KyivMusicFilm привіз новий музичний фільм з Ніком Кейвом «One More Time With Feeling», прем’єра якого після єдиного показу у Венеції стартує 8 вересня одночасно по всьому світу. Після старту продажу квитків у Києві їх розмели… протягом 24 годин. Надзвичайний ажіотаж як для нашого прокату. еге ж? Тож я поговорив з координатором проекту KyivMusicFilm Кирилом Марікуцою про те, як кінотеатрам Києва, а згодом – і Львова з Харковом пощастило увійти до тих 650 локацій, де відбудеться перегляд стрічки, як і чому збільшилась загальна кількість показів по світу та непрості перемовини з продюсерами «One More Time With Feeling».
Отож, розкажи, як ви домовилися з продюсерами фільму про показ.
– Ми вже працювали з продакшн-студією фільму, британцями Pulse Films. Тож зв’язалися з ними, як тільки побачили новину про реліз стрічки. На жаль, вже було надто пізно. Але наші відносини стали тим ключовим моментом, який дозволив цьому фільму взагалі потрапити до України.
Інша компанія, яка займалася організацією показів по всьому світу, обійшла Україну стороною. Після перемовин нам вдалось переконати їх надати картину нам. Враховуючи реально стислі терміни, ми зупинилися на одному показі в кінотеатрі «Україна», який погодився стати співорганізатором події.
Перший сеанс розкупили негайно. Очікували на такий ажіотаж?
– Перші два покази розкупили максимально швидко, за 24 години після запуску. Це стало новиною і для нас, і для кінотеатру «Україна», і для продакшн-компанії. Інформація дійшла навіть до менеджерів Ніка, від якого ми отримали радісний лист-здивування. Ми не очікували такого ефекту, або ж просто забули, що на минулий фільм про Ніка («20 000 днів на Землі») квитки були вмить розкуплені на обидва сеанси.
Основною умовою показу фільму була дата – лише 8 вересня (тобто за день до виходу альбому «Skeleton Tree» – А.М.). Ми навіть розглядали можливість організувати нічні перегляди 8 вересня, тільки б втамувати жагу фанатів, які не змогли придбати квитки на основний скрінінг. Ми просили зробити виняток для наших друзів з одеського «Зеленого театру», які не могли організувати подію саме цього дня, і дозволити їм показати стрічку 10-го. Все це виявилось неможливим.
Тоді як так сталося, що додаткові сеанси з’явилися?
– В один з ранків цих шалених двох тижнів ми отримуємо мейл від продюсерів стрічки. Вони пишуть, що, враховуючи світову зацікавленість фільмом, у тому числі й в Україні, вони дозволять організувати додаткові покази. Але, знову ж таки, в діапазоні між 8 та 11 вересня.
Це дозволило нам організувати перегляд разом із «Зеленим театром» в Одесі, додати показ у 2D-версії в кінотеатрі «Київ», зробити ще один сеанс в кінотеатрі «Україна».
Коротше, перший крок у регіони було зроблено. А наступні?
– А після того Сергій Вовк, великий фанат Ніка Кейва, сприяв нашим переговорам з мережею «Планета Кіно». Дмитро Деркач, один із співвласників, погодився на максимально божевільний, як для однієї із найбільших мереж, крок — за тиждень до визначеної дати взяти наш фільм у сплановану сітку. Так стрічка стала доступна у Львові та Харкові.
Ви раніше працювали з регіонами?
– Ми завжди намагаємось привозити картини не тільки у Київ, але часто це неможливо з фінансового боку. Тому ми раді, що «One More Time With Feeling» побачать не тільки кияни. Нам приємно, щоб цей фільм, як мінімум, побачили всі великі міста України, як це відбувається у США, Британії, Франції чи навіть у Росії.
Нам незручно перед фанатами, які за лічені години розмели квитки на перший показ. Можливо, комусь з них було б набагато зручніше прийти на перегляд у суботу чи неділю. Але це не маркетинговий хід з нашого боку. Наші руки і ноги дійсно були зв’язані умовами, які поставили творці картини. Маємо надію, що все ж таки від додаткових показів виграли всі ті, хто пізно дізнався про подію, або не встиг придбати квитки. Все ж кіно створюється, аби його побачив глядач, а ми намагаємося цьому сприяти.
А чому ви вирішили демонструвати фільм мовою оригіналу?
– Це було ризиковано для нас – випускати фільм англійською. Так, зараз це стало популярним для столиці – показувати фільми мовою оригіналу з українськими субтитрами. Ще два роки тому такі факти були поодинокими винятками, а не правилом. Ми раді, що аудиторія виявилася готовою. Хоча, з іншого боку, й вибору у неї не було. А час грав проти нас.
Що буде далі, після Кейва?
– У нас вже спланований ряд релізів до кінця року: там будуть і фільми про супер-крутих чуваків, і фільми від крутих чуваків. Буде багато про музику та її вплив на наші життя у різних формах та на різних континентах. Загалом щоб бути в курсі всіх подій, можна просто підписатися на нашу сторінку в Фейсбуці.