У Чехії покажуть ретроспективу фільмів Фелікса Соболєва

А також перші фільми Романа Балаяна та Михайла Іллєнка на кінофестивалі «Ї.глава»

З 24 по 29 жовтня у чеському місті Їглава відбудеться 24-ий кінофестиваль документального кіно «Ї.глава». В рамках кінофестивалю покажуть ретроспективу фільмів документаліста Фелікса Соболєва та найкращі зразки українського поетичного та експериментального кіно.

На чеському кінофестивалі представлять сім робіт Фелікса Соболєва, серед яких «Мова тварин» та «Дерзайте, ви талановиті». Режисер полюбляв ставити ризиковані соціальні експерименти у своїх стрічках, які були ще тією провокацією для радянської влади.

Кадр з фільму «Мова тварин» Фелікса Соболєва

Окрім ретроспективи Соболєва, на «Ї.главі» відбудуться покази 13 короткометражних та повнометражних фільмів з України. У цій добірці є дебютне «Коло» Михайла Іллєнка, дипломна робота Леоніда Осики «Та, що входить у море» та найперший фільм Романа Балаяна «Злодій» за однойменним оповіданням Марка Черемшини. Більшість з робіт демонструватимуться за кордоном вперше.

Кадр з фільму «Коло» Михайла Іллєнка

Та й від нових документальних фільмів кінофестиваль теж не відмовляється. Саме тут відбудуться прем’єри «365 днів, також відомі як рік» Дмитра Бондарчука та «Перші промені» данки  Матільди Местер та українки Тетяни Кононенко про архітектурну пам’ятку – харківський Держпром.

Кадр з фільму «365 днів, також відомі як рік» Дмитра Бондарчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште коментар

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: