♥ donate
Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

Кінокритики відзначили найкращі українські фільми

Результати премії «Кіноколо»

25 жовтня на відкритті третього Київського тижня критики відбулась церемонія вручення премії «Кіноколо». Кінокритики обирали найкращі українські фільми року серед сорока поданих на премію робіт. 

Найкращим фільмом визнали «Додому» Нарімана Алієва​. Стрічка оповідає історію батька, що забирає тіло померлого на війні сина, аби поховати за кримськотатарськими традиціями на рідній землі. Разом з молодшим сином батько вирушає довгою дорогою додому, сповненої небезпечних пригод. Стрічка прем’єрувалася у Каннах у секції «Особливий погляд», після чого рушила фестивалями Європи та України. У кишені фільму також перемога на Одеському кінофестивалі. До того ж, його обрали українським оскарівським комітетом як кандидата на премію «Оскар» від України. Члени журі «Кінокола» також відзначили Нарімана Алієва найкращим режисером, а Ахтема Сеітаблаєва, який зіграв роль батька, – найкращим актором. Стрічка вийде у прокат 7 листопада.

Найкращим документальним фільмом журі визнало «Співає Івано-франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан. Режисерка показує роботу працівників теплокомуененерго, які у вільну від роботи хвилину співають у хорі. Автори фільму присвятили свою нагороду «всім людям невдячної праці: комунальникам, кінокритикам, режисерам, продюсерам, організаторам фестивалів та їхнім дружинам». Напередодні вручення премії ми поговорили з режисеркою про покази на європейських кінофестивалях, японський кінопрокат та що не увійшло у фінальний монтаж стрічки.

Стрічку можна подивитися наразі у київських кінотеатрах «Жовтень», «Ліра», Boomer, «Магнат», «Факел» та «Флоренція», а квитки придбати онлайн або в касах кінотеатрів. З 26 жовтня фільм вийде у кінопрокат Тернополя, а з 28-го – Харкова.

Ще одним тріумфатором премії став Антоніо Лукіч зі своєю дебютною повнометражною роботою «Мої думки тихі». Стрічка отримала призи за найкращий дебют та акторську роботу Ірми Вітовської. Сюжет фільму побудований навколо звукорежисера, який рушає зі своєю мамою на Закарпаття, аби записати голоси тварин для канадської відеогри. Прокат стрічки запланований на 2020 рік.

Найкращою анімацією стала робота Микити Лиськова «Кохання». Стрічка вже отримала врожай нагород на українських та європейських кінофестивалях, зокрема на Turku Animated у Фінляндії, на українських фестивалях: Linoleum, WIZ-ART, «Відкриті ночі» та «Молодості». Сюрреалістична робота розповідає про Дніпро – рідне місто аніматора. Лиськов хотів показати, настрій та почуття людини, яка живе у сучасній Україні.  Фільм частково звертається до теми олюднення: прорізним механізмом, який об’єднує його історію у «Коханні» став звичайний пакет. Номінацію на анімаційну роботу цього року ввели вперше.

Найкращим короткометражним фільмом визначили «У нашій синагозі» Івана Орленко. Фільм засновано на незавершеному оповіданні Франца Кафки «In unserer Synagoge» і розповідає про єврейського хлопчика та ряд подій під час Голокосту, які заважають здійснювати молебен у єдиній синагозі в місті. Стрічку також відзначили журі FIPRESCI на цьогорічному кінофестивалі в Одесі.

Київський тиждень критики триватиме до 30 жовтня у кінотеатрі Жовтень. Ознайомитись з фільмами програми можна у нашому гайді.

[mistape]

Залиште коментар

останні новини

читай в соцмережах

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим