Doc Kyiv Fest оголосив позаконкурсні програми

Чотири блоки глядацького документального кіно

Перший фестиваль Doc Kyiv Fest, який відбудеться з 28 до 30 березня, оголосив позаконкурсні секції.

Ця подія присвячена середньометражному глядацькому документальному кіно. У програмі – національний конкурс, спеціальні покази українських і міжнародних стрічок та індустрійна секція. А фільмом-відкриття стане стрічка «Ми, наші улюбленці та війна» блогера Антона Птушкіна.

Наразі оголошено чотири позаконкурсні секції, серед яких програма найкращих стрічок, які вже пройшли певний фестивальний шлях – «Фестиваль Фестивалів», добірка картин про героїв/героїнь – «Незламні», фільми, що досліджують поняття дому «Нові горизонти» та низка спеціальних показів. Зібрали всі в єдиний список:

Фестиваль Фестивалів

– «Чорнобиль 22» (реж. Олексій Радинський) – історія окупації ЧАЕС, яку розповідають самі працівники/працівниці атомної станції.

– «Гості з Харкова» (реж. Галина Лаврінець) спостерігає за тим, як намагаються ужитися переселенці з Харкова та власники музею-садиби «Омелькова хата», що виділили для гостей найдорожче – город.

– «Лелеки завжди повертаються додому» (реж. Ґала Козютинська) – це особиста історія режисерки та її партнера, які шукають свій рай на землі під час війни.

Незламні

– «Йди за мною» (реж. Любомир Левицький) висвітлює рятувальну операцію під час жорстоких боїв під Ізюмом влітку 2022 року.

– «Непомітне» (реж. Олександр Бочко) показує Рівненську міську лікарню, її лікарів, волонтерів/волонтерок та звичайних людей, які працюють заради безпеки один одного.

– «Очі» (реж. Роман Войтко) ґрунтується на інтерв’ю людей з порушенням зору, які прибули до реабілітаційного центру в Карпатах із різних міст України.

– «У пошуках кипарису» (реж. Микола Носок) вирушає у подорож до Греції разом з 79-річним митцем, якому випадає шанс здійснити свою першу подорож до країну, яку до того він міг уявляти тільки з образів у кіно та книг.

Нові горизонти

– Generation Ukraine (реж. Роман Блажан, Михайло Вовков) – ще один фільм-подорож, який разом з чернівчанкою Катею Генріх досліджує питання: що таке дім?

– «Ми повернемо довіру харківʼян та будемо якісно обслуговувати житлові будівлі» (реж. Максим Ходак) – картина про тіктокерів, які вирушили до  Харкова, щоб дізнатися більше про Розстріляне відродження та взяти участь у відбудові міста власним відеоконтентом.

– «Помідор, Великий торт і Перемога» (реж. Катерина Тюрі) – кіномандрівка режисерки Україною з метою знайти власний дім, у якій її допомагають 17 дітей із різних міст.

Спеціальні покази фільмів

–  «Фред та Роуз Вести: Кохання та вбивство» (реж. Ремоне Джонс) – історія подружньої пари, яка зґвалтувала, катувала і вбила щонайменше дюжину молодих дівчат в період між 1967 та 1987 роками у Глостерширі (Велика Британія).

– «Пасанг: в тіні Евересту» (реж. Ненсі Свендсен) спостерігає за Пасанг Лхаму Шерпа, корінною мешканкою Непалу, яка новаторкою, боролася з расизмом, гендерною дискримінацією та політичним супротивом у своєму прагненні стати першою непальською жінкою, яка підкорила гору Еверест.

Квитки та абонементи можна придбати на офіційному сайті кінофестивалю. Серед опцій абонементів є безоплатна – для українських військових та ветеранів/ветеранок.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим