Спільний фільм номінанта на «Оскар» та українки запрем’єриться на IDFA в Амстердамі

Наразі на фестивалі оголосили 7 стрічок пов’язаних з Україною

Найбільший у світі кінофестиваль документального кіно IDFA, що в Амстердамі почав готуватися до нової едиції, яка відбудеться з 8 до 19 листопада.

Поки що оголосили лише частину програми, зокрема два конкурси та секцію найкращого доку з фестивалів з усього світу. В останній категорії найбільше стрічок вироблених у копродукції з Україною або таких, що фокусуються на нашій тематиці.

Єдиною прем’єрою з українською тематикою саме у конкурсних секціях є стрічка «Дівчина далеко від дому» (Girl Away from Home) – спільна робота Сімона Леренґа Вільмонта (режисер номінаваного на «Оскар» доку «Будинок зі скалок») та української документалістки Аліси Коваленко («Ми не згаснемо»).

Попереду ще декілька анонсів основних конкурсів. А поки їх не зробили, розповідаємо про фільми у програмі:

– «Дівчина далеко від дому» Сімона Леренґа Вільмонта та Аліси Коваленко розповідає про гімнастку Настю, яка через повномасштабне вторгнення змушена залишити свою країну, родину та подружок. На новому місці вона знаходить розраду лише у спорті, а час, що несеться все більше перетворює чужорідне оточення на дім.

– «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова документує знищення росіянами Маріуполя з точки зору останніх міжнародних воєнкорів, які залишилися у місті.

– «Звідки куди» Мачека Хамела – це серія евакуаційних рейсів, які перетворилися на фільм, де сконцентрований досвід переселенців та переселенок зі Сходу України.

– «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко показує об’ємний портрет молоді Сходу України, які попри несприятливі умови залишаються мрійниками та мрійницями, які вірять у світле майбутнє.

– «Проєкт Клезмер» Леандро Коха та Паломи Шахманн фокусується на історії кохання, яка перетворилася на дослідження клезмер-музики у різних регіонах Карпат.

– «Батьківщина» Александра Міхалковіча та Ганни Бадзяки показує практики дідовщини, що є наріжним каменем насилля, що панує у білорусі.

– «прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко і Даніеля Асаді Фаезі ніжно фільмує дітей, які втекли від війни в Україні, але натомість були поселені у старих казармах Вермахту.

Нагадаємо, що IDFA відбувається з 1988 року і вважається найважливішою подією з документалістики у світі. Раніше там приймали участь фільми Романа Бондарчука, Аліси Коваленко, Аліни Горлової та інших українських режисерок і режисерів.

Не забувайте донатити фонд Повернись живим.

За бажання можна підтримати нашу редакцію: 5375 4141 1184 1051.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим