Docudays UA-2021 оголосив програму

«Колектив» Александра Нанау став фільмом-відкриттям

26 березня 2021 року розпочинається 18-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Подія відбудеться в гібридному форматі – онлайн та офлайн. Глядачі зможуть відвідати фестивальні майданчики у кінотеатрі «Жовтень», просторі Креативної спільноти IZONE та Dymchuk Gallery. Переглянути фільми вдома вдасться у онлайн-кінотеатрі Docuspace.

Насичена програма кіноогляду включає не тільки конкурсні кінопокази, а й позаконкурсні секції, спеціальні програми, обговорення з глядачами, блоки анімаційних фільмів, виставки тощо. Головна тема цьогорічного Docudays UA – право людини на здоров’я. Фестиваль триватиме з 26 березня до 4 квітня 2021 року.

Програма Docudays UA-2021

Фільмом-відкриттям фестивалю стане документальна стрічка «Колектив» румунського режисера Александра Нанау. Фільм розповідає про розкриття журналістами масштабних схем у системі охорони здоров’я Румунії. Стрічка брала участь у 76 Венеційському кінофестивалі та фестивалі «Санденс».

Фільми конкурсної програми будуть представлені у трьох секціях: DOCU/Світ, DOCU/Україна і DOCU/Коротко. Про фільми національного конкурсу ми вже писали раніше. Програма DOCU/Світ включає 10 фільмів, зокрема «Цей дощ ніколи не скінчиться» української режисерки Аліни Горлової. До секції DOCU/Коротко увійшли 17 стрічок, усі вони будуть показані в Україні вперше.

На Docudays UA також буде представлено десять позаконкурсних програм. Програма DOCU/Хіти із цьогорічними фестивальними фаворитами та секція DOCU/Арт про природу та роль мистецтва в житті сучасної людини.

Тема дорослішання розкриється у програмі DOCU/Юність, а до секції МАЙСТРИ увійдуть фільми визнаних постановників: Джанфранко Розі, Ай Вейвея та Юбера Заупера.

Аґнешка Голланд стала куратокою спеціальної програми «Кшиштоф Кесльовський: документальний життєпис». Режисерка була особисто знайома із Кесльовським і відібрала роботи, які представлять його як уважного спостерігача за реальністю.

У програмі «Трубадури кіно: Шотландія і Україна» покажуть аматорські фільми режисерів із двох країн. Програму «Борис Петер. Тиха пауза» присвячено пам’яті талановитого українського звукорежисера, якого не стало восени 2020 року.

Також Docudays UA разом із фестивалем актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM підготували два блоки документальної анімації – про нетипові ментальні стани і спогади про батька.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим