Згідно з наказом про реорганізацію, всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають перейти державній установі «Науковий центр кінематографії України».
«Відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», — наголошують в твітері Довженко Центра.
ДЕРЖКІНО ЛІКВІДОВУЄ ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР
— Довженко-Центр🌻 (@Dovzhenko_C) August 17, 2022
Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру, що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією нашого кіно. pic.twitter.com/93gSwGc7G6
Окрім цього наказ про реорганізацію не пояснює, що станеться з кіноархівною та музейною колекціями Довженко-Центру.
Наразі у кіноархіві в Довженко-Центру зберігається безліч унікальних українських та закордонних фільмів, архівних документів та музейних експонатів – це роботи учасників ВУФКУ, поетичне кіно тощо.
У структуру Довженко-Центру входять фільмофонд, кіноархів, музей кіно, медіатека, видавництво, книгарня, кіносценічний простір «Сцена 6», кінолекторій та єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом.
Ми вважаємо, що «реорганізація» ефективної інституції, яка роками досліджувала та допомагала зберегти українську спадщину як мінімум недоцільна.
Тому пропонуємо бажаючим долучитися до порятунку Довженко-Центру через петицію.
Тим часом з’явилася заява-відповідь від Держкіно України щодо «реорганізації» Довженко-Центру. Читайте за лінком.