28 вересня стало відомо, що свою роботу припиняють два столичні кінотеатри – «Україна» та «Кінопанорама».
«Кінопанорама», що побудована у 1958 році на вулиці Шота Руставелі, стала першим на всій території СРСР експерементальним кінотеатром з новим панорамним екраном. При будівництві багато уваги приділено акустичним характеристикам приміщення, тому звук тут завжди був на високому рівні. Репертуар «Кінопанорами» був досить широким – від актуального масового до класиків європейського кінематографу. На рівні з «Жовтнем» проводив ретроспективи режисерів світової величини та покази фестивальних фільмів. Саме тому собливо шанувався прихильникам якісного кінематографа. У кінотеатрі відбулися перші покази KyivMusicFilm. Також кінотеатр був культурним центром та прихистком київських кіноклубів.
30 вересня о 18:00 відбудеться прощальна вечірка «Останній сеанс», на якій покажуть хроніку кінотеатра. Вартість квитка: 30 гривень.
У 2008 році будівля перейшла у приватну власність бізнесмена Мохаммада Захура, який планував на місці кінотеатра новий готель, проект якого і досі є нереалізованим. Закриття кінотеатру стало несподіванкою і для самого керівництва, яке раптово звільнили вранці. Ба більше, вони планували проводити реконструкцію до святкування 60-річчя. За словами Сергія Марцина будівлю закривають на ремонт, проте про збереження самого кінотеатру він не говорить.
Крім того, останні покази 30 вересня відбудуться і в кінотеатрі «Україна» на вулиці Городецького. Будівлю кінотеатру побудовали у 1964 році у стилі модерн, на місці зруйнованого «Цирку Крутікова». «Україна» став першим у Києві широкоформатним кінотеатром. Він став знаковим в контексті історії про шістдесятників. Під час прем’єри фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова 4 вересня 1965 року, що за іронією долі відбувся на рік пізніше, ніж у всьому світі, Іван Дзюба вийшов до мікрофона та сказав: «У нас велике свято, але й велике горе. В Україні почалися арешти творчої молоді». Його підтримали Василь Стус і журналіст В’ячеслав Чорновіл та закликали зал підвестися на знак протесту масових арештів українських інтелектуалів. Після виступу Дзюби ситуація вийшла з-під контролю. Цей «апофеоз радянської культури» закінчився арештом за «антирадянську агітацію». Події, що відбулися в «Україні», стали взірцем боротьби українського народу за свої права.
Сучасного вигляду будівля набула після реконструкції у 2001 році.
Кінотеатр приватизовано з 2004 року. За інформацією, будівлю кінотеатра купили нові власники у травні та липні 2018 року. Співробітникам кінотеатру так само запропонували написати заяви про добровільне звільнення.
Нагадаємо: у 2014 році відбулася пожежа у кінотеатрі «Жовтень». Та, на щастя, будівлю і роботу кінотеатру було відновлено вже у жовтні 2015.
Джерело: The Village Україна