Київський тиждень критики оголосив першу програму

У її рамках покажуть українські комедії

Київський тиждень критики оголосив першу з чотирьох програм – «Історія Української комедії», яку підготували спільно з Довженко-Центром.

Вона складатиметься з шости комедійних стрічок українського кінематографу з 1929 до 1994 року. Це як і відома класика, так і знахідки, що раніше не були доступні до перегляду.

Оприлюднення програми приурочене до ювілею українського режисера та сценариста Миколи Шпиковського, чиє 125-річчя відзначається 25 серпня цього року. Саме його стрічка «Гегемон» відчиняла щойно збудований кінотеатр «Жовтень» у 1931 році.

Отже, на фестивалі покажуть:

«Шкурник» (1929), реж. Микола Шпиковський

Ця комедія була заборонена одразу після виходу на екрани на була перевідкрита Довженко-Центром у 2010-му році. Події картини розгортаються під час громадянської війни в Україні, а її головний герой – чоловік без вираженої політичної позиції, який почергово пристає то до червоних, то до білих, то до анархістів.
 

«Штепсель одружує Тарапуньку» (1957), реж. Юрій Тимошенко та Юхим Березін

Пригоди двох фронтових друзів, що шукають творче вираження та особисте щастя. Стрічка була створена зірковим дуетом Юрія Тимошенка та Юхима Березіна та стала першою з семи частин комедійної кінофраншизи.

«За двома зайцями» (1961), реж. Віктор Іванов

Радянський хіт, який не потребує додаткового представлення. Однак, весь Союз знав фільм тільки у російському дубляжі, а оригінальну українську доріжку було знайдено і відновлено у 2010-х Довженко-Центром. Цю версію і покажуть на фестивалі.

«Пропала грамота» (1972), реж. Борис Івченко

Одна з найвідоміших ролей Івана Миколайчука. Це вільна екранізація однойменного оповідання Миколи Гоголя, що розповідає про подорож двох козаків до Петербурга. Одинадцять років стрічка пробула під забороною радянської влади як «ідеологічно неправильна».

«Вперед, за скарбами гетьмана» (1993), реж. Вадим Кастеллі

Єдиний фільм режисера, де суміш містики, шпигунського бойовика та фантасмагорії встигає заторкнути питання нової української ідентичності після 1991 року. Фільм розповідає про нащадка гетьмана Полуботка, який, дізнавшись про своє коріння, рушає в Англію по золото, залишене його прадідом . На шляху йому заважатиме КДБ, вітчизняна мафія, КПРС і ЦРУ.

«Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди» (1994), реж. Михайло Іллєнко

Комедійний фільм Михайла Іллєнка, де сюжет є поєднанням народного фольклору та пародії на спагеті-вестерни та пригодницькі фільми. За сюжетом нащадка українців, які колись емігрували за океан, шаленим вітром стихій закидає в українське село, але він прагне возз’єднання зі своєю коханою.

Окрім програми «Історія української комедії» на фестивалі покажуть міжнародну програму з новинками головних світових кінофестивалів, тематичну ретроспективу культової класики та програму «Фокус» (добірка нових картин з України та фокусної країни, сформована комісією кінокритиків обох країн).

Традиційно в межах події відбудеться нагородження премії кінокритиків «Кіноколо».

Продаж фестивальних абонементів розпочнеться у вересні.

Не забувайте донатити фонд Повернись живим.

За бажання можна підтримати нашу редакцію: 5375 4141 1184 1051.

5 1 голос
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим