♥ donate
Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

Як потрапити в міжнародний проєкт. Лайфхаки для акторів

Конспект лекції кастинг-директорок Ніки Бондар і Ольги Любарової

Останніми роками в Україні збільшується кількість реклами, кліпів та інших проєктів, які знімають для міжнародної аудиторії. Серіал «Чорнобиль» від HBO, кліп Майлі Сайрус на пісню Nothing Breaks Like a Heart, кампанія Diesel, реклама Google та Apple – це лише декілька відомих прикладів.

Доволі часто до таких проєктів залучають місцевих акторів. Про те, як туди потрапити українським виконавцям, і які вимоги висуваються до претендентів, у рамках Форуму кастинг-директорів розповіли кастинг-директорки Ніка Бондар («Чорнобиль», «Смерть Сталіна») й Ольга Любарова («Памфір»). Moviegram ділиться головними тезами.

текст: Ярослав Білодо

довідка

Ніка Бондар

кастинг-директорка Radioaktivefilm. Працювала на проєктах «Чорнобиль», «Гіркі жнива», «Смерть Сталіна» тощо. В її доробку понад тисяча рекламних роликів і кліпів.

Ольга Любарова

кастинг-директорка й засновниця кастинг-порталу DreamCast. Має досвід співпраці з режисерами Дмитром Сухолитким-Собчуком, Мариною Степанською, Бенедеком Флігауфом (Угорщина), Рані Саар, Аріель Коеном (Ізраїль), Джонатаном Літелом (Франція) й іншими.

Вимоги до акторів у міжнародному проєкті

Актори часто прагнуть працювати в міжнародних проєктах, але інколи не розуміють, чому не можуть потрапити туди. Насправді є чимало причин: мова, досвід, а можливо, невчасно зроблений закордонний паспорт. Рекомендуємо вивчити основні вимоги до виконавців у міжнародних проєктах і дотримуватися їх.

Мова для таких проєктів украй необхідна. Основна вимога – знання англійської. Актор має вільно спілкуватися нею, текст не має тримати актора. Буває, що намагаються прибрати акцент чи навпаки залишають його – все це залежить від ролі. Лайфхак: більше мов – більше можливостей.

Досвід – ще одна важлива вимога. Спочатку варто напрацювати його на локальному ринку. Якщо ви маєте великий бекграунд в Україні, вам буде легше пробитися за її межами. Бо міжнародні зйомки – це велика відповідальність, і там шукають людей, які працюватимуть професійно й не зриватимуть процес.

На зовнішність звертають увагу як в українських проєктах, так і в міжнародних. Наприклад, штучні губи, татуаж брів, нарощене волосся – це все вкрай рідко підходить для проєктів, які знімають у нашій країні та за її межами.

Якщо ви хочете працювати не лише на території України, то маєте одержати закордонний паспорт. Усім іншим займається кіновиробництво. Воно робить візи та бере на себе паперову тяганину. На жаль, часто актори втрачають ролі саме через брак закордонного паспорта.

Режисер міжнародного проєкту може перебувати не в країні, але актор може зацікавити його самопробою. Підходьте до самопроб з усією відповідальністю й будьте готові до нестандартних завдань: європейські режисери мають свій підхід до селфтейпів.

Навички, які ви маєте, – це можливість привернути увагу. Що універсальніший актор, то більше в нього шансів потрапити на зарубіжний ринок. Тому не соромтеся та пишіть про всі ваші здібності й уміння.

Де шукати міжнародні проєкти

Розміщуйте свої матеріали у вільному доступі, відслідковуйте ситуацію на ринку, стежте за пітчингами. Якщо актор зареєстрований на різних сайтах і порталах, які стосуються кастингів, він має більше шансів потрапити в рекламу, кліп чи на епізодичну роль у фільмі. Не соромтеся писати кастинг-директорам міжнародного рівня, якщо знаєте таких.

Зараз функціонує багато порталів для акторів, але варто розуміти, що ви не встигнете оновлювати інформацію на всіх. Оберіть, на який із іноземних ринків ви орієнтуєтеся, й у якому напрямку хочете рухатися. От портали, варті уваги:

  • Spotlight – найвідоміший ресурс для пошуку акторів. Він пов’язує виконавців із ролями в театральних, телевізійних і кінопроєктах. Якщо хочете розпочати кар’єру на заході, вам сюди.
  • IMDb Pro – найбільша у світі база даних і вебсайт про кінематограф. Тут можна дізнатися про проєкти на стадії виробництва та списатися з їхніми учасниками.
  • Е-TALENTA – це багатомовна кастинг-платформа для європейських професійних акторів та аматорів, агентств, кастинг-директорів, продюсерських компаній і режисерів зі всього світу.
  • Shooting People – міжнародна соціальна мережа для незалежних кінематографістів, учасники якої діляться ресурсами та знаннями.
  • Castupload – професійна система прослуховування, добору акторів, агентств, режисерів, продюсерів та сценаристів.
  • Backstage – платформа для акторів і моделей. Має кастинги різного спрямування й добре підходить для старту кар’єри.
  • Casting Networks – сайт із кастингами у Великій Британії, який пов’язує акторів і представників проєктів із тисячами кастинг-директорів у всьому світі.
  • DzygaMDB – найбільша база даних про аудіовізуальний сектор України.
  • DreamCast – професійна кастинг-платформа для кастинг-директорів, акторів і агентів. Мета платформи – сприяти розвитку української кастинг-індустрії та її інтеграції в міжнародний кінопроцес.
  • Casting Craft – український портал для акторів, агентів, кастинг-директорів і режисерів, які планують працювати в міжнародних і локальних проєктах.

В Україні кастинг-портали лише з’являються. Наразі їх не так багато, й ми рекомендуємо бути зареєстрованими всюди й активно оновлювати дані про себе.

Як знайти агента, який просуватиме вас у Європі

Як і міжнародні проєкти, агента потрібно шукати через інтернет-портали, ресурси й соціальні мережі. Варто відправляти свої візитівки різними мовами, резюме, шоуріли та фотографії (портретну й у повний зріст). Саме так актори часто отримують позитивний фідбек.

Зараз у світі є багато агенцій у пошуках нових облич. Особливо це стосується реклами та кліпів. Знайшли агента чи агенцію, яка вам подобається? Відправляйте свої дані й чекайте на відповідь. Маючи агента за кордоном, у вас більше шансів здобути роль.

Лекція Ольги Любарової та Ніки Бондар проходила в рамках Форуму кастинг-директорів. Більше інформації про подію й повний відеозапис виступу можна переглянути тут.

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

5 2 голосів
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Елена
Елена
3 роки тому

Супер.Много толковой информации.