Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

25 найочікуваніших фільмів 2019 року

Нові проекти від Тарантіно, Джармуша, Гуаданьїно та інших

Дати орієнтовні і протягом року можуть змінюватися.

2019 рік стане завершальним для кількох етапних трилогій та франшиз. Наприклад, взимку студія Disney покаже третій епізод із нової трилогії «Зоряних війн» Джей Джей Абрамса. Навесні брати Руссо ознайомлять глядачів із наслідками «Війни нескінченності». DC продовжують пом’якшувати свою політику і запустять комедійний «Шазам», а адаптації класичних мультфільмів епохи дитинства набудуть нових масштабів завдяки «Королю Леву». Втім, наш топ прем’єр не має суто студійних висловлювань, а намагається орієнтуватися на оригінальний контент від авторів, які зарекомендували себе своєю творчістю. Ми пригадали стрічки, які мають всі шанси побачити світ у 2019 році, а також не забули про потенційні фестивальні хіти.

Фестивальний календар

24.01 - 3.02

Санденс

07.02 - 17.02

Берлінале

22.03 - 30.03

DOCUDAYS

14.05 - 25.05

Канни

25.05 - 02.06

Молодість

12.07 - 20.07

ОМКФ

28.08 - 07.09

Венеція

05.09 - 15.09

Торонто

текст: Юрій Самусенко, Анна Шакун, Артур Сумароков

ДАУ

DAU, реж. Ілля Хржановський
прем’єра: 24 січня (Франція)
кінотеатральна версія – весна

Мабуть, найбільш загадкова стрічка сучасного кінематографа. Ілля Хржановський задумав свій біографічний проект про радянського фізика Лева Ландау ще десь на початку 2000-х. Власне зйомки тривали з 2008 по 2011 рік у режимі абсолютної секретності у Харкові. Для нього побудували ціле місто декорацій, у якому проживало близько 400 осіб: акторів та звичайних людей. Таким чином, зйомки фільму перетворились на певний соціальний експеримент, у якому люди були поміщені у штучні умови існування часів СРСР. Роль сина Дау дісталась музиканту Миколаю Воронову, якого ми знаємо не за акторські здібності, а в першу чергу за вірусну пісню «Белая стрекоза любви». Музику до фільму написав гурт Massive Attack, а в одній з ролей знялася художниця Марина Абрамович. У копродукції прийняв участь ледь не весь світ, включаючи Україну.

Та попри все, стрічка не барилася виходити у світ, аж поки у 2018 його п’ятигодинна версія не була представлена на розгляд Держкіно. Та найцікавіше те, що 700-годинний матеріал, який отримав режисер на виході, містить події, що відбувалися із жителями міста відразу з купи точок зору. Ілля Хржановський, окрім основної версії, намонтував з 13 версій (і обіцяє зробити ще), які транслюватиме на експериментальних показах – саме вони до 17 лютого проходитимуть у Парижі. Уявіть: ви приходите в кінотеатр, а вам показують кожного разу нову версію стрічки. Чим не взірець сучасного арт-перфомансу? Та кінопрокатна версія, яку режисер має презентувати вже весною, містиме всього три години подій. Сподіваємось до України врешті решт дійде хоча б така.

Оксамитова бензопила

Velvet Buzzsaw, реж. Ден Гілрой
прем’єра: 1 лютого (Netflix)

Горор-трилер від автора «Стрінгера» Дена Гілроя вже варто подивитися хоча б через те, що персонажа Джейка Джилленгола звати Морф ВандеВальт. За сюжетом мистецтвознавці знаходять серію шедеврів, написаних невідомим автором. У справу втручаються містичні сили, які карають усіх, хто дозволяв жадібності стати на шляху мистецтва. Гілрой сам написав сценарій і описує стрічку у дусі творчості Роберта Олтмена, де кожен персонаж розповідає свою версію події, які відбулися в Лос-Анджелесі – улюбленому місті режисера. У фільмі також знімалися Рене Руссо, Джон Малкович та Тоні Колетт.

Божою милістю

Grâce à Dieu, реж. Франсуа Озон
прем’єра: 8 лютого (Берлінале)

Мабуть, найстабільніший режисер сучасного французького кіно Франсуа Озон у своїй новій стрічці «Божою милістю» звернеться до гострих проблем відносин звичайних людей та церкви. У центрі сюжету стрічки – троє друзів (Александр, Франсуа та Емануіл), які росли під пильним наглядом католицьких єпископів. Одного дня Александр повертається до церкви, та бачить, що священик, який знущався над ним та товаришами у дитинстві все ще працює з дітьми. Із друзями та іншими жертвами єпископа вони об’єднуються для того, щоб покарати винного, в ході справи оголюючи своїх внутрішніх демонів. Прем’єра стрічки відбудеться у конкурсній програмі Берлінале.

Гарет Джонс

Mr. Jones, реж. Агнешка Голланд
прем’єра: 10 лютого (Берлінале)
прем’єра в Україні: осінь 2019

Англомовний історичний трилер від Агнешки Голланд цікавий принаймні тим, що стане наймасштабнішою копродукцією України з іноземними інвесторами для підтримки фільму. У головних ролях знялися Джеймс Нортон та Ванесса Кібрі, які лише починають заробляти собі репутацію головних зірок Голлівуду. Втім, важливим у контексті фільму є його тема. За сюжетом валлійський репортер Гарет Джонс поступово дізнається про злочини радянського режиму. Можливо, кіномова Голланд зможе привернути увагу світової спільноти до теми Голодомору та масових репресій у СРСР.

Дороги

Roads, реж. Себастьян Шиппер
прем’єра: 21 лютого (Німеччина)

У 2015 році Шиппер вразив усіх драмою «Вікторія», особливістю якої була незвичайна зйомка одним протяжним дублем. Не дивно, що стрічку було відзначено «Срібним ведмедем» за операторську роботу. Нова робота режисера «Дороги» заявлена як роад-муві парубка з Конго. Він вирушає у подорож від берегів Маррокко до лагерів біженців у Кале, аби віднайти брата. Стрічка обіцяє бути екзистенційною драмою про людські стосунки у періоді тотального взаємного непорозуміння, та, звісно, має багато шансів на нагороди та глядацьку увагу.

Ми

Us, реж. Джордан Піл
прем’єра: 8 березня
прем’єра в Україні: 14 березня

Найбільший страх у світі горору нині – чи зможе Джордан Піл зняти ще один якісний фільм жахів. Після успіху «Пастки» режисер ще раз спробував реанімувати соціальний горор, але тепер без знайомства молодика з батьками-расистами. У фільмі «Ми» йдеться про родину, яка приїздить на курорт та зустрічає подібних до себе людей. Останні намагаються вселити страх не лише у колись радісну сім’ю, але й у глядачів. Цікаво, що головна метафора нового фільму Піла проявляється вже у трейлері: найголовніший ворог – це ми самі.

Куди ти зникла, Бернадетт?

Where’d You Go Bernadette?, реж. Річард Лінклейтер
прем’єра: 22 березня

Після грандіозної «Юності», на зйомки якої режисер витратив 11 років, та вкрай невдалої спроби «Кожному своє», Річард Лінклейтер повертається із новим експериментом у вигляді драмеді «Куди ти зникла, Бернадетт?». Для Лінклейтера ця стрічка є чи не першим заходом на територію суто жанрового кінематографа. Історія фільму базуватиметься на сюжеті однойменної книги Марії Семпл. Серед головних причин не залишати фільм поза увагою – перформанс Кейт Бланшетт, яка грає зниклу безвісти мізантропку Бернадетт.

Біль та слава

Dolor y gloria, реж. Педро Альмодовар
прем’єра: 22 березня (Іспанія)

Педро Альмодовар зняв автобіографічну стрічку про себе та свого брата Агустіна (продюсера багатьох його фільмів), долучивши усіх своїх улюблених акторів: Пенелопу Крус, Антоніо Бандераса та Джульетту Серрано. Дія стрічки відбуватиметься в часи, коли вони з братом створили компанію El Deseo для зйомок стрічки «Закон бажання». За сюжетом головний герой, режисер, згадує минуле та людей, що його оточували в молодості, власну матір та перше кохання. Попереду він бачить лише неоднозначне майбутнє, у якому йому більше не бути режисером. Альмодовар ніби підсумовує таким чином усі свої здобутки, зібравши найкраще за всі роки роботи. Виробництво подібної стрічки неохоче викликає питання: чи не хоче Педро Альмодовар таким символічним способом попрощатися із кінематографом?

Пляжний ледар

The Beach Bum, реж. Гармоні Корін
прем’єра: 29 березня

Після кримінальної драми «Відв’язні канікули» американський режисер Гармоні Корін перестав існувати серед плеяди талановитих, але невідомих авторів. Звісно, всьому виною могли бути яскраві образи Джеймса Франко та Селени Гомес. Втім, «Відв’язні канікули» були і залишаються по-справжньому захопливою пригодою у світ наркотиків та криміналу. Гармоні Корін після шести років невідомості повертається з «Пляжним неробою» – історією, де Метью МакКонахі грає поета-невдаху і не може завершити жодну справу до кінця. За яскраву картинку знову відповідає оператор Бенуа Дебі, а прем’єра може відбутися на одному з топ-кінофестивалів світу. Як і головному герою фільму Коріна, нам треба лише сфокусуватися на якійсь справі. Можливо, тоді очікування не буде таким важким.

Мертві не вмирають

The Dead Don’t Die, реж. Джим Джармуш
прем’єра: весна

Після суто філософської вампірської драми «Виживуть лише коханці» та меланхолійного «Патерсона» ікона незалежного американського кіно Джим Джармуш зняв фільм про зомбі. Ба більше, стрічка втілена у жанрі чорної комедії. У цій картині, що, звісно, може розірвати усі шаблони стосовно Джармуша вщент, залучені Адам Драйвер, Білл Мюррей, Стів Бушемі та неперевершена Тільда Суінтон. Якщо підхід до зомбі у Джармуша буде хоч приблизно таким як до вампірів – можемо очікувати один з найкращих фільмів у своєму жанрі. До речі, у 1975 році під цією назвою вийшов інший зомбі-фільм – зовсім не комедійний неонуар Кертіса Харрінгтона, дія якого відбулася у 30-х роках. Чи є прямий зв’язок між стрічками, окрім очевидних назви та зомбі-тематики, режисер поки не розкриває. За попередніми прогнозами, стрічка буде готова, якраз до Каннського кінофестивалю – там і перевіримо.

Одного разу у Голлівуді

Once Upon A Time In Hollywood, реж. Квентін Тарантіно
прем’єра: 26 липня (США)
прем’єра: 8 вересня

Квентін Тарантіно пообіцяв не знімати більше стрічок після виходу свого десятого фільму. Чи стримає режисер своєї обіцянки, можна лише гадати, та дев’ятим номером стане фільм, присвячений подіям навколо вбивства Чарльзом Менсоном акторки Шерон Тейт та її друзів у приміському будинку. Зазвичай Тарантіно не фокусується на реальних подіях, і нова стрічка не стане винятком. Чарльза Менсона буде представлено у стрічці приблизно так само, як Адольфа Гітлера у «Безславних виродках». А зважаючи на фірмовий стиль режисера, на нас чекає щонайменше цікаве трактування історії. Це, звісно, не перша стрічка про ці події («Родина Менсона» 2003 р., «Хелтер Скелтер» 2004 р. – ред.), проте точно з найзірковішим акторським кастом Посудіть самі: Леонардо ДіКапріо, Бред Пітт, Аль Пачіно, Марго Роббі.

Воно. Частина 2

It: Chapter Two, реж. Андрес Мускетті
прем’єра: 6 вересня

Горор «Воно», знятий за культовим однойменним романом Стівена Кінга режисером Андрес Мускетті, став найкасовішою стрічкою в цьому жанрі та наробив галасу серед фанів «Короля Жахів». Тому продовження історії було лише питанням часу. У «Воно. Частина 2» можна буде побачити не тільки беззмінного Пеннівайса Білла Скарсгорда, але і Джеймса МакЕвоя з Джессікою Честейн. Оригінальний фільм «Воно» страждав від зміни темпу, коли історія перемикалася на дорослих. Мускетті поступив розсудливо, розділивши сюжет книги на два фільми. Залишилося лише не зраджувати гумору та візуалу першої частини, і вуаля – ще один потенційно культовий фільм жахів готовий.

Джокер

Joker, реж. Тодд Філліпс
Прем’єра в Україні: 3 жовтня

Кримінальний бойовик Тодда Філліпса мусить зробити для образу Джокера все, що не встигли Тім Бертон, Крістофер Нолан та Девід Еєр, а саме – розповісти історію чоловіка, який поступово втрачає себе. Комедійне минуле Філліпса (трилогія «Похмілля у Вегасі») лише додає йому балів в карму майбутніх переглядів. Втім, справжньою причиною подивитися «Джокера» має бути незабутній Хоакін Фенікс, який вже на перших фотографіях зі знімального майданчика добряче інтригує своїми божевільними витівками.

Щиголь

The Goldfinch, реж. Джон Кроулі
Прем’єра в Україні: 10 жовтня

Найбільш обговорюваний роман останніх років нарешті дійде до екранів з пристойним кастом: Сюзан Сарандон, Ніколь Кідман, Сара Полсон та Енсел Елгорт. Втім, стрічка заслуговує уваги саме завдяки оператору Роджеру Дікінсу, який не так давно отримав «Оскар» за «Того, що біжить по лезу 2049». Тендітна coming-of-age історія Донни Тарт має всі шанси перетворитися на захопливу драму, адже за плечима режисера Джона Кроулі є досвід роботи над історією про мігрантів «Бруклін».

Приховане життя

A Hidden Life, реж. Терренс Малік
Прем’єра: осінь

Попри те, що за останні роки Терренс Малік зняв стрічок більше ніж за всю своєю попередню кар’єру, останній рік про режисера було чутно вкрай мало. Втім, Малік зміг здивувати шанувальників напередодні Венеційського кінофестивалю, повідомивши, що представить зовсім нову версію «Дерева життя», перемонтовану з додаванням сцен, що не увійшли в кінотеатральний реліз. В архівах режисера накопичилось стільки матеріалів від попередніх фільмів, що найближчі роки він міг би тільки й робити що видавати нові фільми з них. Та прихильникам творчості режисера все ж пощастило: Малік приступив до зйомок зовсім нового проекту під назвою «Приховане життя» (попередня назва «Радегунда»  ред.), зйомки якої він розпочав ще у 2016 році. Режисер вдруге після «Тонкої червоної лінії» повертається до періоду Другої Світової. Стрічка базуватиметься на реальній історії австрійця Франца Єгерштеттера, якого було страчено після відмови служити у німецькій армії. Частину історії буде присвячено його відношенням із дружиною. У стрічці знялися Маттіас Шонартс, Мікаел Нюквіст, Аугуст Діль, Бруно Ганц, Юрген Прохнов.

Маленькі жінки

Little Women, реж. Грета Гервіг
Прем’єра в Україні: 25 грудня

Для Грети Гервіг фільм «Маленькі жінки» стане другою режисерською роботою після нашумілої «Леді Берд». В активі Гервіг занадто багато факторів, щоб не оминути увагою її нову стрічку. Це і знаменитий роман Луїзи Мей Олкотт, екранізований останній раз рівно 25 років тому, і зірковий акторський склад, бо Гервіг залучила до своєї стрічки Меріл Стріп, Емму Вотсон та Тімоті Шаламе. Є великі сподівання, що так звана криза другої стрічки не торкнеться Гервіг, що взялась за надто класичний для себе матеріал.

Пральня-автомат

The Laundromat, реж. Стівен Содерберг
Прем’єра: дата невідома

На прем’єрі фільму «Птаха високого польоту», який вийде на Netflix вже 8 лютого, Содербергу поставив питання Крістофер Нолан: «Коли ти вже покинеш темну сторону та перейдеш на целулоїд?» Стівен Содерберг не забарився жартівливо відповісти: «Перейду, коли ти напишеш сценарій свого фільму олівцем». Режисер випускає два фільми цього року, і «Пральня-автомат», схоже, теж знімався на Iphone. У фільмі йдеться про Панамські папери – 11,5 мільйонів файлів, які викривають знаменитостей в ухиленні сплати податків. Акторський склад здається ще соліднішим за трилогію про Денні Ошуена: Меріл Стріп, Антоніо Бандерас, Гері Олдмен, Джеффрі Райт, Джеймс Кромвелл, Девід Швіммер та Вілл Форте. Краще за один фільм Содерберга у 2019 році може бути тільки два.

Кролик ДжоДжо

Jojo Rabbit, реж. Тайка Вайтіті
Прем’єра: дата невідома

Успіх «Тора: Раґнарок» дозволив новозеландцю Вайтіті взятися мало не за будь-який проект. Він вирішив не змінювати своєму стилю і зняв підліткову драмеді, в якому зіграв не просто дві ролі, а дві сторони Адольфа Гітлера. За сюжетом маленький хлопчик під час Другої світової війни вигадує собі друга, який зовнішньо схожий на лідера нацизму. Головному герою намагаються прищепити нав’язані патріотичні мотиви, поки він не зустрічає кохання свого життя. Крім Тайки Вайтіті, у фільмі зіграли Скарлетт Йоганссон та Сем Роквелл.

Необроблені дорогоцінні камені

Uncut Gems, реж. Джош та Бенні Сафді
Прем’єра: дата невідома

Адам Сендлер все більше знімається у серйозних ролях. Цього разу автори «Гарних часів» фільмують з актором проект про продавця дорогоцінних каменів, який не може впоратися з ігровою залежністю і ледве знаходить час, аби підтримати стосунки з двома жінками. Спершу цю роль мав зіграти Джона Гілл, але той вибув з проекту. Стрічку продюсує Мартін Скорсезе і вона вийде обмеженим прокатом у США. Решта світу зможе переглянути кримінальну драму на Netflix.

Ірландець

The Irishman, реж. Мартін Скорсезе
Прем’єра: дата невідома

«Ірландець» Мартіна Скорсезе – це екранізація роману Чарльза Брандта «Я чув, що ти фарбуєш хатини» про вбивцю гангстерів Френка Ширана. Для Скорсезе ця стрічка стане його поверненням до теми мафії з часів «Відступників», але важливо інше. «Ірландець» маркує повернення Роберта де Ніро та Джо Пеші на великому екрані з часів «Казино». Важко знайти щось більш захоплююче, але Марті і тут дивує: до акторського складу приєднався ще один корифей гангстерського кіно Аль Пачіно. Бюджет фільму виріс з 125 мільйонів до 175, аби лише спеціалісти компанії ILM змогли омолодити тріо акторів на 30 років. Що ж, ефект може бути вражаючим, але побачити разом на екрані де Ніро, Пеші та Пачіно – мрія мало не кожного кіномана з дитинства.

Кров на шляху

Blood on the Tracks, реж. Лука Гуданьїно
Прем’єра: дата невідома

Гуданьїно не може залишатися без роботи, тому вже працює над наступним фільмом, який стане екранізацією (sic!) альбому Боба Ділана 1975 року. Лука поставив умови перед продюсерами: дія стрічки мусить відбуватися на острові Пантеллерії (комуна в Сицилійській протоці) і йтиметься про рок-н-ролл сімдесятих. Сценарій до фільму написав автор «Короля-рибака» та «Мостів округу Медісон» Річард Лагравенезе, з яким режисер давно мріяв співпрацювати. Поки що про стрічку нічого невідомо. Наразі відбувається пре-продакшн і продюсери оголошують акторський склад, серед якого вже точно можна побачити Хлою Грейс Морец. Наразі Гуаданьїно зайнятий документальним фільмом про чоботаря Сальваторе Феррагамо, але шанси побачити екранізацію музичного альбому Ділана є і у 2019 році.

Пінокіо

Pinocchioа, реж. Маттео Гарроне
Прем’єра: дата невідома

Для Гарроне знімати Беніньї та режисувати «Пінокіо» – це «дві мрії, які втілилися в одному фільмі». Роберто Беніньї зіграє Джеппето і вперше з’явиться на великих екранах із часів алленівського «До Риму з любов’ю» Аллена, який вийшов у 2012 році. Власне актор сам колись зняв і зіграв у своїй версії «Пінокіо», яка з тріском провалилася у міжнародному прокаті. Цікаво, що за кілька днів до оголошення проекту Гарроне, Бенісіо дель Торо оголосив про створення анімаційного фільму для Netflix, який теж оповідатиме історію дерев’яного хлопчика. Щоправда, ми віримо, що версія Маттео Гарроне буде більш казковою. Інакшого від автора «Казки казок» годі й чекати.

Французький диспетчер

The French Dispatch, реж. Вес Андерсон
Прем’єра: дата невідома

Десята стрічка Андерсона не буде мюзиклом, незважаючи на чутки навколо неї. Натомість проект буде історією про американську газету, редакція якої знаходиться у Парижі під час Другої світової. Відразу три сюжети намагатимуться вмістити зірковий каст. До вже звичних для фільмів Андерсона акторів Білла Мюррея, Френсіс МакДорманд та Тільди Свінтон приєдналися Тімоті Шаламе, Бенісіо дель Торо та Джеффрі Райт. Також у стрічці з’являться Наталі Портман, Леа Сейду, Матьє Альмарік та Сірша Ронан, які вже теж співпрацювали з режисером на минулих проектах. Над музичним супроводом працюватиме композитор Марк Мазерсбо, з яким у Андерсона давні стосунки. Мазерсбо писав пісні для «Академії Рашмор» та «Водного життя зі Стівом Зіссу», але 15-річна перерва у їхніх відносинах може принести цікавий результат.

Про нескінченність

Om det oändliga, реж. Рой Андерссон
Прем’єра: дата невідома

У 2015 році Рой Андерссон отримав головну нагороду Венеційського кінофестивалю за свою останню роботу «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття». Стрічка мала завершувати його так звану «трилогію життя», яка включала фільми-роздуми над людським буттям («Пісні з другого поверху», «Ти, що живе»). Та нова стрічка режисера «Про нескінченність» ідейно продовжить трилогію. Фільм стане чимось на кшталт збірника «1000 і однієї ночі» про маленькі буденні моменти людського життя, якими режисер хоче показати красу людського існування, а також його жорстокість.

Пам’ять

Memoria, реж. Апічатпонг Вірасетакул
Прем’єра: дата невідома

Апічатпонг Вірасетакул вперше знімає фільм не в рідному Таїланді. Причиною є протест проти інтернет-цензури, яку там ввели. Тільда Свінтон зіграє шотландку, яка приїхала до джунглів Колумбії, та раптово знайшла в себе «синдром вибухаючої голови» (стан при якому виникають слухові і зорові галюцинації при зануренні в сон). «У 70-х – 80-х роках у Колумбії панувала жорстокість. Коли ви їхали дорогою, могла вибухнути бомба або вулкан. Рух зупинявся, і ви не знали чому саме. Люди постійно уявляють собі різні речі та відчувають страх. Фільм саме про це: про очікування страху і невідомості»  розповідає режисер. При створенні стрічки Вірасетакул надихався таїландськими розповідями про джунглі, які він читав у дитинстві. Крім того він багато мандрував світом та відвідував психлікарні, спілкувався з багатьма психіатрами. Мандруючи, режисер і сам піддався впливу синдрому, в наслідок чого окрім фільму створив ще й серію фоторобіт під цією ж назвою.

бонус

Занадто старий, щоб померти молодим

Too old to die young, реж. Ніколас Віндінг Рефн
Прем’єра: 26 червня

Вперше про новий серіал Рефна заговорили ще на початку 2017 року, коли Amazon замовив 10 епізодів, які і мав зрежисувати Ніколас Віндінг. Проект огорнули чутки про довге виробництво, але вони були зрозумілими: Рефн ніколи не робить щось просто так. «Занадто старий, щоб померти молодим» – це квінтесенція його творчості, адже за сюжетом журливий полісмен зустрічає на своєму шляху всі види мафії: від якудзи до росіян. Додайте ще сюди загін підлітків-убивць, фірмового неону і зрозумієте, що данець досі не змінює своїм смакам. Головну роль у серіалі виконав Майлз Теллер, але із такими строкатими типажами турбуємось, аби він не загубився у цій історії. Хоча насправді, мабуть, переживати і нічого. У Ніколаса Віндінга Рефна головне – це як, а не що.

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі