До України з Федерального архіву Німеччини привезли стрічку «Кіра Кіраліна» виробництва Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ) 1927 року.
У 2020 році науковці Довженко-Центру виявили збережені прокатні копії чорно-білої німої стрічки в каталогах двох фільмофондів — «Національного кіноархіву — Румунської синематеки» у Бухаресті та Федерального архіву Німеччини в Берліні.
Румунські спеціалісти погодилися відсканувати власну копію фільму довжиною 1510 м та надати сканкопії Довженко-центру. Водночас німецька сторона надіслала в Україну для сканування позитивну плівку з фільмом довжиною 1538 м. Після отримання обох версій фільму фахівці центру Олександра Довженка порівняють їх та реконструюють найбільш відповідну оригіналу версію фільму.
«Кіра Кіраліна» — одна з перших українських радянських стрічок, присвячених сучасному рабству та жорстоким порядкам «капіталістичного світу». Фільм ґрунтується на романі румунського письменника Панаїта Істраті.
Постановником стрічки був театральний режисер Боріс Ґлаґолін – це єдина збережена його кіноробота. Головну роль у стрічці виконала акторка харківського Театру імені І. Франка Олена Валерська.
У 1927 році «Кіра Кіраліна» стала однією з тринадцяти картин ВУФКУ, які було закуплено для прокату країнами Західної Європи. Ймовірно, саме завдяки цьому стрічка збереглася донині.
Прем’єра відреставрованої стрічки з сучасним саундтреком відбудеться у 2021 році.