Що покажуть на п’ятому «Київському тижні критики»

Коротка шпаргалка подіями кінофестивалю

П’ятий ювілейний «Київський тиждень критики» почався 21 жовтня в кінотеатрі «Жовтень». Цьогоріч для глядачів підготували три програми: ретроспектива «Нуль за поведінку» про бунт у різних його формах; Програма «Фокус: Україна – Канада» та хіти з міжнародних кінофестивалів. Зібрали коротку шпаргалку про фільми програми та розклад їхніх показів.

Шпаргалка подіями

п'ятниця 22.10

10:00-12:40

18:30-21:10

СТОП-ЗЕМЛЯ

що це: Повнометражний дебют української режисерки Катерини Горностай («Бузок»). Стрічка занурює в будні сучасних школярів, їхні переживання, взаємини та погляди на життя. Головною героїнею стала випускниця Маша, яка має наважитися зробити перший крок.

У фільмі знялися непрофесійні актори – звичайні школярі з Києва та Київської області. Але зробили це так добре, що отримали акторську нагороду на Одеському кінофестивалі для всього касту. Також картину відзначили на Берлінському кінофестивалі. Там вона завоювала «Кришталевого ведмедя» за Найкращий художній фільм від Юнацького журі конкурсної програми Generation 14plus.

15:30-18:00

21:40-23:40

Бунтівник без причини

що це: Класика класик. Фільм, з якого виросли численні картини про підлітковий протест. Ніколас Рей зняв стрічку про бунтівний дух американської молоді та застарілий підхід до виховання. Це остання роль у короткій кар’єрі актора Джеймса Діна.

У фільму є три номінації на Премію «Оскар» 1956 року: за Найкращу жіночу роль другого плану, Найкращу чоловічу роль другого плану й найкраще літературне першоджерело. Втім, це лише додатковий бонус для фільму, який має знати кожен кіноман.

субота 23.10

10:00-11:55

Маленька мама

що це: Драма від режисерки «Портрету дівчини у вогні» Селін Сьямми. У стрічці маленька дівчинка приїжджає з батьками до будинку бабусі, яка напередодні померла. Там, у лісі вона раптово зустрічає свою матір у восьмирічному віці.

Селін Сьямма миттєво стала іконою феміністичного кіно завдяки тому, що вміє одночасно ніжно та чесно показувати жіночі взаємини. І її нова стрічка, що прем’єрувалася на цьогорічному Берлінале, лише закріплює цей статус.

12:30-15:00

22:30-00:30

ЯКЩО...

що це: «Якщо…» драма 1968 року британського режисера Ліндсі Андерсона. Стрічка показує життя студентів приватної британської школи, де процвітає дідівщина та суворі покарання від вчителів.

Вас може привабити до цієї класики «Золота пальмова гілка» Каннського кінофестивалю 1969 року, а може й історичний контекст. Адже це перший переможець Канн після зірваної кіноподії внаслідок революційних подій «Червоного травня», який, власне, цю революцію і відрефлексовує.

15:30-17:50

Чорний потік

що це: Канадський режисер Ніколь Дорсі досліджує токсичну маскулінність та жіночність. «Чорний потік» – історія про тривожну дівчинку-підлітка, яка починає спілкуватися зі старшим ментально нестабільним хлопцем, схильним до агресії. Стрічка увійшла в ТОП-10 найкращих канадських фільмів за версією Міжнародного кінофестивалю в Торонто.

18:20-22:00

Кермуй моїм авто

що це: Японська драма про чоловіка, який після втрати дружини приїздить на театральний фестиваль. Чоловік має проблеми із зором, тож вимушений користуватися послугами водійки. Це знайомство змушує його переглянути взаємини з дружиною.

Другий фільм Хамагуті, який він представив у 2021 році, отримав нагороду за найкращий сценарій, Призи від Міжнародної федерації кінопреси (ФІПРЕССІ) та екуменічного журі Каннського кінофестивалю. Якщо ж мову призів перекласти на мову кіно, Хамагуті – блискучий діалогіст та майстер спостережень. І на великому екрані ці його вміння помітні ще яскравіше.

неділя 24.10

10:00-12:40

17:50-20:10

Носоріг

що це: Це перша режисерська робота Олега Сенцова після звільнення з незаконного російського ув’язнення. «Носоріг» розповість про хлопця на прізвисько Носоріг, який починає свій шлях в ієрархії кримінального світу українських 90-х.

«Носоріг» не романтизує 90-ті, а показує всю їхню жорстокість. І водночас, стає передвісником хвилі рефлексії цього часу, що невдовзі вибухне в українському кіно. Світова прем’єра відбулася на кінофестивалі у Венеції в секції «Горизонти».

15:30-18:00

21:40-23:40

Яскравий літній день

що це: Тайванська стрічка розповість про протистояння вуличних юнацьких банд Тайбею на початку 1960-х років. На тлі цього хаосу розвивається історія кохання школяра Си та дівчини Мін. Фільм знято за мотивами реальних подій.

Щиро кажучи, жодний опис не передає унікальний ритм та красу кадру Едварда Янга. Це той режисер, який або заколисує, або закохує в себе назавжди. І якщо ви потрапите до другої категорії, впевнені, після «Яскравого літнього дня» не один вихідний проведете з картинами тайванця.

понеділок 25.10

10:00-12:45

19:10-21:55

Червона ракета

що це: Історія розчарованого порноактора, який, приїхавши до рідного міста, вирішив повернутися у професію разом із продавчинею місцевого магазину. Стрічка була тепло прийнята глядачами цьогорічного Каннського кінофестивалю.

Що й не дивно, адже Шон Бейкер – майстер «теплих» історій, які він знаходить у маленьких мотелях, брудних забігайлівках та інших непримітних закутках світу. Так і тут, на перший погляд, чергова маленька історія – розростається до світових масштабів емпатії під час перегляду.

13:10-15:45

22:30-00:30

Пікнік біля Навислої скелі

що це: Екранізація книги Джоан Ліндсі. Стрічка розповість історію таємничого зникнення трьох студенток та їхньої вчительки в підніжжі скель під час пікніка на День закоханих.

Цей фільм входить до золотого фонду австралійської класики періоду, коли там на потоці випускали історичні драми, кожна з яких миттєво отримувала статус шедевру. Ну і приємний бонус – найкраща операторська робота, BAFTA, 1977.

16:10-18:40

Надя, Баттерфляй

що це: Канадська стрічка розповість про молоду плавчиню, яка після отримання бронзової медалі на Олімпійських іграх вирішує піти зі спорту. Героїня переживає кризу власної ідентичності на порозі нового для неї життя.

вівторок 26.10

10:00-12:20

18:30-20:50

Королі репу

що це: Українська стрічка режисера Мирослава Латика. За сюжетом сільський хлопець на прізвисько Казан мріє стати всесвітньо відомим репером та завоювати серце дівчини.

Фільм відсилає до естетики та настрою «Припутнів» Аркадія Непиталюка й водночас є ще однією спробою показати, чим живе сучасна українська молодь.

15:30-18:00

21:40-23:40

Доні Дарко

що це: Культовий психологічний трилер Річарда Келлі. За сюжетом Френка рятує загадковий величезний кролик, а за порятунок – штовхає підлітка на злочин. З того моменту хлопець отримує здібність впливати на час та долю, чим непокоїть своїх близьких. Молодий Джейк Джилленгол у головній ролі – як ще один привід подивитися це кіно.

середа 27.10

10:00-12:40

18:50-21:30

Вуховертка

 Люсіль Хадзіхалілович – французька режисерка та письменниця, яка разом з Гаспаром Ное заснувала продюсерську фірму Les Cinémas de la Zone. А також – працювала із режисером над сценаріями його фільмів. Проєкти Люсіль взагалі не схожі на роботи її чоловіка, якщо не зважати на одну спільну рису – пара абсолютно шалено реформує те кіно, яке до якого ми звикли.

Сьома режисерська робота Люсіль – драма про ізоляцію, знята за мотивами однойменного роману англійського письменника Браяна Кейтлінга. За сюжетом Альберт має доглядати за дівчиною з крижаними зубними протезами та звітувати про стан дівчини таємничому голосу телефоном. Мія ніколи не залишає свого будинку, аж доки одного дня голос наказує підготувати дівчину до переїзду.

Про цей фільм кажуть лише як про дуже незвичайний. І, мабуть, із цією характеристикою ми вас і залишимо. А ще «Вуховертка» отримала Спеціальний приз журі міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні.

16:00-18:20

Юний детектив

що це: Історія про детектива, пік кар’єри якого відбувся ще у 12 років. Роки потому він займається примітивними розслідуваннями та багато п’є. Одного дня дівчина, на ім’я Керолайн просить розслідувати загибель її бойфренда.

13:10-15:35

22:00-23:50

Без даху, поза законом

що це: Фільм, знятий Аньєс Вардою після тривалої кінематографічної паузи. Батрак із ферми знаходить у канаві труп замерзлої жінки. Зі спогадів її останніх тижнів життя ми розуміємо, що це була відкинута суспільством жінка, яку ніхто не знав.

Зрештою, Аньєс Варда не потребує представлення. Але якщо ви досі не почали знайомство з творчим спадком цієї режисерки – маєте чудову нагоду. Бонуси – найкраща акторка премії «Сезар»; Золотий лев, Приз ФІПРЕССІ, Приз ОСІС на Венеційському кінофестивалі 1985 року.

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі