Читачі Moviegram вже знайомі із режисером фільму, а заразом культурологом, дослідником теорій мистецтва та кіно, куратором Олесієм Радинським. Не так давно ми спілкувались із ним про виставку «Кінотрон» у Центрі візуальної культури.
Тож кому й чому варто переглянути його фільм? Ось як на це питання відповідають самі автори: «“Зсув” – це фільм про спробу побудувати “суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує” (за словами героїв фільму). Ця спроба відбувається в самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природною стихією. Зсув ґрунту, деградація міської політики та розпад суспільних зв’язків призвели до виникнення безвладного, непідконтрольного анклаву в центрі міста. Так виникає ідея “утопії тут і тепер”, у створенні якої беруть участь представники вуличного мистецтва, музичної сцени, театрального авангарду etc».
На своїй сторінці у фейсбуці режисер розповідає, що зобов’язаний появі фільму випадковому збігу обставин і тісній багаторічній взаємодії із великою кількістю людей, що сьогодні творять культурне обличчя міста. Дивитися його варто, якщо вам відгукуються такі запитання: «Як побудувати щось із нічого? Чи можлива постійна автономна зона в центрі Києва? Яким чином зсув ґрунту, який відбувався понад 20 років тому, сприяє розвитку молодіжних субкультур? І що тут взагалі робить Міша Коптєв?»
По закінченні показу обіцяють розмову з режисером фільму Олексієм Радинським та архітекторкою Даною Косміною, чий проект став основою сюжету фільму «Зсув».
У фільмі «Зсув» беруть участь: Вова Воротньов, Борис Блаженний, Юрій Антонов, Давид Чичкан, Тен, Олександр Павлов, Михайло Коптєв і театр “Орхідея”, Іра Новікова, Артур Сніткус (група «О»), E.T.C. Фільм присвячено Олексію Демченку.