♥ donate
Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.
ПРОМО

Фестиваль нідерландського кіно FLYIN’ DUTCH: японська гора та злий інтернет

Сімейні драми та анімаційне божевілля

Фестивальна осінь вривається у великі кінотеатри міста та вибирати стрічки для перегляду стає все важче. Зрозуміло, що можна загубитися у нескінченних тижнях іноземного кіно, тож ми влаштували навігацію по одному з найбільш очікуваних фестивалів – FLYIN’ DUTCH. За підтримки посольства Нідерландів в Україні, Eye International та дистриб’ютора KINOVE у Києві та Львові покажуть чотири фільми та збірку короткометражної анімації. У столиці покази розпочнуться 3 жовтня, а у Львові варто шукати потрібні сеанси з 17 числа. Програма фестивалю вийшла досить строкатою, тому вибір фільму за своїм смаком не мусить перетворитися на квест.

Диво «Маленького принца»

The Miracle of the Little Prince, реж. Майолейн Бунстра

Про що: Документальна стрічка оповідає історію перекладачів рідкісних мов і досліджує мотивацію вибору найвідомішого твору Антуана де Сент-Екзюпері, як головного джерело натхнення для перекладу.

Чому варто дивитися: Як багато історій про перекладачів ви знаєте? Про них не часто знімають кіно, тож що мотивує цих професіоналів займатися перекладною діяльністю все ще таємниця. Фільм Майолейн Бунстра зібрав усі історії прихильників Сент-Екзюпері та чітко й голосно виголошує сентенцію «Як мистецтво об’єднує людей».

Знайди цю тупу маленьку сучку та кинь її у річку

Find This Dumb Little Bitch and Throw Her Into a River, реж. Бен Бранд

Про що: 15-річний підліток фільмує, як його сестра топить маленьких цуценят у річці. Цей ролик віруситься в інтернет-мережі і тепер родині хлопця стає непереливки. Мало не кожен хоче вчинити шкоду тінейджеру, який і сам перейшов межу.

Чому дивитися: По-перше, не варто пропускати фільм із такою кмітливою назвою. По-друге, вплив медіа та інтернету на психіку підлітків у кіно досліджують не так вже і часто. На думку приходить хіба що славнозвісна серія «Чорного дзеркала», що, втім, не пішла далеко у своєму екстремальному зображенні насилля. Режисер Бен Бранд випробовує мораль на міцність відразу з обох боків своєї історії, тому у цьому фільмі буде важко вибрати сторону для співчуття.

Пристрасне бажання

Craving, реж. Саскіа Дізінг

Про що: Коко випадково зустрічає на вулиці свою матір, з якою вже не живе разом. Вона розповідає доньці про свою хворобу, тому вони знову з’їжджаються. Поява на ґанку будинку чоловіка змінює їхні стосунки не на кращу сторону.

Чому дивитися: На перший погляд здається, що «Пристране бажання» – звичайна зворушлива сімейна драма. Однак у ній багато цікавих інструментів, які не дозволяють її бути банальною. Наприклад, персонажі іноді ламають четверту стіну. Кіно про тяжку хворобу матері може і виглядати занадто сентиментальним. Хоча коли це було недоліком для нідерландського кіно?

Сходження

Ascent, реж. Фіона Тан

Про що: Стрічка складається з 4500 фотографій Фудзі протягом останніх 150 років і супроводжується голосовим відтворенням листування англійки Мері та покійного коханця Хіроші, який здійснив сходження на вершину гори.

Чому дивитися: Прем’єра на Лондонському кінофестивалі, раритетні фотознімки атмосферної гори Фудзі та зворушлива історія кохання двох людей, які зачаровані величчю японської природи. Немає чого додати, крім того, що масштаб гори висотою 3776 метрів на великому екрані вартує негайного походу в кіно.

Бонус

Збірка короткометражної анімації від Job, Joris & Marieke

Двоє чоловіків Йоб і Йоріс та їхня подруга Маріке заснували у 2007 році студію анімації. За останні 12 років вони змінили враження про кіно Нідерландів в разюче позитивний бік. Номінації на премію «Оскар» та купа різноманітних нагород на кінофестивалях говорять багато про їхню роботу. До того ж, їхня анімація вражає не лише стилістичними прийомами, але й темами. Серед короткого метру студії є, наприклад, чорна комедія «Подвійне життя» про різку зміну статі. Тож творці не знають меж у своїх жартах і, як показує, фестивальна історія, знаходять відгук на кожну спробу посміятися над людськими стереотипами.

Матеріал створено за підтримки

[mistape]

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

Залиште коментар

0 0 голосів
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

останні матеріали