Що дивитися на тижні: відьомські танці «Суспірії», Ніколас Кейдж та британське кіно

Головні кіноподії 19 - 25 листопада
З 19 листопада

Маленька Барабанщиця

the little drummer girl

Корейський режисер Пак Чхан-Ук, відомий своєю «Трилогією помсти», а українському глядачеві – еротичною драмою «Служниця», зняв свій перший серіал. Шпигунська драма розповість про секретну операцію спецслужб під час ізраїльсько-палестинського конфлікту. Шестисерійний серіал знятий за мотивами однойменного роману Джона Ле Карре. За твором письменника вже було знято серіал «Нічний адміністратор», а «Маленька барабанщиця» раніше адаптувалася Джорджем Роєм Гіллом у 1984 році. Головні ролі тоді зіграли Даян Кітон та Клаус Кінскі.

Де:

на Amazon Prime

Кому дивитися:

прихильникам творчості режисера, поціновувачам шпигунських фільмів та тим, кому потрібен новий серіал, який можна переглянути за один вікенд

Що почитати:
З 22 листопада

Суспірія

suspiria

«Суспірія» Луки Гуаданьїно – це не зовсім ремейк стрічки 1977 року. За словами самого режисера, це скоріше оммаж, який шанобливо цитує оригінал, при цьому цілком ідучи своєю дорогою. Режисер змальовує хворобливе суспільство Німеччини 70-х, розділеної стіною, ідеологіями, ставленням до жінок, травмами Другої світової та ще бозна-чим. За сюжетом Сюзі (Дакота Джонсон) приїздить до Берліна, аби навчатися у танцювальній школі, а замість того потрапляє у функціонуючий відьомський ковен, на меті у якого захоплення влади над світом шляхом маніпуляцій. Прем’єра стрічки відбулася на Венеційському кінофестивалі, де ми встигли її подивитися та ділилися першими відгуками у щоденниках. Спойлер: таке видовище не варто пропускати.

З 22 листопада

Менді

Mandy

«Менді», мабуть, найкраща роль Ніколаса Кейджа у кіно. Крім того, стрічка стала останньою роботою композитора Йогана Йоганнссона, якого знайшли мертвим у лютому цього року. Дія фільму відбувається у вісімдесятих. До чоловіка приїздять сектанти, які вбивають його дружину. Аби помститися злу, персонаж Ніколаса Кейджа теж вдається до вкрай радикальних методів. «Менді»  показували у Двотижневику режисерів на Каннському кінофестивалі, де стрічка зірвала довготривалі овації. А український глядач вже міг оцінити горор на 2-му «Київському тижні критики».

Кому дивитися:

поціновувачам жанру горор та тим, хто хоче побачити Ніколаса Кейджа не в комерційній халтурці

Що почитати:
З 22 листопада

2020. Безлюдна країна

2020#desertedcountry

Стрічку канадсько-українського режисера Корнія Грицюка можна назвати першим українським мокьюментарі (псевдодокументалістикою). Стрічку було презентовано на кінофестивалі у Котбусі.

Режисер переносить нас у ймовірний 2020 рік, коли українцям відкривають кордони усіх країн, і вони ладні самі обирати, де їм жити. У результаті чого, країна залишається майже повністю порожньою. У таку, немов пост-апокаліптичну, країну приїздить сам режисер та намагається дізнатися у тих небагатьох людей, що залишилися, чому вони зробили вибір лишитися в країні, та чи вдоволені вони своїм вибором. Звучить вельми актуально, егеж?

Кому дивитися:

фанатам жанру мокьюментарі, та тим хто конче хоче виїхати з країни

23 листопада

Доґвіль

Dogville

Кіноклуб «Кінокульт» від UA:Суспільне та Moviegram в очікуванні прем’єри «Будинку, який збудував Джек» покаже одну з найкращих попередніх робіт Ларс фон Трієра «Догвіль». Фільм є першою частиною незакінченої трилогії «США – країна можливостей», до складу якої увійшла також стрічка «Мандерлей». Стрічка розповідає історію Ґрейс (Кідман), утікачки від бандитів, яка прибуває до маленького містечка Доґвіль. За свій притулок вона має відплатити фізичною працею. «Доґвіль» розширює спектр відчутності кінооповіді для глядача: замість реального міста, у якому відбувається дія стрічки, – величезний павільйон із окресленими крейдою межами. Таким чином, Трієр робить глядача повноправним співучасником його картини.

Представить стрічку журналіст і телеведучий Юрій Макаров. Вхід вільний. Реєстрація за посиланням.

Де:

Телецентр «Олівець»

Кому дивитися:

прихильникам експериментальних жанрів та самого Ларса фон Трієра

Що почитати:
З 22 по 28 листопада

Фестиваль Нового Британського кіно

Британська рада в Україні та ArthouseTraffic за традицією не дають українським сінефілам закутатися у ковдру і переглядати восени серіали на стрімінгових сервісах. Вони у 18-й раз кличуть у кіно на британські стрічки. Цьогорічна програма може похвалитися добірками з кінофестивалів Торонто та Венеції. У програмі: нова стрічка Йоргоса Лантімоса «Фаворитка», космос із Робертом Паттісоном «На висоті» та ще багато цікавого. Детальніше читайте у нашому гайді.

Де:

Кінотеатр «Київ»

Кому дивитися:

поціновувачам якісного фестивального кіно

Що почитати:
З 23 по 26 листопада

Kinove. Фестиваль

Кінодистрибютор Kinove проводить власний кінофестиваль.«У програмі – фільми, що встигли вразити критиків і аудиторію престижних кінофестивалів. Кожен з них – подорож у всесвіт явищ, винаходів, або людей, про яких ми, здавалося б, знаємо все. Але завдяки талановитим і допитливим режисерам та рідкісним кадрам точно дізнаєтесь більше, а може взагалі зміните своє ставлення до них. Покази супроводжуватимуться презентаціями, лекціями та дискусіями», – повідомляють організатори фестивалю.

У програмі фільми, що вже були показані в Україні та приємні несподіванки. Зокрема у кінотеатрі «Жовтень» покажуть документальну стрічку «Чому ми креативні», у якій Девід Бові, Квентін Тарантіно, Ай ВейВей, Бйорк, Вім Вендерс, Філіп Старк, Йоко Оно, Девід Лінч та багато інших знаменитостей відповідають на питання, у чому для них проявляється креативність. Крім того, у рамках фестивалю відбудеться лекторій Kinove.Camp для тих, хто хоче краще розумітися на кінематографі. З деталями та розкладом сансів можна ознайомитись на сторінці фестивалю.

Кому дивитися:
поціновувачам якісного фестивального кіно
З 22 листопада

Ральф-руйнівник-2: Інтернетрі

Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2

Продовження пригод Ральфа – персонажа в ігровому автоматі. За сюжетом автомат ламається, герой через Wi-Fi потрапляє в інтернет і там починає подорожувати по іншим іграм, щоб відшукати запчастину, яка може врятувати ігровий автомат. Режисером виступив Філ Джонстон, сценарист, відомий «Зоотрополісом».

Кому дивитися:

фанатам першої частини, батькам, які шукають на що піти з дитиною та тим, хто любить анімацію від Disney

З 15 листопада

Вдови

Widows

Кримінальна драма Стіва Макквіна, сценарій до якої він написав разом з американською письменницею Гіліан Флінн («Гострі предмети»), ще більше актуалізує тему girl’s power. У стрічці йдеться про вбивство чотирьох озброєних бандитів. Їхні дружини збираються помститися за смерть своїх коханих. «Вдови» мають усі шанси стати найбільш помітним кіновтіленням феміністського нуара, який отримує свій кінематографічний прояв все сильніше після #metoo.

Кому дивитися:

прихильникам Стіва Макквіна, хороших детективних історій, а також тим, хто шукає альтернативу перегляду сімейних фільмів цього вікенду

Що почитати:
З 15 листопада

Фантастичні звірі: Злочини Гріндевальда

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Друга із п’яти обіцяних приквелів до саги про Гаррі Поттера розповість як розпочиналась історія боротьби за Хоґвартс. За сюжетом дія відбувається у Європі 1928 року. Ґріндельвальд тікає з Магічного конгресу США та збирає однодумців, аби встановити порядок у світі. Він жадає повного домінування чистокровних чарівників над маглами та рештою немагічних істот. Зупинити його може лише Дамблдор, звісно ж за допомогою свого учня Ньюта Скамандера.

Кому дивитися:

тим, у кому ще живе дитина у та відданим фанатам саги про Гаррі Поттера

Що почитати:

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі