♥ donate
Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

5 найкращих екранізацій від Дани Павличко

Читаймо і дивимось

Дана Павличко

Директорка видавництва «Основи». Найбільш відома за проект англомовного путівника Україною «Awesome Ukraine» («Неймовірна Україна»).

Френсіс Форд Коппола, 1979 рік

Апокаліпсис сьогодні

Мені здається, що це одна з найкращих екранізацій в історії кіно. Це повноцінний витвір мистецтва. Основою сюжету стрічки Френсіса Форда Коппола є роман «Серце темряви» Джозефа Конрада.

Події роману відбуваються у 19 столітті у бельгійському Конго. Моряк Чарлі Марлоу вирушає у подорож, щоб «повернути до цивілізації» найпродуктивнішого агента Курца, який спеціалізувався на слоновій кістці. Втім, виявляється, що Курцові це зовсім не потрібно, він влаштував своє життя глибоко в Конго.

У стрічці «Апокаліпсис сьогодні» використано сюжетну лінію роману, навіть напряму перенесено деякі діалоги, але події відбуваються на піку В’єтнамської війни. Френсіс Коппола казав, що його фільм не про В’єтнам, він і є В’єтнам.  Екранізація чудово демонструє, як пробуджуються якості, які ми зазвичай ховаємо не лише від інших, а й від себе.

Ентоні Мінгелла, 1996 рік

Англійський пацієнт

Це одна з моїх улюблених драм про кохання. «Англійського пацієнта» зняли за сюжетом однойменного роману Майкла Ондатже. Цікаво, що письменник брав активну участь у зйомках та написанні сценарію до фільму.

Роман був нагороджений Букерівської премією 1992 року, а цьогоріч отримав Золоту Букерівську премію. Ця нагорода означає, що книжку визнали найкращою серед тих, які ставали лауреатами Букерівської премії впродовж останніх 50 років.

Стрічка теж не залишилася недооціненою. Серед нагород 9 премій від Американської кіноакадемії, 2 премії «Золотий глобус», а також 6 премій Британської академії кіно та телебачення.

Тім Бертон, 2005

Чарлі і шоколадна фабрика

Я дуже люблю дитячі книжки, тому у нас у видавництві до них особливе ставлення. Думаю, що Роальд Дал – один з найкращих дитячих авторів. Він може закохати у читання будь-кого.

Тіму Бартону вдалося зняти чудовий, фантазійний та божевільний фільм. У ньому було все, що потрібно для дитячої стрічки: захопливий добрий сюжет, відмінна акторська гра, багато шоколаду, льодяників та солодкої вати.

Джон Гілкоут, 2009

Дорога

Це прямолінійна екранізація однойменного роману Кормака Маккарті про кінець світу. В історії йдеться про тяжкий шлях батька та сина постапокаліптичною Америкою. Вони прямують до моря, сподіваючись знайти порятунку. Наскрізною є ідея, яку часто промовляє син: «Ми хороші і ми несемо вогонь».

Що книжка, що екранізація є дуже трагічними та суворими. Це не про кіно, з яким відпочинеш. Воно навпаки пробуджує відчуття бентежності. Підкреслює атмосферу хаосу й загубленості людей у світі прекрасна музика від Ніка Кейва, яку він написав спеціально до стрічки.

Фернанду Мейреллиш, 2008

Сліпота

Мені здається, що тема кінця світу і долі людства є зараз дуже актуальною. Тому у цьому списку дві стрічки про апокаліпсис. Фільм є адаптацією роману «Сліпота», який написав португалець Жозе Сарамаго.

Дія відбувається у неназваному місті, жителі якого раптово починають сліпнути. Цікаво, що спочатку Сарамаго відмовлявся продавати права на екранізацію роману. Продюсерам вдалося переконати його аргументом, що фільм будуть знімати на локації, яку ніхто не впізнає.

У стрічці хороший каст: головні ролі грають Джуліана Мур (її завдання – врятувати світ) та Марк Руффало. «Сліпота» відкривала Каннський кінофестиваль у 2008, але критики її сприйняли дуже неоднозначно. У будь-якому разі вважаю, що стрічка і роман справді варті уваги.

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голосів
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі