9, 16 та 23 квітня у Довженко-Центрі відбудеться продовження ретроспективи кіноклубу Oldschool. У програмі «Фабрики соцреалізму» покажуть стрічки, що зняті в Україні 1930-х років режисерами, кіномова яких так чи інакше не вписувалася у політику влади. Більшість з них були авангардистами 1920-х років і тому проходили чимало випробувань, аби їхні стрічки дійшли до свого глядача. Втім, багато з цих фільмів були довгий час під забороною до показу. Куратором показів стане керівник науково-програмного відділу Довженко-Центру, куратор проекту Станіслав Мензелевський.
09 квітня
«Велике життя»
1937
Режисер: Леонід Луков
Це екранізація роману Павла Ніліна «Людина йде в гору», у якій йдеться про шахтарів Донбасу 1930-х років. Стрічка була надзвичайним хітом прокату і зібрала у екранів 18,6 мільйонів глядачів.
16 квітня
Відома екранізація романів Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». У фільмі двоє малих бешкетників вирішують піти з дому та спробувати стати морськими розбійниками. Та чим далі вони заходять від дому, тим більші ймовірність, що ці пригоди не закінчаться.
23 квітня
«Кубанці»
1940
Режисери: Матвій Володарський, Микола Красій
Кіно про коновонодів на Кубані. З кремлівського засідання повертається Сергій Худенко, який доповідав про зразковий стан кубанської станиці. Тим часом старий козак Максим Очерет доглядає за присланим з Москви чистокровним жеребцем Донцем. Не всім подобається така ідилія. Тому ветеринар Мітріч та осавул Сорока підлаштовують пожежу, звинувачуючи у трагедії козака. Сергій Худенко та Максим Очерет беруться з’ясувати, хто винен у трагедії.
Всі покази відбудуться за адресою: вул. Васильківська, 1 ( м. Голосіївська).
Початок показів о 19:00.
Вхід вільний.