Британський Sheffield Doc Fest, що відбудеться з 14 до 19 червня 2023 року, оголосив програму. Традиційно там зібрали фестивальні документальні хіти та цілу низку світових прем’єр.
Цьогоріч у спеціальний фокус відбірників/відбірниць потрапив Іран (минулого року – це була Україна). Втім, українська тема представлена у п’яти стрічках, що прописалися в різних секціях:
– У міжнародному повнометражному конкурсі змагатиметься стрічка польського режисера Мачека Хамела «Звідки куди» (In the Rearview). Це документація численних евакуаційних рейсів одного мінібусу та досвіду українських вимушених переселенців та переселенок.
– «Стежити за Валерією» (Following Vareria) Ніколя Феґґ відібрали у міжнародний короткометражний конкурс. Стрічка розповідає про Валерію Шашенок, яка стала зіркою Тік-Току, коли розповідала світові про свої будні під час оборони наступу на Чернігів, а нині живе як мігрантка в Італії.
– «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова покажуть у спеціальній секції «Спротиви» (Rebellions) та номінували на приз Тіма Гетерінгтона (видається за стрічки, що якнайбільше втілюють професійні цінності видатного воєнкора). У фільмі Чернов документує 20 днів облоги Маріуполя росіянами, свідком яких був як журналіст Associated Press.
– «Три вікна на південний захід» Марії Пономарьової – це щемкий есей сповнений ностальгії за батьківською квартирою, де пройшло дитинство режисерки. Розмови з друзями та матір’ю, такі мирні спогади стають тлом для абсолютно іншої історії, пов’язаної з домом. Стрічку покажуть у позаконкурсній секції «Короткі: Спротив» (Shorts: Resist).
– «Чорнобиль 22» Олексія Радинського відібрали у позаконкурсну програму – «Короткі: Камера як свідок» (Shorts: Camera as a Witness). Фільм розповідає про окупацію Чорнобильської АЕС через інструментарій документування воєнних злочинів.
Не забувайте донатити фонд Повернись живим.
За бажання можна підтримати нашу редакцію: 5375 4141 1184 1051.