Перший погляд: «Чорний понеділок»

Про крах на Волл-стріт, який перетворюється на комедію положень

19 жовтня 1987 року – це безповоротна точка відліку для нового серіалу Девіда Кейспа, творця проекту «Щасливі фінали». Цю дату ми мусимо прийняти як належне. Її в серіалі згадуватимуть часто, хоча насправді 19 жовтня трапиться скоріше за все в останній серії. Нам залишається дивитися на події, які йому передуватимуть. Що трапилося 19 жовтня? Це найстрашніший день в історії економіки США та решти світу – обвал біржового ринку на Волл-стріт, що позначився на кожному, хто заробляв на життя акціями.

Перший епізод «Чорного понеділка» триває 36 хвилин і розгортається навколо двох персонажів – цинічного та ласого до грошей Моріса Монро та невпевненого Блера Пфаффа, у якого за словами Моріса «ще молоко на губах не обсохло». Персонажі відверто картонні. Втім, ще рано говорити про їхню функціональність для всієї історії, адже Кейсп добре маніпулює сюжетом. Він відверто дражнить відповідями на питання, хто ж спровокував цю кризу 19 жовтня. Хоча відповідь у нього і є, але світові вона досі не відома. Події відбуваються рівно за рік до страшної дати і у першій серії йдеться про вербування нікчемного Блера могутнім Морісом.

Крівним побратимом «Чорного понеділка» можна назвати стрічку Мартіна Скорсезе «Вовк з Волл-стріт», яка демонструвала жахливу тягу людину до жадібності, хейтерства та, зрештою, багатства. Персонаж Ді Капріо чимось нагадує Моріса, хоча між ними у часовому проміжку близько 10 років різниці. Та це свого роду сигнал, що часи змінюються, а його антигерої – ні. У той час коли Скорсезе знімає розпад людської моральності на три години, то «Чорному понеділку» вдається втиснути цю ідею у якихось 30 хвилин. Серіал має притягувати прихильників саме жорстокої та жорсткої комедії. Саме тому пілотну серію зрежисували Сет Роген та Еван Голберг, які після шаленого успіху свого «Інтерв’ю» невтомно продовжують переорювати поле політичної сатири. За плечима цих авторів вже значиться «Проповідник», який виходить на каналі головного конкурента для Showtime – AMC. Цікаво, що Голдбергу та Рогену вдається  тримати контроль практично на всіх головних кабельних каналах країни.

Власне сюжету, як такого, у першій серії немає. Шоураннери поки що знайомлять із персонажами, які змагаються у спробах обманути одне одного та заробити якомога більше грошей. Режисери додають лише знайомого забарвлення: кокаїн висипається із кишень, а очі горять від передозування рештою наркотичних речовин. За уявленнями творців серіалу біржа має вигляд суцільного пекла, в якому вже не знаходиться місця грішним. Залишилося місце лише «білим комірцям», які катаються на дорогих автомобілях та грають у казино, немов невинні дітлахи. Внутрішній кодекс моралі зламано. Родинні зв’язки втрачено. Такі історії потенційно мають свою аудиторію, яка готова до справжнього explotation. І кабельний Showtime цілком здатен задовольнити потреби такої аудиторії, адже він вже давно славиться жорстоким насиллям та еротичним забарвленням.

Куди заведе Моріса та Блера їхня афера з махінаціями – сказати неважко. Якщо ці герої справді існували, то врешті-решт їхнє місце у суспільстві зараз знаходиться десь між авторами бестселерів по бізнес-літературу та бізнес коучами, які проповідують базові принципи продажів. Мабуть, тому і не дивно, чому цей проект так зацікавив Сета Рогена та Евана Голдберга, адже їхній подеколи примітивний гумор цілком пасує вульгарним снобам з Волл-стріт. Спостерігати за їхнім етичним розпадом поки що цікаво, але за дев’ять наступних серій Девіду Кейспу доведеться добряче постаратися, аби підкинути більше сюжетного м’яса у полум’я історії.

Black Monday
2018
шоуранер: Девід Каспе, Джордан Каан, Сет Роген, Еван Голдберг
жанр: комедія
у головних ролях: Дон Чідл, Пол Чідл і Ендрю Раннелс

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі