♥ donate
Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

Кінопутівник: Як вижити підліткам у дикій природі

«Монос», «Голодні ігри» та «Повелитель мух»

Роман нобелівського лауреата Вільяма Ґолдінґа вийшов у 1954-му, а його екранізація – вже за 9 років, адже пропустити хайп навколо першоджерела було неможливо. Історія про підлітків, які опинилися на острові й почали точити ножі один проти одного, неабияк вразила своєю алегорією на беззмістовність війни. Кіноадаптація Пітера Брука близько підійшла до сюжетних колізій роману, тому миттєво стала класикою й для тих, хто книги не читали, й для прихильників роману. У кінематографі тему виживання тінейджерів обігрували багато разів. Із нагоди виходу в український кінопрокат стрічки «Монос» ми пригадали найбільш відомі й захопливі історії та нагадуємо, як зберегти життя у світі без комунікацій, якщо вам ще не виповнилося 18.

Монос

Monos, реж. Алехандро Ландес

Про що: На верхівці гори тренується загін партизанів, які утримують у заручниках корову та жінку. Місцеві маленькі «рембо» не знають мирного життя й неначе готуються до війни. Коли заручниця тікає в долину, починається полювання за здобиччю.

Першоджерело: Сценарій написав режисер Алехандро Ландес у співавторстві з Алексіс Дос Сантос та головними акторами стрічки. Надихався «Серцем пітьми» Джозефа Конрада та «Володарем мух» Вільяма Ґолдінґа.

Як виживають підлітки: Завдяки тривалому фізичному гартуванню хлопці та дівчата можуть витримати будь-яку погоду в тропіках, носять камуфляж та користуються переважно мачете для прокладання шляху через джунглі.

Королівська битва

Battle Royale, реж. Кіндзі Фукасаку

Про що: У недалекому майбутньому групу японських школярів відправляють на покинутий острів. Їм роздають зброю й кажуть, що вцілити може лише одна людина, яка й отримає в нагороду свободу. Тож група підлітків об’єднується в невеликі групи, аби здолати одне одного. Але один хлопчик бажає вийти з цієї гри не лише живим, але й без убивства інших.

Першоджерело: Однойменна манга Косюна Такамі, що вийшла за рік до фільму. Американський ремейк стрічки так і не відбувався через те, що продюсери злякалися звинувачень у наслідуванні «Голодних ігор», нехай манга та фільм Кіндзі Фукасаку вийшли раніше.

Як виживають підлітки: Швидкість, гнучкість та випадкове спорядження. Врятувати своє життя можна лише формуючи альянси та партнерства, тому перемовники мають шанс вцілити. Але без зброї на острові тяжко.

Полювання на дикунів

Hunt for the Wilderpeople, реж. Тайка Вайтіті

Про що: Зухвалий хлопчик Ріккі Бейкер залишився без батьків, тому постійно шукає житло. Соціальна служба селить його до дядька Гека та тітки Белли. Та після смерті останньої Ріккі та Гек змушені тікати в ліси. Перший не хоче знову повертатися до пошуків нової родини, а дядько Гек боїться запроторення до будинку для людей похилого віку. Тепер обом доводиться ділити простір новозеландських лісів на двох.

Першоджерело: «Дика свиня та водяна хріниця» Баррі Крампа

Як виживає підліток: Настроєво – завдяки репу, фізично – завдяки дорослому Геку, який вміє вполювати здобич та готувати їсти.

Повелитель мух

Lord Of The Flies, реж. Пітер Брук

Про що: У зв’язку з авіакатастрофою на незаселеному острові опиняється група дітлахів-англійців. Вони вибирають ватажка та влаштовують чергування для сигнального полум’я. Втім, ієрархія не може тривати довго. І мисливці влаштовують бунт на острові, що призводить до першого вбивства.

Першоджерело: роман Вільяма Ґолдінґа, який ще й сам став іронічним коментарем до книги «Кораловий острів» Роберта Баллантайна, насміхаючись над імперськими амбіціями вікторіанської Англії.

Як виживають підлітки: Поділ на касти за принципом виконання робіт, тому мешканці острова самі забезпечували себе завдяки риболовлі та мисливству. Вбивства відбувалися базовими знаряддями праці або власноруч.

Голодні ігри

The Hunger Games, реж. Гері Росс

Про що: «Голодні ігри» – це покарання за бунт багаторічної давнини. Учасників відправляють на виживання в дику природу, а переможець отримує безбідне життя в Капітолії – квітучому й заможному районі цього дивного нового світу. Кітніс Евердін стає доброволицею й поки ще не знає, які випробування на неї чекають.

Першоджерело: Однойменний роман Сюзанни Коллінз, який поспішили звинуватити в переспівуванні Вільяма Ґолдінґа.

Як виживають підлітки: За «Голодними іграми» міцно закріпилася асоціація з арбалетом Кітніс. Однак, у фільмі допомагає вижити ретельно накладений макіяж, навички переговорів та популярність в аудиторії. Порятунок персонажа в один клік – це нова реальність, яка відтепер перейшла в кіно, тому маркетинг грає чи не найважливішу роль у збереженні життя.

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голосів
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі