♥ donate
Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

У Довженко-Центрі розпочинаються лекції міжнародних кінодослідників

«Жінка про жінку», «Тарас Трясило» та авангардний короткий метр

купити рекламу

останні новини

читай в соцмережах

2 листопада у Музеї кіно в будівлі Довженко-центру, розпочнеться серій лекцій міжнародних дослідників кіно, які представлять п’ять фільмів. Захід відбуватиметься в рамках «КУЛЬТУРФІЛЬМ. ВУФКУ. Lost&Found»

Всесвітньовідомий кінознавець Любомир Госейко (Франція) розповість про зв’язок українського та французького кіноавангарду та українські фільми у міжнародному прокаті 1920-х.. Професорка Центрально-Європейського університету Оксана Саркісова (Угорщина) розкриє щемливі теми тілесних політик та національних ієрархій у радянському кіно 1920-х. А композитор та дослідник Олексій Ретинський (Україна-Австрія) розповість про інноваційність звукових ефектів у фільмах Дзиґи Вертова. Після лекцій глядачі зможуть поспілкуватися з дослідниками та переглянути тематичні стрічки 1920-х років, більшість із яких стали знаковими не лише для ВУФКУ, але й для світового кінематографа.

2 листопада о 17:00 на глядачів чекає показ стрічки «Жінка про жінку» (1930, 37 хв.) Ївги Григорович – науково-популярний фільм про будову та особливості жіночого організму, прокоментовані лікарем-гінекологом та доктором медицини Олександром Крупським. Лекція Оксани Саркісової має назву «Кінодіагностика: гігієна та національності в радянському кіно 1920-х років» і дозволить ширше поглянути на контекст документального фільму.

9 листопада о 17:00 переглянемо класику українського кінематографа «Ентузіязм (Симфонія Донбасу)» (1930) Дзиґи Вертова – першим українським звуковим фільмом, який продемонстрував потенціал звуку в авангардному кіно. Лекція Олексія Ретинського детальніше заглибить аудиторію в міфологію шуму та надасть змогу подивитися на стрічку з композиторської точки зору.

15 листопада о 19:00 покази продовжаться відразу двома короткометражними стрічками – «Марш машин» (1928, Франція, 6 хв.) та «Електричні ночі» (1928, Франція, 13 хв.) Ежена Деслава. Донедавна ці фільми вважалися втраченими, але кінознавець Любомир Госейко знайшов їх у гаражі будинку на півдні Франції. Обидві стрічки досліджують геометрію та ритми урбаністичного життя французької столиці і лектор розповість, яке місце вони займають у французькому кіноавангарді 1920-х.

16 листопада о 17:00 курс лекцій звершиться показом фільму «Тарас Трясило» (1926, 62 хв.) Петра Чардиніна. Цей фільм анонсувався як наймасштабніший костюмований блокбастер ВУФКУ, який навіть вийшов в міжнародний прокат і отримав чимало схвальних відгуків у Франції. Лектор Любомир Госейко поділиться враженнями тогочасних кінокритиків та дозволить поглянути на фільм у контексті французького кінопрокату.

Вхід дійсний на всі події програми КУЛЬТУРФІЛЬМ за виставковим квитком Музею кіно, придбаним з 2 листопада. Звичайний квиток коштує 80 грн, а пільговий – 50.

Пільговий квиток – школярі від 11 років, студенти та пенсіонери за наявності дійсного посвідчення.

Вхід вільний для співробітників музеїв, осіб з інвалідністю 1-2 груп, учасників бойових дій за наявності дійсного посвідчення.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим