Спіноф та водночас приквел до культових «Ходячих мерців» дійшов до сьомого сезону не без утрат. Сюжет серіалу постійно видозмінювався, герої помирали, а на їхні місця приходили нові. Сьомий сезон, який стартує 17 жовтня, знову перезапускає історію, наголошуючи на старому персонажі з першого та другого сезонів – Вікторі. У його тенета потрапляє Вілл – піар-менеджер конгресмена, якого давно вбили мерці. І хоча головні герої першої серії перебувають не в рівних позиціях, брак інформації одне про одного заважає їм приймати виважені рішення.
«Бійся, як мертві підуть» не заглиблюється в причини трагедії пандемії. Мертві повстали з могил, і чому так трапилося вже мало цікавить глядачів та творців серіалу. Натомість людські взаємини залишаються центральним конфліктом, бо гірше за мертвих можуть бути хіба що підступні живі. Спіноф розгойдується на цій ідеї в пілоті сьомого сезону. Здається, що Вілл буде головним героєм, який принесе в домогосподарство бізнесмена Віктора щось нове. Але їхня недовіра загострює конфлікт, коли вони вирушають разом на полювання.
Франшиза «Ходячих мерців» має кілька впізнаваних прикмет: повільний темп, розміреність діалогів, мінімалістичність локацій та сюжетного «м’яса». Це серіал про досвід виживання та переживання постійного стресу в умовах загрози смерті. Для деяких персонажів історія «Ходячих мерців» була фільмом про дорослішання, а для когось – романтичною драмою.
«Бійся, як мертві підуть» схожі на суміш драми та трилеру і виграють унаслідок уповільненого темпу оповіді та яскравих персонажів, які бачать у собі Месій або Юд. І навіть якщо здається, що пандемія зрівняла всіх, серіал показує, наскільки був неправим глядач. Врешті-решт 2020 рік не лише в телевізорі показав, що рівних не буває, адже завжди є рівніші.
5 правил виживання:
Не будь повільним!
У ХХІ столітті вже є фільми, де вірус зомбі додає їм швидкості («28 днів потому», «Світова війна Z»), але ми пам’ятаємо, що найбільший страх наганяють ті, хто повзуть, а не біжать до тебе, щоби відібрати життя. Тренування кардіо допоможе запобігти смерті під час непередбачуваних ситуацій.
Не переживай за мерців!
Апокаліптичне тло – лише привід, щоби розповісти історію виживання. Зомбі майже ніколи не були центральними персонажами в історіях про мерців. Натомість авторів цікавить динаміка між головними героями, яким доводиться пережити тих, хто вже давно померли. Часом мерці можуть спровокувати хвилю ностальгії за собою, але не піддавайтеся. Що вмерло, вже не оживе.
Стріляй у голову!
Щоби вбити зомбі, треба поцілити їм у мозок або знести голову. Бувають винятки, але якщо мертві повстануть, то кіно навчило нас справлятися з цією бідою.
Не підставляй шию!
Треба берегти своє тіло від укусів, бо вірус зазвичай поширюється не повітряно-крапельним шляхом, а через зараження крові. Але в жодному разі не варто «світити» шиєю – зомбі ласі до яремних вен.
Готуй ножі!
У випадку відсутності вогнепальної зброї не намагайтеся битися з мерцями на кулаках, бо швидко програєте. Звісно, може згодитися бита для бейсболу, якщо ви тримаєте удар. Але фільми навчили, що нічого кращого за довгі тесаки, бензопили та мачете ще не вигадали.