«Час жити»: життєствердна історія про кохання та смерть
Коли Ендрю Гарфілд зустрів Флоренс П’ю
У Львові вже у 12-й раз пройде кінофестиваль WIZ-ART. З 19 по 25 серпня тут покажуть вершки з українського та міжнародного фестивального короткого метру. А подивитися точно буде на що: від показів стрічок на відверті еротичні теми й абсурдної анімації до важливих українських висловлювань на тему Незалежності та Революції Гідності. Також у програмі майстер-класи від Надії Парфан та Микити Лиськова і ще багато-багато іншого.
Розповідаємо про програми фестивалю та стрічки, які точно не варто пропускати.
Буквально – кіно і музика. На відкритті фестивалю можна буде побачити унікальний синтез обох мистецтв. Спочатку – переглянути невеликі короткі метри, які порушують питання екології, людського суспільства та нашого місця в ньому. Потім – переглянути їх же, але вже у супроводі електронної та класичної музики. Риби, які зрослися зі сміттям, 101 мертва комаха та дівчинка з ручним тюленем у наявності.
де: Львівський органний зал
коли: з 19:00
Програма «I want to believe» – єдиний блок показів у цей день. Присвячений він людській натурі, її найкращим та найгіршим проявам. Після показу жити з побаченим допоможуть модератори Educational Center for Human Rights у Львові.
Тут заховане кіно «Пожертви й десятини» про пастора-шахрая, який випадково створює диво і всесвітні селфі-перегони «Селфі», документалістика про мову «номерних» банд у в’язниці ПАР – «Номер», та навіть переможець цьогорічного короткометражного «Оскару» – «Шкіра».
Забігаючи наперед – «Шкіри» немає у блоці «Фестивальні хіти». Тому, якщо ви полюєте саме за найбільш титулованим і трендовим кіно, запишіть у свій розклад похід на «I want to believe».
де: Кінопалац на Театральній, Червона зала
коли: з 18:30
«Найкращі вісім» – підбірка топових стрічок за версією глядачів вісьмох європейських кінофестивалів. Зокрема, кінопереглядів у Тенеріфіс Аспені, Клермон-Феррані та інших.
Тут на вас чекає історія про безсердечних (literally!) людей «У сутінках», вона ж номінант на премію «Сезар» як найкраща короткометражна анімація. Ще ви побачите самотню телеворожку «Осад», дивне документальне дослідження слідів шин на асфальті «Без назви (сліди шин на асфальті)», тріумфатора «Золотої Дзиґи» – «Mia Donna» Павла Острікова та інші багато іншого.
де: Кінопалац на Театральній, Червона зала
коли: 18:30 і 20:00
Опісля перегляду – не оминіть блок урбаністичного короткого метру «Мозаїка міста», покази якого відбудуться прямо посеред площі. Програма пропонує здійснити подорож до будинку парламенту в Будапешті, київської «Летючої тарілки», вулички у Берліні, а також у антиутопічну копію середмістя Мангеттена.
де: Площа перед пам’ятником Степанові Бандері
коли: з 20:30
«Найкращі вісім». блок 1
«Найкращі вісім». блок 2
«Мозаїка міста»
Коли ви ще наживо послухаєте першого українського аніматора, який привіз свою роботу на фестиваль в Ансі? Це один із чотирьох світових форумів, присвячених саме анімації усіх видів.
Остання робота Микити Лиськова «Кохання» за допомогою доволі абсурдного гумору розповідає про Дніпро – рідне місто аніматора. Режисер хотів показати, настрій та почуття людини, яка живе у сучасній Україні. Анімація отримала головний приз на фестивалі «Відкрита ніч. Дубль 22» та отримала спеціальну відзнаку журі на цьогорічній «Молодості». Під час майстер-класу Лиськов продемонструє свої роботи, детально розкаже про їх створення та відповість на запитання глядачів.
де: Кінопалац на Театральній, Арт-зала
коли: 17:00
Блок «Архіви пам’яті» зібрав у свої добірці найкращі архівні кадри: від особистих до історичних. Наприклад, тут можна побачити історії потоку біженців на шляху та через Європу, а також дізнатися польський міф про Стрижня, що повстає з могил аби лякати та вбивати.
де: Кінопалац на Театральній, Червона зала
коли: з 18:30
Назва «Midnight Sexy Shorts 2019» збігається з вже традиційним блоком показів на KISFF. Та і не тільки назвою. З київського фестивалю короткого метру до Львова відправились «Велосипедисти» та «Інтимна сповідь Сари».
Цей блок показів присвячений сексуальності й тілесності, та говорить про ті речі, які раніше вважалися табуйованими. Тут можна побачити фантазії двох велосипедистів про одну і ту саму жінку, любов до величезного слимака та почути розмову дівчини із вульвою про розміри власного тіла.
де: Кінопалац на Театральній, Синя зала
коли: 19:00 і 21:00
«Архіви пам'яті»
«Midnight Sexy Shorts»
«Надія Парфан. Забіг на довгу дистанцію: шлях режисерки в неігровому кіно» – це ще один важливий майстер-клас у програмі фестивалю. Цього року Парфан дебютувала в повному метрі документальним фільмом «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» (вивчіть цю назву перед майстер-класом) і розповідатиме про його створення, а також довгий шлях до першої стрічки.
де: Кінопалац на Театральній, Арт-зала
коли: 15:00
«Наважся побачити» – програма, чия назва підозріло збігається з основною темою цьогорічного WIZ-ART. Тому приготуйтеся до складної, але необхідної зустрічі з буденністю, яка часом приймає дуже і ду-у-у-уже химерні риси.
де: Кінопалац на Театральній, Червона зала
коли: 17:00
Національна конкурсна програма 2019. Перший блок – тут очікувано зібране актуальне українське кіно. Просто приходьте і дивіться: «INT. KITCHEN. NIGHT» Аркадія Непиталюка, «Понад Стіксом» Марії Стоянової, «Кохання» Микити Лиськова, «Дорослий» Жанни Озірної та «Solitude» Єлизавети Сміт.
де: Кінопалац на Театральній, Синя зала
коли: 19:00
Міжнародний конкурс. Перший блок – вибірка найкращих з кращих 1291 фільмів, які надіслали для участі в WIZ-ART. У першому блоці змагатимуться володар «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю «Блакитний хлопчик», який розповідає історії семи секс-працівників у Берліні; ще один досвідчений фестивальний гравець – роуд-муві про дорогу без кінця «Кислотний дощ»; стрічка про втечу від ненависті та насилля двох «Їхнє щастя» та інші.
де: Кінопалац на Театральній, Синя зала
коли: 21:00
Крім того в Кінопалаці на Театральній о 22:00 покажуть програму страшилок «На добраніч, дітки».
«Наважся побачити»
«Стати собою». Національний конкурс. блок 1
«Summertime sadness». Міжнародний конкурс. блок 1
«На добраніч, дітки». Horror shorts
У День Незалежності, як і годиться, покажуть підбірку багату на актуальні українські теми часів справжньої незалежної історії. Блоки «Дорога додому» та «На перехресті історії» покажуть події сучасної постмайданної України та заглибляться в серце вітчизняної ментальності.
де: Кінопалац на Театральній, Червона зала
коли: 13:00 та 15:00
Національна конкурсна програма 2019. Другий блок – ще п’ять стрічок національного конкурсу. Ось що буде: «Плюс один» Мирослави Клочко, «Мій космос» Наталки Целюби і Юлії Аппен, «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної та «Знебарвлена» Марини Степанської. Показ «Колір фасаду: синій» Олексія Радинського про проблему з київською тарілкою для когось може виявитися повтором, адже її можна побачити і на третій день у програмі «Мозаїка міста».
де: Кінопалац на Театральній, Синя зала
коли: 19:00
Міжнародний конкурс. Другий та третій блоки. В сиквелах змагальної секції за серце журі боротиметься історія про китайських реперів, які не можуть розібратися з межами цензури – «У пастці міста тисячі гір», блискуча румунська комедія в сетингу тоталітаризму часів Чаушеску «Різдвяний подарунок», українська копродукція, яка вже встигла побувати в Каннах – «Анна» тощо.
де: Кінопалац на Театральній, Синя зала
коли: 17:00 і 21:00
«На перехресті історії»
«Дорога додому»
«Нові світи, нові історії». Міжнародний конкурс. блок 2
«Заборонені бажання». Міжнародний конкурс. блок 3
«Дорослі діти». Національний конкурс. блок 2
Найсолодше, як і в дитинстві, залишили наостанок. Блок «Фестивальні хіти», звісно, покаже вам переможців низки кінофорумів. Серед них номінант на премію «Оскар» «Дикун» – історія про чудову дружбу, але погані наслідки бездумних забавок. Інша стрічка – номінант фестивалів у Торонто та Клермон-Феррані «Встановити прапор». Вона розкаже про те, як американський космонавт тренується задля висадки на Місяць посеред пустельних ландшафтів Ісландії. Ще один учасник секції – фестивальний важковаговик «Яйце». У ньому головна героїня вступає у дивні відносини з яйцем – вона його любить і ненавидить, хоче з’їсти і водночас боїться цього. До речі, це лише половина фільмів блоку.
де: Кінопалац на Театральній, Червона зала
коли: 17:00
На закритті фестивалю, окрім самого нагородження національного та міжнародного конкурсу відбудеться показ усіх стрічок переможців. Ті, хто ігнорував усі ці конкурсні секції, мають чудову нагоду надолужити самі вершки!
де: Кінопалац на Театральній, Синя зала
коли: 19:00
«Фестивальні хіти»
Коли Ендрю Гарфілд зустрів Флоренс П’ю
Найважливіші фільми п’ятого та шостого днів фестивалю
Головні прем’єри третього та четвертого днів фестивалю
Як «жовтий» піджанр вплинув на світовий кінематограф і до чого тут Україна