Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

Кінофестиваль Миколайчук OPEN оголосив позаконкурсні покази. Робимо короткий огляд

Серед прем’єр події стрічка «Всередині» з Віллемом Дефо

Кінофестиваль Миколайчук OPEN, який відбудеться у Чернівцях з 15 до 20 червня оголосив позаконкурсну програму.

У ній зібрали 11 повнометражних, п’ять українських коротких метрів та добірку шведських. Отже, що показують.

Кадр з фільму «Українські воєнні історії»

Повнометражні фільми

– «Всередині» Василіса Кацупіса. Це арт трилер з Віллемом Дефо у головній ролі, де той грає крадія, якого зачинили у пентгаузі з визначними творами мистецтва. Ми оглядали цей фільм у наших Берлінських щоденниках.

– «Подвійний іммельман» Віри Яковенко. Це історія про перші роки війни за сценарієм Ірен Роздобудько. Транспортний літак підбито, й українські військові опиняються на окупованій території. Тим часом мати командира екіпажу вирушає на окупований схід України в пошуках сина.

– «Злегка прочинені двері» Хачатура Васіляна й Олександра Бикова. У центрі сюжету майже святий хлопець, який нікому не може відмовити – чим всі і користуються. Єдине, що змушує його сказати ні – це бажання піти добровольцем на війну.

– «Українські воєнні історії» Володимира Нагорного. Збірка новел про війну, яку з гумором зняли професійні кінематографісти, які вступили до лав ЗСУ. Всі сюжети засновані на реальних подіях і знімалися на реальних бойових позиціях.

– «Відблиск» Валентина Васяновича. Потужна фреска, яка показує перші роки війни з росією через призму лікаря, який потрапив у полон. Багато у чому картина грунтується на досвіді колишнього політв’язня Станіслава Асєєва, який став одним з консультантів стрічки.

– «Неллі і Надін» Магнуса Герттена. Зворушлива історія кохання двох жінок, які познайомилися у концтаборі та їх нащадків, які раптом дізналися правду. Показ відбудеться у співпраці з КМКФ «Молодість» та новим фестивалем квір кіно SUNNY BUNNY.

– «20 днів в Маріуполі» Мстислава Чернова. Головний документальний фільм року – відео щоденник Мстислава Чернова з оточеного Маріуполя, який кадр за кадром фіксує знищення росіянами багатотисячного міста.

– «День українського добровольця» Володимира Тихого. Перший фільм з циклу Тихого, де протягом одного дня фільмують різних людей на фронті та в тилу, що створює об’ємний портрет війни, що точиться. Це перша українська стрічка доби Незалежності, яку придбали ВВС.

– «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» Дмитра Грешка. Нова робота від автора «Між небом та горами». Тут Дмитро знову створює колективний портрет, але цього разу – театральної трупи з переселенців та переселенок, які завдяки виставі за Шекспіром віднайшли заново сенс життя.

– «Щоденник нареченої Христа» Марти Смеречинської. Інтимна історія режисерки, чия сестра у юному віці пішла в монастир. Через розмови та перебування у стінах монастиря, Марта намагається прийняти вибір сестри та зрозуміти його.

– «Україна 1933: Насіння голоду» Гійома Рібо. Важливий архівний док заснований на щоденниках журналіста Ґарета Джонса, де той закарбував свою подорож до радянської України і спроби донести світу правду про геноцид українців.

Кадр з фільму «Вмираючий лебідь»

Короткі метри

– «Подружжя Дада» Анастасії Мамонтенко. Експериментальна історія з двома вже зірками українського кіно – Олександром Яцентюком та Ритою Бурковською.

– «Бог забув свій текст» Маркіяна Мірошниченко. Документальна фіксація чернівецького театру, який протягом війни став одночасно гуманітарним центром та місцем незламності.

– «Вмираючий лебідь» Стівена Фінглтона. Останній день колись успішного танцівника балету, який вирішує закінчити своє життя від режисера-володаря престижної британської премії BAFTA.

– «Харків М’юзік Фест відбувся» В’ячеслава Туряниці. Докуфікшен, який зафіксував розгубленість та бажання прилаштувати себе заради перемоги.

– «Іванків. Знайти свою землю» Ольги Гібелінди. Фільм покаже, як Геннадій Попенко пережив окупацію під Києвом та став військовослужбовцем.

– Добірка шведського короткого метру. Тут зібрали різножанрові фільми, які не стільки презентують країну, скільки представляють цікавий зріз пошуків молодого покоління авторів та авторок.

Нагадаємо, що раніше Миколайчук OPEN оголосив фільм-відкриття «Я, Ніна» Марисі Нікітюк, ретроспективний показ «Легенди про княгиню Ольгу» Юрія Іллєнка та фільм-закриття «Незламність» Ялмарі Хеландера, а також національний конкурс.

Не забувайте донатити фонд Повернись живим.

За бажання можна підтримати нашу редакцію: 5375 4141 1184 1051.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим