«Оскар – 2021»: всі номінанти на премію

Вперше дві жінки отримали номінацію на найкращу режисерку

Американська кіноакадемія оголосила номінантів на премію «Оскар-2021». Номінацію на звання найкращого фільму отримали стрічки «Земля кочівників» Хлої Чжао, «Манк» Девіда Фінчера, «Перспективна дівчина» та «Батько».

Також до цієї категорії потрапили фільми «Мінарі», «Юда і Чорний Месія», «Суд над Чиказькою сімкою» і «Звук металу». Серед акторських номінацій мало сюрпризів – майже всі потрапляли до відповідних списків «Золотого глобуса» чи BAFTA.

Нагадаємо, що Україна цього року висувала на «Оскар» фільм «Атлантида» Валентина Васяновича. Також варто згадати, що вже з 2024 року зміняться критерії інклюзивності для фільмів у головній категорії премії – тут можна прочитати про нові вимоги.

Церемонія нагородження переможців премії «Оскар» відбудеться 25 квітня 2021 року – через пандемію дату події довелося перенести на два місяці.

Найкращий фільм

  • «Земля кочівників» (Nomadland)
  • «Манк» (Mank)
  • «Суд над Чиказькою сімкою» (The Trial of Chicago 7)
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman)
  • «Батько» (The Father)
  • «Звук металу» (Sound of Metal)
  • «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah)
  • «Мінарі» (Minari)

Найкращий режисер

  • Хлої Чжао, «Земля кочівників» (Nomadland)
  • Томас Вінтерберг, «Ще по одній» (Another Round)
  • Девід Фінчер, «Манк» (Mank)
  • Емеральд Фенел, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman)
  • Лі Айзек Чанг, «Мінарі» (Minari)

Найкращий актор

  • Ентоні Хопкінс, «Батько» (The Father)
  • Ґарі Олдмен, «Манк» (Mank)
  • Чедвік Боузман, Ma Rainey’s Black Bottom
  • Різ Ахмед, «Звук металу» (Sound of Metal)
  • Стівен Ян, «Мінарі» (Minari)

Найкраща акторка

  • Френсіс Макдорманд, «Земля кочівників» (Nomadland)
  • Кері Малліган, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman)
  • Андра Дей, «Сполучені Штати проти Біллі Холідей» (The United States Vs. Billie Holiday)
  • Віола Девіс, Ma Rainey’s Black Bottom
  • Ванесса Кірбі, «Частини жінки» (Pieces of a Woman)

Найкращий актор другого плану

  • Саша Барон Коен, «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Деніел Калуя, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah)
  • Леслі Одом-молодший, «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami)
  • Лакіт Стенфілд, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah)
  • Пол Расі, «Звук металу», (Sound of Metal)

Найкраща акторка другого плану

  • Марія Бакалова, «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Ґленн Клоуз, «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy)
  • Олівія Колман, «Батько» (The Father)
  • Юн Ю Чжун, «Мінарі» (Minari)
  • Аманда Сайфред, «Манк» (Mank)

Найкращий оригінальний сценарій

  • «Суд над Чиказькою сімкою» (The Trial of Chicago 7)
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman)
  • «Звук металу» (Sound of Metal)
  • «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah)
  • «Мінарі» (Minari)

Найкращий адаптований сценарій

  • «Земля кочівників» ( Nomadland)
  • «Борат 2» (Borat: Subsequent Moviefilm)
  • «Батько» (The Father)
  • «Одна ніч у Маямі» (One Night in Miami)
  • «Білий тигр» (White Tiger)

Найкраща операторська робота

  • «Земля кочівників» (Nomadland)
  • «Манк» (Mank)
  • «Суд над Чиказькою сімкою» (The Trial of Chicago 7)
  • «Звук металу» (Sound of Metal)
  • «Новини з усього світу» (News of the World)

Найкращий документальний фільм

  • «Колектив» (Collective)
  • «Табір калік» (Crip Camp)
  • «Агент кротів» (The Mole Agent)
  • «Мій вчитель восьминіг» (My Octopus Teacher)
  • «Час» (Time)

Найкращий монтаж

  • «Земля кочівників» (Nomadland)
  • «Суд над Чиказькою сімкою» (The Trial of Chicago 7)
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman)
  • «Батько» (The Father)
  • «Звук металу» (Sound of Metal)

Найкращий анімаційний фільм

  • «Душа» (Soul)
  • «Уперед» (Onward)
  • «Вовча ватага» (Wolfwalkers)
  • «Над місяцем» (Over the Moon)
  • «Баранчик Шон: Фармагедон» (A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon)

Найкращий міжнародний фільм

  • «Ще по одній» (Another Round), Данія
  • «Кращі дні» (Better Days), Гонконг
  • «Колектив» (Collective), Румунія
  • «Чоловік, що продав свою шкіру» (The Man Who Sold His Skin), Туніс
  • «Куди ти йдеш, Аїдо?» (Quo Vadis, Aida?), Боснія і Герцеґовина

Найкращий саундтрек

  • «Душа» (Soul)
  • «Манк» (Mank)
  • «П’ять товаришів» (Da Five Bloods)
  • «Опівнічне небо» (The Midnight Sky)
  • «Новини з усього світу» (News of the World)

Найкраща пісня

  • «Husavik» («Пісенний конкурс Євробачення: Історія вогненної саги»)
  • «Fight For You» («Юда і Чорний Месія»)
  • «Io Sì (Seen)» («Життя попереду»)
  • «Speak Now» («Одна ніч в Маямі»)
  • «Hear My Voice» («Суд над чиказькою сімкою»)

Найкращі візуальні ефекти

  • «Любов і монстри» (Love and Monsters)
  • «Опівнічне небо» (The Midnight Sky)
  • «Айван, єдиний і неповторний» (The One and Only Ivan)
  • «Душа» (Soul)
  • «Тенет» (Tenet)

Найкращий звук

  • «Грейхаунд» (Greyhound)
  • «Манк» (Mank)
  • «Новини з усього світу» (News of the World)
  • «Душа» (Soul)
  • «Звук металу» (Sound of Metal)

Найкращий дизайн костюмів

  • «Емма» (Emma)
  • «Манк» (Mank)
  • «Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • «Мулан» (Mulan)
  • «Піноккіо» (Pinocchio)

Найкращий анімаційний короткометражний фільм

  • «Нора» (Burrow)
  • «Геній місця» (Genius Loci)
  • «Якщо щось трапиться, я люблю тебе» (If Anything Happens I Love You)
  • «Опера» (Opera)
  • «Так-Люди» (Yes-People)

Найкращий короткометражний фільм

  • «Почуття наскрізь» (Feeling Through)
  • «Кімната для листів» (The Letter Room)
  • «Далекі незнайомці» (Two Distant Strangers)
  • «Біле око» (White Eye)
  • «Подарунок» (The Present)

Найкращий короткометражний документальний фільм

  • «Колетт» (Colette)
  • «Концерт – це розмова» (A Concerto Is a Conversation)
  • «Не розділяти» (Do Not Split)
  • «Голодна палата» (Hunger Ward)
  • «Любовна пісня для Латаші» (A Love Song for Latasha)

Найкращий грим та зачіски

  • «Емма» (Emma)
  • «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy)
  • «Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • «Манк» (Mank)
  • «Піноккіо» (Pinocchio)

Найкраща робота художника-постановника

  • «Ма Рейні» (Ma Rainey’s Black Bottom)
  • «Батько» (The Father)
  • «Манк» (Mank)
  • «Тенет» (Tenet)
  • «Новини з усього світу» (News of the World)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: