дивитися: 03 жовтня 22:00
Ефір
Eter
У копродукційному фільмі Польщі, України, Литви й Угорщини йдеться про спільний біль, який пережили ці країни, а саме про вплив від Австро-Угорської імперії майже століття тому. Починається Перша світова війна. Лікар Російської імперії експериментує над ефіром та дає смертельну дозу жінці, яку намагався спокусити. Щоби втекти від правосуддя та далі проводити свої досліди, чоловік наважується піти на шпигунство. Втім, бажання лікаря перевищують його можливості.
Кшиштоф Зануссі підіймає в кіно незручні теми та вміло переносить відомі трагічні сюжети в реальність. «Ефір» не став винятком, адже в історії легко читається Ґетевий «Фауст». Щоправда, сам режисер намагався приховувати мотиви героя оригіналу. Його персонаж використовує науку для духовного та фізичного поневолення людини, а не щоби збагатитися знаннями.
Прем’єра «Ефіру» відбулася на кінофестивалі у Варшаві. Покази продовжилися на кінофестивалях у Римі та Кубі. Тепер же прем’єра стрічки Кшиштофа Зануссі з’явиться й на українському телебаченні.
дивитися: 10 жовтня 22:00
Мрія Катріни
Katrina's Dream
Сюжет «Мрії Катріни» може здатися доволі божевільною комедію. Насправді стрічка братів Бішофбергерів – цілком серйозна драма про жінку, якій важко вибрати між двома чоловіками. Катріна мріє мати дітей із Луї, який цієї мрії не поділяє. Вона закохується в найкращого друга Луї. Обидва чоловіки потрапляють в автокатастрофу, внаслідок якої їм вдається вижити лише в одному тілі: голова Рона, а решта – від Луї. Тож тепер головна героїня змушена пережити найбільший кошмар жінки, яка любить двох.
Стрічка дісталася до телеекранів від Тижня швейцарського кіно – фестивалю, на якому українці вперше познайомилися з творчістю Аліче Рорвахер та подивилися мультиплікаційне «Життя Кабачка» Клода Барраса. «Мрія Катріни» теж із тих фільмів, що вражають своєю щирістю та фантастичним задумом. На кінофестивалі в Дубліні стрічка одержала нагороду за найкращу операторську роботу. Начебто знімати мальовничі гори та поля Швейцарії не така вже й важка праця, але оператор Ніколо Сеттеграна робить це майстерно, римуючи з трагедією кохання головної героїні.
дивитися: 17 жовтня о 22:00
Малюк Джо
Little Joe
У фільмі йдеться про квітку, пилок якої дарує людям поруч відчуття щастя. Щоправда, є й побічний ефект. Агрономи позбавили рослину можливості розмножуватися, тому вона робить усе, щоби оборонити себе. Відчуття, що от-от трапиться жах, не залишає глядача до самого кінця. І це цілком заслуга Джессіки Гауснер, яка дозволяє прикласти будь-яку метафору до містичної квітки: від токсичних взаємин до захисних механізмів людини.
Емілі Бічем взяла нагороду за найкращу жіночу роль у цьому фільмі на Каннському кінофестивалі у 2019 році. Втім, її гра – це навіть не головна чеснота стрічки. В експериментах над рослиною працює й Бен Вішоу – актор, у якого за кар’єру склався образ хіпстера-інтелектуала. Їхній дует передає чудернацьку хімію з відчутним настроєм фатальності. Якщо наприкінці цього фільму хтось і виживе, то він чи вона точно засвоять урок.
що почитати
дивитися: 24 жовтня 22:00
Однієї чарівної ночі
Chambre 212
Яким би міг бути французький кінематограф без романтичних комедій? Стрічка Крістофа Оноре лише підкреслює кінематографічний стереотип, перетворюючи сюжет «Вікна у двір» Альфреда Гічкока на чарівну комедію обставин. Парижанка Марія після сварки з чоловіком ночує в готелі навпроти власної квартири. Вона спостерігає за коханим, але в номері постійно з’являються чоловіки, які зовсім не допомагають їй своїми порадами.
Прем’єра «Однієї чарівної ночі» відбулася на Каннському кінофестивалі 2019 року в програмі «Особливий погляд». Сценарист написав сценарій спеціально для акторки К’яру Мастроянні – доньки Марчелло Мастроянні та Катрін Деньов. І вибір на роль Марії цілком виправдав себе, адже К’яра взяла головну акторську нагороду у своїй програмі. До того ж акторка не вперше працює з Крістофом Оноре. На пару з Луї Гаррелем вона знялася в мюзиклі француза «Всі пісні про кохання», який став хітом прокату та назбирав чимало нагород «Сезар».