Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

Три фільми Рольфа де Хіра, на які варто витратити час

Маловідомий австралійський режисер, що створює дуже самобутнє кіно

Рольф де Хір – нідерландець, що знімає австралійський артхаус. На його рахунку приблизно 17 картин, він неодноразово змагався у Венеції та Каннах – і досі продовжує творити. Серед його безумовних здобутків фільм «Джанго», де виконав свою єдину роль Майлз Девіс, та ще низка самобутніх, але не дуже відомих робіт. Зокрема, присвячених австралійським аборигенам. Одна з таких стрічок цілком може стати вам у нагоді, щоби…

«Десять каное»

Ten Canoes (2006)

Відтворити відео

ВІДКРИТИ РОЛЬФА

«Десять каное» отримали спеціальний приз журі каннської секції «Особливий погляд», порвали австралійський бокс-офіс, вирушали на «Оскар» від Австралії, а головне – допомогли Рольфу надати голос етнічній меншості. Власне, це єдиний і перший у світі фільм, повністю озвучений рідною мовою австралійських аборигенів. Вочевидь проблем у Рольфа з місцевим населенням не виникло: так, у вестерні «Переслідувач» режисер з приязню, але не без недоліків показує аборигенів, а от білих австралійців – тільки у непривабливому світлі. Такий саму точку зору він транслює в останньому на даний момент повному метрі «Країна Чарлі».

Як нерідко трапляється, винуватцем конфлікту стає час: жити так, як раніше, корінне населення не може, але так само не може жити і як білі. Лишаючись на цій межі між минулим і сьогоденням, вони намагаються утримати свою ідентичність, але таке життя мало скидається на прекрасне.

«Доктор Плонк»

Dr. Plonk (2007)

Відтворити відео

ПІЗНАТИ РОЛЬФА

Позбавившись реалістичного підґрунтя аж зовсім, цей фільм сміливо атакує кіноманів. Ще б пак: «Доктор Плонк» – талановита стилізація під німу комедію, яка поєднує в собі найкращі геги старих фільмів, купу алюзій і науково-фантастичний сюжет.

За останнім, винесений у назву доктор Плонк винаходить машину часу, за допомогою якої намагається дістати докази, що світ загине у 2008-му. Тож він рушає у 2007-й (не такий вже гідний і ламповий для нього) та постійно стикається там із проблемами у подобі поліції. Пам’ятаєте ранні роботи студії Keystone, де герої вічно ганяли від полісменів? Або ранні роботи Чарлі Чапліна, що якраз на Keystone починав свій творчий шлях? То ж бо й воно – а готуйтесь пригадати усі фільми з Гарольдом Ллойдом, Бастером Кітоном і купою менш відомих коміків-бігунів.

«Баббі, поганий хлопчик»

Bad Boy Bubby (1993)

Відтворити відео

ВИВЧИТИ РОЛЬФА

Рольф де Хір не один рік створював свого «Баббі» і результат того більш ніж вартував. Принаймні, настільки дивний фільм ще варто пошукати, і не факт, що удача вам усміхнеться. Баббі – 35-річний чоловік, що живе з матір’ю, яка з нього знущається і який ніколи не покидав квартири. Вочевидь, так на його місці вчинив би будь-хто: адже за дверима – отруйне повітря… принаймні, за словами матері. Та з її смертю життя Баббі зміниться, як і ваш глядацький досвід.

У розмові про «Баббі», окрім чудернацького сюжету неможливо оминути й деякі технічні аспекти: наприклад, завдяки спеціальним мікрофонам діалоги були записані так, як самі актори їх чули. Плюс – зйомка різних сцен різними операторами, яких у сумі набралось аж тридцять один (sic!) І все задля того, аби передати світ, який Баббі вперше побачив на власні очі. Заради цього ж усе і робилось, еге ж?

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі