В Україні проведуть аналіз кіноосвіти

Асоціація кіноіндустрії України опитає роботодавців, представників закладів освіти та студентів

Асоціація кіноіндустрії України та Центр «Соціальні індикатори» за підтримки Українського Культурного Фонду розпочали комплексне дослідження української системи кіноосвіти. Метою дослідження є встановлення розбіжностей між потребами ринку та обсягом підготовки фахівців за освітніми програмами в галузі кіно.

«Асоціація кіноіндустрії України достатньо довго займається освітніми програмами і привозить різні міжнародні воркшопи до України, заповнюючи пробіли неформальної освіти. У процесі ми пересікалися з представниками формальної освіти і виявилося, що є деяка розбіжність наших уявлень про ринок і те, яких спеціалістів і як саме треба готувати. Для того, щоб це спілкування було найбільш продуктивним та ефективним для усіх зацікавлених сторін ми і вирішили провести дослідження», – говорить голова Асоціації кіноіндустрії України Дмитро Суханов.

Організатори дослідження зазначають, що кожного року профільні навчальні заклади випускають більше тисячі молодих фахівців за 53 освітніми програмами аудіовізуального мистецтва та виробництва. Однак в індустрії відчутний брак професіоналів, що мають не лише теоретичні, а й практичні знання та професійні компетенції.

«У всьому світі продюсери полюють за сценаріями. В Україні в Класифікаторі професій навіть не існує професії “Сценарист”, немає навчальних програм і не готують фахівців. Українська кіноіндустрія надзвичайно потребує якнайшвидшого оновлення навчальних програм та поповненні фахівцями практично всіх кінопрофесій. І я впевнена, що наше аналітичне дослідження покаже реальну ситуацію і що в подальшому на основі нашого звіту буде вироблена Стратегія розвитку кіноосвіти в Україні», – розповідає експертка проєкту, продюсерка компанії PSB films Белла Терзі.

Впродовж реалізації проєкту планують опитати представників кіногалузі: роботодавців з різних секторів індустрії, представників закладів вищої та фахової передвищої освіти, студентів випускних курсів та фахівців, які нещодавно завершили навчання. Ті, хто бажають взяти участь в опитуванні, можуть зробити це, заповнивши анкету за посиланням

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: