28 травня на сторінці фейсбук керівники Національного центру імені Олександра Довженка повідомили про банкрутство.
«Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов’язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру всупереч затвердженому МКіП річному плану підприємства та Порядку використання коштів», – йдеться у заяві Центру. 70% бюджету підприємства надходило від держави, але і ці виплати зупинилися. Генеральний директор «Довженко Центру» Іван Козленко керувати ліквідацією підприємства, розвитком якого він займався останні вісім років, відмовився та подав у відставку.
«Довженко Центр» отримав прибуток у першому кварталі 2020 року. Однак, через введення на території України карантину, основний дохід Центру, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, в березні-квітні повністю втратили.
За останні п’ять років керівникам «Довженко Центру» вдалося влаштовувати численні ексклюзивні покази німого кіно під живе виконання світових музикантів, створити Музей кіно з першою виставкою ВУФКУ та проводити лекції міжнародних кінодослідників. Moviegram неодноразово розповідав про виставку в Музеї, фестиваль «Німих ночей» та добірку «Української нової хвилі».
Без «Довженко Центру» неможливе збереження українського кінофонду, якому потрібні спеціальні умови. Заразом, перегляд класики теж стає важкодоступним. Окрім зберігання плівок, «Довженко Центр» давав можливість ознайомитися зі втраченими стрічками та постійно знаходив нові в різних куточках світу. Перегляд фільмів часто відбувався безкоштовно зі сучасним обладнанням та зручними локаціями. Щоб фінансово підтримати «Довженко Центр», можна придбати книги, які доступні в онлайн-магазині.