Відкриваючи стрічку новин про Україну, часом здається, що живеш в альтернативній реальності. Не в тій, де діють супергерої або немає Beatles, але в тій, де здоровий глузд вимушений боротися з ірраціональним. Українське кіно добре віддзеркалює цю реальність в інших світах: нехай то Прип’ять із містичною підземкою до Києва чи Тарас Шевченко, який б’ється зі самураями. Разом із національним онлайн-кінотеатром SWEET.TV зібрали п’ять українських стрічок, які показують Україну, відмінну від наших уявлень про неї.
До речі, тільки на SWEET.TV фільми з нашої добірки та інші стрічки можна подивитися в межах підписки без доплат. Фільми доступні українською – як мовою оригіналу, так і з якісним дубляжем. Сервіс власним коштом створює унікальну україномовну доріжку в межах проєкту «Hollywood українською». Докладніше про нього ви можете дізнатися тут.
Екранізація п’єси Павла Ар’є розгортається в Чорнобильській зоні відчуження в наш час. В одному будинку мешкають баба Пріся, її донька та внук. До них іноді навідується міліціонер, але загалом життя складається з рутинної роботи в домі. Залишки спокою раптовою руйнує таємнича хмара, яка вміє проникати в тіло та має до баби Прісі справу.
Атмосферний фільм Володимира Тихого показує зону закинутим місцем, яким вона і є насправді. Елемент альтернативної реальності з’являється у вигляді русалки та CGI-хмари, що використовує головних героїв як маріонеток. Так їй вдається достукатися до уваги баби Прісі. У «Брамі» комічне межує з трагічним, а епізоди з комп’ютерними ефектами можуть викликати й усмішку, і занепокоєння за персонажів. Від цієї рівноваги залежить і вподобання від глядача, але шанс стрічці неодмінно треба дати.
У 1844 році Тарас Шевченко потрапляє в полон до українського пана. Разом із японським самураєм він вибирається з поневолення і планує врятувати свою кохану від ще більшого покидька. Зайти до маєтку пана з пістолетами непросто – кобзарю доведеться вивчити ще кілька самурайських прийомів від свого нового товариша.
Мікс з української культури та японських бойовиків врівноважує любов до творчості Квентіна Тарантіно. І хоча сам режисер відхрещується від подібних аналогій, але монтаж, сюжет та персонажі добре перегукуються з «Джанґо вільним». Хтозна, якими би дійсно були твори Тараса Шевченка, якби йому довелося вийти з кріпацтва з катаною за поясом. Втім, і без подібних міркувань вдається розважитися за переглядом «Безславних кріпаків».
На бетонній арені з трибунами мешкають номери. Щодня за розпорядком вони їдять та бігають по черзі марафон. За ними спостерігає Нуль, підкидаючи номерам блискавки з фольги та командуючи двома охоронцями. Одного дня на стадіоні з’являється дитина під номером Одинадцять, народження якої зумовлене забороненими в цьому світі взаєминами.
Для сучасної України жанр дистопії – рідкість, хоча дійсність підкидає багато інформаційних приводів, щоби зібрати своє кіно. Взявши режисерські нотатки від Олега Сенцова, який перебував у російській в’язниці, продюсерка Анна Паленчук створила експеримент – один із режисерів знімає свій фільм, не перебуваючи на знімальному майданчику. Реалізувати проєкт допоміг Ахтем Сеітаблаєв, але кіновиробництво – це командний процес, що, як ніколи, помітно в «Номерах».
У 1868 році в Станіславові стається пожежа. Заможний лікар втрачає дружину в цій трагедії, але сусіди зуміли врятувати його доньку Аделю разом із дитиною служниці Стефанією. За 25 років двоє дівчат живуть під одним дахом. Аделя вийшла заміж за Петра Сколика, а Стефанія турбується про неї, тому працює служницею в будинку. У Станіславові поліція розшукує хлопчика, який викрадає коштовності. Ці злочини збігаються з появою в оселі Аделі маленького гостя Фелікса.
Літературне першоджерело «Фелікс Австрія» славиться описом численних кулінарних страв, тож стрічка не могла пропустити цих епізодів. Христина Сиволап візуалізувала їх на свій лад. Неначе в дорогих відеокліпах, оживає аромат смачної їжі та подорожує околицями Станіславова, якого ніхто з нас не бачив. Страви у фільмі схожі на живих створінь, які дихають, лише коли заграє музика. У такому світі з вишуканими костюмами та зачісками хочеться залишитися надовше. Враження від перегляду можна підтримати смачним пиріжком чи готуванням запеченої риби за рецептом Стефи.
У перекладача та водія місії ОБСЄ Лукаса ламається машина, а мобільний зв‘язок зникає посеред херсонських степів. Він рушає на пошуки місця, звідки можна зателефонувати, щоби викликати допомогу. А коли повертається, бачить, що автомобіль зник. Розгубленого героя прихищає Вова, що живе з матір‘ю та дорослою донькою. Лукас прагне забратися геть, але майже відразу втрачає на випадковій вечірці гроші, телефон і документи. Згодом він побачить по ТБ, що місію розшукують і підозрюють одного з її членів у співпраці з російськими спецслужбами.
З нашої п’ятірки фільмів найменше альтернативної реальності можна побачити у «Вулкані» Романа Бондарчука. Вона є суто для Лукаса, який приїхав із Києва й необачно поводиться з місцевими. Поступово він помічає, наскільки відрізняються його уявлення про життя від того, що коїться навколо. Міліція не працює, бандити не йдуть на діалог, а обікрасти можуть ті ж люди, з якими нещодавно танцював на одній вечірці. Проте в цій альтернативній реальності легше розпізнати себе справжнього.
SWEET.TV — національний онлайн-кінотеатр, що відкриває доступ до телебачення та фільмів для всієї родини.
На платформі представлені 260+ телеканалів у HD та 4K, серед яких: національні, фільмові, преміальні, спортивні та інші. Якість картинки значно вища, ніж на кабельному чи супутниковому ТБ. Є можливість керувати ТВ-ефіром: пауза, перемотка і запис телепрограм до 7 діб.
Також абонентам доступна широка бібліотека фільмів, яку можна дивитися безкоштовно в тарифі: 10 000+ стрічок, прем’єри, а також українські та голлівудські ексклюзиви.
Абонент може активувати свою підписку одразу на 5 пристроях, серед яких телевізор, смартфон, комп’ютер, планшет та навіть Xbox, а додаток один із найбільш дружніх на українському ринку. Сервіс працює всюди, де є інтернет.
SWEET.TV — перший український онлайн-кінотеатр, що уклав прямі контракти з Disney, Paramount, Universal, Sony та ін. саме для території України, а не для СНД. Вони відкрили можливість власним коштом створювати ексклюзивний україномовний дубляж і озвучку для культових голлівудських фільмів, що раніше її не мали, в проєкті «Hollywood українською».
У 2020 році SWEET.TV отримав нагороду в номінації «Найкращий провайдер року» від 1+1 Media Distribution.