Проєкт українського продюсера Гліба Лук’янця переміг на IDFA Forum в Амстердамі

Престижна галузева подія головного фестивалю документалістики у світі

З 12 до 15 листопада в Амстердамі проходив IDFA Forum. Це галузева подія, яка відбувається у межах найбільшого у світі фестивалю документалістики – IDFA.

Участь в IDFA Forum дає потенційну можливість знайти копродюсер(-ок)ів, сейлз агент(-ок)ів та інших партнерів/партнерок для подальшої співпраці над фільмом.

Цьогоріч у секцію відібрали 64 проєкти серед яких було вісім українських. Переможцем IDFA Forum став спільний польсько-палестинський проєкт «Син вулиць» про палестинського біженця в Бейруті, який продюсує українець Гліб Лук’янець.

«Ми почали працювати над фільмом у 2020-му році. Ми з Мохою (Могаммед Алмуґанні – режисер проєкту – Moviegram) навчалися у Лодзинській кіношколі. Він на режисера, я на продюсера і ми почали разом цей проєкт.

До перемоги на IDFA Forum, фільм переважно був вже профінансовий. Тобто, теоретично ми зараз зможемо отримати якісь добитки на пост. Бо у нас номінований на «Оскар» режисер монтажу і треба це трошки фінансово покривати.

Зараз це дуже делікатна тема, яка набирає на всіх івентах великого розголосу саме через політичну складову. Хоча у проєкті я не сумнівався ще до подій у жовтні. По суті всіх партнерів ми задовго до жовтня позбирали, для нас війна, яка почалася в Газі не була хайпом. Навпаки, я через це втратив режисера, бо він випав з процесу і з першого дня туди поїхав. Для нього зараз втратило сенс кіно», – коментує продюсер проєкту Гліб Лук’янець.

Також відзначили український проєкт Militantropos (раніше – «Дні, що хочеться забути») продакшену Tabor. Він отримав спеціальну згадкою у Rough Cut Presentations.

Militantropos – це майбутній фільм-триптих, який рефлексує про вплив війни на різні аспекти життя: людей, тварин, міста, поняття боротьби тощо. Над стрічками працюють Максим Наконечний, Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим