їхала з подругою в Діснейленд. Але продюсер Джеффрі Катценберг наполіг на тому, щоби перетворити кіно в романтичну комедію. Зараз навряд чи б компанія Волта Діснея випустила в прокат стрічку, де жінка грає секс-працівницю. Джулія Робертс та Річард Гір показують це ремесло як щось, чого не варто соромитися.

Розкута не означає доступна

реж. Ларс фон Трієр

Дилогія охоплює історію життя німфоманки Джо з 2 до 50 років, яку вона переказує старому інтелектуалу Селігману. Джо розповідає, як займалася сексом із незнайомцями, втратила всі відчуття, занурилася в депресію та користувалася своєю хворобою, щоби стати колекторкою. 

Після «Розсікаючи хвилі» та «Догвіля» Ларс фон Трієр знову зняв некомфортне кіно, у якому жінка не знаходить собі місця. У випадку з «Німфоманкою» Джо хоче пізнати себе через інших людей та нові досвіди – переважно сексуальні. Але її розкутістю часто користуються чоловіки. Іноді вона здається під тиском сильної руки, але є епізоди, коли вона сама бере в руки зброю та мститься нападнику. «Німфоманка» – вичерпна ілюстрація того, що суспільство плутає поняття розкутості та доступності, сприймає хворобу за бажання, а секс – за плату. Трієр легко та іронічно скидує патріархат у прірву невідомості темного екрана. З нього кіно починається, ним же й закінчується.

Божевілля супергероїні – не об’єкт для жартів чоловіків

З командних блокбастерів супергероїні навряд могли сподіватися на вихід у власний сольник. У гумористичному шоу SNL навіть жартували на цю тему, помістивши Чорну вдову в рамки ромкому. Але «Диво-жінка» довела, що фільм із супергероїнею – теж касове кіно. «Хижі пташки» формально є сиквелом до «Загону самогубців», де режисер Девід Еєр показував Харлі Квін як божевільну найманку. Режисерка Кеті Янь наділила персонажку іншими якостями. Відтепер Квін радше схожа на інфантильну жінку, яка любить і водночас ненавидить колишнього Джокера, обожнює Готемські сендвічі та впевнено роздає прочухана всім, хто перейде їй дорогу.

Її місія в повному метрі – оборонити дівчинку від впливового кримінального авторитета. Для цього вона збирає власний загін із сильних жінок, які вміють швидко зарядити ногою в чоловічих пах. Кеті Янь узяла правильний розгін на розважальне кіно, яке щомиті дивує карколомними трюками та яскравими барвами. Глядач звик бачити Готем містом похмурих супергероїв, але «Хижі пташки» дають більше світла та кольорів, ніж будь-яке кіно від DC. Тому жорстокість Харлі Квін виглядає, як і в анімаційному серіалі про Джокера, веселим набором гегів та приколів. Лише фірмове божевілля персонажки тепер є не тільки об’єктом жартів чоловіків навколо.

SWEET.TV — український сервіс онлайн-телебачення і фільмів для всієї родини.

На платформі представлені 260+ телеканалів у HD та 4K, серед яких: національні, фільмові, преміальні, спортивні та інші. Якість картинки значно вища, ніж на кабельному чи супутниковому ТБ. Є можливість керувати ТВ-ефіром: пауза, перемотка і запис телепрограм до 7 діб.

Також абонентам доступна широка бібліотека фільмів, яку можна дивитися безкоштовно в тарифі: 10 000+ стрічок, прем’єри, а також українські та голлівудські ексклюзиви.

Абонент може активувати свою підписку одразу на 5 пристроях, серед яких телевізор, смартфон, комп’ютер, планшет та навіть Xbox, а додаток один із найбільш дружніх на українському ринку. SWEET.TVпрацює всюди, де є інтернет.

SWEET.TV— перший український онлайн-кінотеатр, що уклав прямі контракти з Disney, Paramount, Universal, Sony та ін. саме для території України, а не для СНД. Вони відкрили можливість власним коштом створювати ексклюзивний україномовний дубляж і озвучку для культових голлівудських фільмів, що раніше її не мали, в проєкті «Hollywood українською».

У 2020 році SWEET.TVотримав нагороду в номінації «Найкращий провайдер року» від 1+1 Media Distribution.

Матеріал створено за підтримки
[mistape]

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

Залиште коментар

0 0 голосів
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі