Із року в рік вересень радує прихильників короткого метру чудовою добіркою зі всього світу. Мова йде про Манхеттенський кінофестиваль, який сам по собі ще й інтерактивний. Протягом двох тижнів глядачі обирають найкращий фільм та акторів, яких оголошують після завершення двотижневих показів у кінотеатрах. У 2019 році у Манхеттенському кінофестивалі взяли участь понад 400 міст. Результати глядацького голосування можна дізнатися на офіційному сайті. Кінофестиваль проходитиме з 26 вересня по 6 жовтня. Розповідаємо про 10 фільмів, які цьогоріч можна переглянути у програмі.
This time away, реж. Магалі Барбе, 14 хв.
Час розлуки
Британська короткометражка про самітника, який рефлексує над своїм минулим. Родини вже давно немає, але чоловіка не покидають спогади про сім’ю. Одного дня до нього завітає робот та змінить буденність. Головну роль зіграв безмежно талановитий Тімоті Сполл, який вміє перевтілитися і в художника Вільяма Тернера, і здивувати перфомансом старого зануди в останньому фільмі Саллі Портер «Вечірка». Тож хвилюватися за «Час розлуки» не доводиться, адже Тімоті Сполл на великому екрані нікого не залишить байдужим.
Malou, реж. Аді Воячек, 14 хв.
Малу
Мотиваційне кіно про танцівницю, яку не приймають у відому школу. Вона все ще намагається продертися у світ професіоналів, але ставки не на її користь. Німецька драма про конкурс танців візьме реалістичністю, адже ми вже бачили напівнімецьку «Суспірію» з відьомським кодлом. Хоча, як показує практика, іноді життєві труднощі набагато складніші, ніж боротьба з містичними силами.
The Match, реж. Піа Анделл, 16 хв.
Матч
Дві жінки середнього віку влаштовують дружній матч у великий теніс. Їхня боротьба стає запеклою. Разом з тим, обидві усвідомлюють спільну рису, яка зближує їх. Хіба ви можете назвати бодай один фільм про теніс, який би не викликав захвату? Дуже кінематографічний вид спорту.
At the end of the world, реж. Фон Девіс, 13 хв.
На краю світу
Постапокаліптичне майбутнє. Працівниця державних органів закохується у солдата, який повернувся до цивільного життя. Втім, остання світова війна потребує його участі знову і парі доведеться розлучитися на якийсь час. Загадковий світ режисера Фона Девіса за кадрами нагадує «Того, що біжить по лезу». Та й вмістити історію кохання у постапокаліптику короткого метру – це вже, як мінімум, цікаво.
Debris, реж. Хуліо Рамос, 14 хв.
Уламки
На будівництві трапляється аварія. Бригадиру Армандо потрібно діяти рішуче, щоб врятувати свою команду. Але він відкриває страшну правду, яка пов’язана з торгівлею людьми. Не простий соціальний матеріал знаходиться у руках режисера Хуліо Рамоса. Раніше він був актором («Ромовий щоденник»), але з короткометражним дебютом може змінити враження про себе.
A Family Affair, реж. Флоренс Кіт-Роуч, 13 хв.
Сімейний роман
Аннабель прокидається у спальні одна на свій тридцятий день народження. Хочеться вірити, що минулий вечір був приємним непорозумінням, але він виявляється не таким вже і хорошим, коли в кімнату входить стариган Бернард. Режисерка Флоренс Кіт-Роуч сама зіграла головну роль у цій комедії положень, тому в самоіронічному зображенні Аннабель їй ніяк не відмовиш.
Sylvia, реж. Річард Прендерґаст, 16 хв.
Сільвія
Річард Прендергаст раніше експериментував у відеоесеїстиці, але тепер потрапив до конкурсу Манхеттенського короткого метру завдяки повноцінному дебюту. У «Сильвії» йдеться про любов людей до автомобілів, які стали неначе членами родини.
Driving Lessons, реж. Марзіє Ріахі, 13 хв.
Уроки водіння
Чоловік Бахаре не може залишити дружину наодинці з інструктором-водієм – такі закони в Ірані. Разом з тим, Бахаре ніяк не знаходить правильної комунікації з вчителем водіння, від чого виникає багато комічних ситуацій. Ми звикли дивитися на Іран крізь жанр драми, але «Уроки водіння» трохи змінять стереотипне враження своєю комедійною складовою.
Nefta Football Club, реж. Ів Піат, 17 хв.
Футбольний клуб Нефти
Туніс. На кордоні з Алжиром двоє маленьких прихильників футболу знаходять віслюка. Все б нічого, але віслюк у навушниках, тому малим доводиться перекваліфікуватися у детективів, щоб відгадати таємницю. Пригодницьке кіно з мальовничими краєвидами пустель нагадає про те, чому глядачі сумують за «Індіаною Джонсом».
Tipped, реж. Аліс Лейте-Роджерс, 14 хв.
Чайові
У дорогому ресторані клієнти доводять офіціантку до точки кипіння. Вона не стримується і подає страву помсти. Чорна комедія про сервіс обслуговування – вже страва, яку варто подавати не холодною, а гарячою. До того ж, «Чайові» – канадський фільм, який ламає стереотип про те, що всі канадці завжди люб’язні та приязні.