Інколи дивишся на величезний перелік сезонів телесеріалу, і опускаються руки. Тривалі телевізійні проекти можуть відбити бажання взагалі почати перегляд. Особливо це проблема серіалів, що зв’язані однією сюжетною аркою. Але існують і невеликі за обсягом міні-серіали та багатосерійні фільми: іноді історія потребує більше часу, ніж типові дві години повнометражного кіно. Пропонуємо добірку коротких серіалів, на перегляд яких «запоєм» вистачить вихідних.
Generation Kill, 2008
Покоління вбивць
Важко не згадати доробок сценариста та шоуранера «Дротів» Девіда Саймона у добірці міні-серіалів. Розпочнемо з історії морпіха бойового з’єднання, яке одним із перших опиняється на лінії вогню під час вторгнення коаліційних сил до Іраку у 2003 році. Заснований на циклі репортажів журналіста Rolling Stone Евана Райта. Робота американської військової машини тут показана без особливих прикрас.
Ліво-ліберал Саймон розглядає тему виражених американським військовим консервативних поглядів. Так склалося в останні роки, що Пентагон — традиційно «вотчина» республіканців, а Держдеп — демократів. Звідси й різниця в поглядах і способах вирішення проблем. Як говорять американські військові, йти військовим шляхом у вирішенні проблеми все рівно, що робити хірургічну операцію мечем.
Найбільш яскравою є остання сцена усього серіалу: у властивому Саймону стилі вона чудово підсумовує пригоди американців в іракській пустелі, залишаючи гіркий присмак жорстокості війни у глядача.
Show Me A Hero, 2015
Покажіть мені героя
Ще одна праця Саймона, заснована на реальних подіях, викладених в однойменній книзі Лізи Бєлкін. Оскар Айзек у ролі молодого та амбіційного політика з містечка Йонкерс (передмістя Нью-Йорка). Головний герой Нік Васіско несподівано отримав перемогу на виборах мера, але супротив згори заважає йому розкритися як політичному лідеру. Його життя обирає трагічну траєкторію, хоча він встигає досягти певних результатів. Зображений не тільки детальний портрет політика, але й представлена картина тих перешкод, зрад та брехні, із якими доводиться стикатися навіть на місцевому рівні. Актуальна річ.
The Corner, 2000
Обійстя
Девід Саймон тривалий час працював «вуличним» репортером в газеті The Baltimore Sun. Із криміналітетом Балтимору він був знайомий із перших рук. У процесі роботи в наркотичних гетто познайомився зі шкільним учителем Едом Бернсом, колишнім поліцейським. Йому було про що розповісти. Разом вони написали книгу «The Corner: A Year in the Life of an Inner-City Neighborhood», яку згодом адаптували у міні-серіал. Для прихильника «Дротів» — це шикарний вступ, що доповнить загальну історію брутального міста на Східному узбережжі.
John Adams, 2008
Джон Адамс
Адаптація біографії Джона Адамса авторства Девіда Маккалоу, що отримала Пулітцерівську премію. Дуже ґрунтовна багатосерійна стрічка про другого президента США, одного з Батьків-засновників, родоначальника великого політичного клану Адамсів. У головній ролі блискучий Пол Джаматті. Він втілив образ складної та суперечливої людини. З однієї сторони патріот, з іншої — ворог свободи слова та думки. Він став президентом у складний час, коли молоду країну випробовували війни. Але Сполучені штати були для нього вище політичної колотнечі та амбіцій.
Хронологічно фільм розпочинається з Бостонської різні 1770 року, у якій загинули у тому числі й діти, що стало каталізатором Американської революції. Багато паралелей можна провести і з нашою новітньою історією. Саме цим міні-серіал й буде цікавим навіть далекому від американського минулого глядачеві, адже корисно споглянути, із чого саме розпочалася одна з найуспішніших демократій світу.
The Night Of, 2016
Одного разу вночі
Багатосерійна кримінальна драма, побудована навколо вбивства жінки. Відрізняє її від інших головний герой, якого чудово зіграв Різ Ахмед та ідея щодо відносин між різними національностями у місті Нью-Йорк. Останні події щодо обмеження в’їзду до США громадян мусульманських країн тільки надали актуальності стрічці. Характерною рисою серіалу виділяємо скрупульозність, із якою поданий кримінальний процес. Відчувається, як ця машина перемелює долі людей – і за цим цікаво спостерігати. Роль Джона Туртурро є однією з його кращих акторських робіт.
Band of Brothers, 2001 / The Pacific, 2010
Брати по зброї / На Тихому океані
Стрічки можна об’єднати, тому що вони логічно доповнюють одна одну. Дуже якісні, максимально наближені до реалій боїв Другої світової війни міні-серіали, що значно розширять кругозір глядачам, які часто в курсі про події тільки на Східному фронті, адже, варто пам’ятати, що війна розпочалася у 1939 році. «Брати по зброї» дещо сильніші драматично, але й «На Тихому океані» не розчарує. Прекрасні акторські ансамблі, ретельна робота з першоджерелами та розкішна картинка. Варто приділити увагу.
2016
11.22.63
Не обійдемося без адаптації Стівена Кінга. Багатьом відомий міні-серіал «Воно», нещодавно вібдулася прем’єра «Касл-Рок», та недавня багатосерійна стрічка «11.22.63» теж є цікавою – особливо для запеклих прихильників письменника. Сюжет побудований навколо переміщення у часі і прив’язаний до важливої події американської історії — вбивства президента Джона Кеннеді. Джеймс Франко грає шкільного вчителя, який отримує можливість переломити хід історії. Але не все так просто, й історія пручається змінам. Завершення серіалу творцям вдалося. Готуйтеся до неочікуваних висновків.
Night Manager, 2016
Нічний адміністратор
House of Cards, 1990
Картковий будинок
Серіал «Картковий будинок» виробництва сервісу Netflix добре знайомий нашим глядачам. Але через скандал довкола виконавця головної ролі Кевіна Спейсі в останньому сезоні його персонаж відсутній. Багатьом таке рішення не сподобалося, тому що саме на Андервуді багато в чому й тримався флагманський проект Netflix.
Але до виходу шостого сезону (або замість) пропонуємо переглянути британський оригінал. Вибудований за лекалами шекспірівських драм (зокрема «Макбет» та «Річард III») сюжет ціпко триматиме вашу увагу. Під час перегляду цікаво розглянути схожість та відмінність основних елементів шоу. Формулу задано британським оригіналом, але американський ремейк привніс кілька своїх винаходів. Якщо зовсім не бачили витівки Андервуда, цей міні-серіал — хороший старт.
Wolf Hall, 2015
Вовча зала
Vice Principals, 2016-2017
Завучі
Гумористичний проект американського кабельного каналу HBO. Два сезони «Завучів» продемонструють вам епічну боротьбу за владу в одній окремо взятій школі. Через типовий американський загальноосвітній заклад зображено модель суспільства. Через призму шкільної бюрократії розглядаються «щурячі перегони» кар’єрними сходами. Незрівнянні Дені Макбрайд та Волтон Гоггінс у акторському дуеті, та їхні Гембі та Лі Расел надивину пластичні персонажі. Творці серіалу постаралися над створенням веселої атмосфери.