Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

«Неспокій» нам тільки сниться

Щирий кінощоденник про хворобу, яка руйнує життя

Дженніфер Брі жила повним життям. Вона вийшла заміж за чоловіка своєї мрії – успішного красунчика-вундеркінда. Разом вони багато подорожували та відкривали для себе нові культури. Коли Дженніфер розпочала навчання в університеті, то багато переживала. Постійний стрес трансформувався у втому, від якої не було порятунку. Сама ж втома стала неминучим супутником у будь-яких активностях Дженніфер. Як справжній документаліст-експериментатор вона взяла камеру до рук і почала знімати свої симптоми, аби краще розібратися з проблемою.

На рівні задуму «Неспокій» відлякує своїм синопсисом. Воно і зрозуміло. Про синдром хронічної втоми чули мало, а тут ще й режисерка з його симптомами береться знімати про себе кіно. Втім, «Неспокій» – це фільм не про Дженніфер. Її історія видається лише ввідним сюжетом для розповсюдження інформації. Режисерка через інтернет знайомиться з кількома хворими і намагається якомога детальніше розповісти, чому СХВ (синдром хронічної втоми) насправді небезпечний. В однієї з її нових подруг біда трапилася вісім років назад, коли дівчинка потрапила у напів кому, а коли вийшла з неї, то вже не могла стати на ноги. Люди з цією хворобою намагаються змінити клімат, вживають багато магнію та експериментують з ліками. Брі показує все без жодних секретів, тому деякі кадри даються вельми тяжко, але й про гумор вона теж не забуває, вставляючи кумедні кадри із прийманням найдивніших сумішей для лікування.

Ключовим в успішному зображенні СХВ стає інформативність «Неспокою». Довгий час цю хворобу вважали несправжньою, хоча нею хворіє у світі близько 17 мільйонів людей, що не робить її навіть рідкісною. Жарти про звичайну втому миттю стають недоречними, коли на кульмінацію Дженніфер обирає поставити кадри з маршу протесту щодо визнання СХВ. Люди залишають на вулицях найрізноманітніших міст взуття із записками «Я ніколи більше не зможу (займатися улюбленими речами)» У Данії, наприклад, і досі не визнають хронічну втому справжньою хворобою, тому прикутим до ліжка доводиться так-сяк миритися з такими сумнівними рішеннями влади. Брі повертається до цієї теми знову і знову, вказуючи на кількість суїцидів серед хворих, що вражає своїми цифрами.

Налаштовуючи камеру то на своє обличчя, то на свого чоловіка, режисерка відкриває страшні зізнання і для себе. Глядачу стає зрозуміло, що кохання всього її життя, той самий красунчик-вундеркінд, полишив свою кар’єру успішного науковця і перетворився на медбрата, який постійно доглядає за хворою. Звісно, Брі стає від цього незручно, але чоловік робить на камеру щиросердне зізнання: йому не подобається, коли його жаліють через таке становище. Власне тому «Неспокій» певною мірою стає й історію незвичайного кохання, яке існує лише в кіно. Як виявляється, таке кохання може бути й в кіно документальному. І хоча насправді Дженніфер не фокусується на цьому, адже це щось надто особисте, втім, її стрічка – це вкрай інтимний щоденник хвороби, яка ділить життя на до та після, але змушує подорожувати спогадами та нескінченною уявою людської свідомості.

Unrest
2017
режисер: Дженніфер Брі
жанр: документальна драма

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі