21 травня на кіноринку Marché du Film, що у Каннах, відбулася презентація чотирьох українських документальних проєктів на різних етапах виробництва. Подію UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs організували Docudays UA спільно з Українським інститутом.
Важливість такого представлення у межах професійної програми Cannes Docs складно переоцінити. Щороку вона об’єднує професіоналів та професіоналок індустрії документального кіно зі всього світу.
Ми зібрали робочі матеріали, які учасники та учасниці UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs презентували Каннській публіці. Дивіться трейлери та перші кадри фільмів «Залізна сотня» Юлії Гонтарук, «Лимани. Бій за рай» Сергія Лисенка, «Слухаючи світ» Лізи Сміт та «Мир для Ніни» Жанни Максименко-Довгич.
Матеріали надані командами фільмів.
Залізна сотня
реж. Юлія Гонтарук
Продюсер(к)и: Юлія Гонтарук, Іванна Хіцінська, Олександра Братищенко, Улдіс Цекуліс, Ігор Савиченко
Троє молодих добровольців повертаються додому з війни на Сході України. Вони прагнуть віднайти себе в мирному житті. З початком повномасштабної війни, перед ними постали нові виклики. Цей фільм — спроба відчути та побачити світ очима людей, які пройшли війну.
Лимани. Битва за рай
реж. Сергій Лисенко
Продюсер(к)и: Анна Капустіна, Олександра Кравченко
Протягом року в заповіднику «Тузлівські Лимани» на Півдні України колесо життя робить повний оберт, у той час як люди, що бажають жити у мирі з природою, протистоять тим, хто хоче тільки її використовувати.
Прекрасні пейзажі, населені рідкісними звірами та птахами, стають полем битви, яку Іван та Ірина, паркові менеджер(к)и та активіст(к)и, ведуть проти браконьєрів, рейдерів та корумпованих чиновників.
Слухаючи світ
реж. Ліза Сміт
Продюсер(к)и: Ольга Бесхмельниціна, Євген Рачковський
Іва не чує світ через інвалідність. Вона — арткураторка та активістка, яка відстоює права людей з інвалідністю. Іва створює проєкти на складні та важливі теми, як-от насильство чи місце жінки у мистецтві. Коли Росія розпочала війну проти України, Іва та її 15-річний син Микита, після важких бомбардувань їхнього рідного Харкова, евакуювались до Львова, а потім до Німеччини, шукаючи безпечного прихистку, подібно до багатьох тисяч інших українських родин.
Мир для Ніни
реж. Жанна Максименко-Довгич
Продюсерки: Люба Кнорозок, Деа Гʼїновці
Біль утрати штовхає матір оборонця донецького аеропорту, замордованого російськими найманцями, боротися за покарання воєнних злочинців в українських та міжнародних судах. Слідство може тривати довше, ніж її життя. Проте Ніна не здається та намагається вижити психологічно. Чи це взагалі можливо — примиритися з утратою найдорожчих на війні?