в кіно
з 5 листопада
Атлантида
Atlantis
Про що:
До 2025 року Україна перемагає у війні з Росією. На звільненій території Донбасу відбулася техногенна катастрофа, через це землі непридатні для життя. Проте місцеві мешканці та колишні воєнні намагаються вижити в країні після перемоги.
Чому дивитися:
Головний український фільм року та кандидат на премію «Оскар». Стрічка «Атлантида» розпочала свій фестивальний шлях у програмі «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де здобула перемогу. Також фільм переміг у міжнародному конкурсі ОМКФ.
Де:
в кінотеатрах
що почитати:
з 5 листопада
Нік Кейв: Idiot Prayer
Idiot Prayer: Nick Cave at Alexandra Palace
Про що:
Рок-музикант австралійського походження Нік Кейв у часи пандемії та всеохопного карантину вирішує зафільмувати концерт без глядачів і слухачів. У пустій залі лондонського Alexandra Palace Нік виконав свої головні хіти під акомпанемент фортепіано.
Чому дивитися:
У час, коли будь-які багатотисячні концерти неможливі, музикант виходить за межі запропонованих умов та проводить виступ сам на сам із інструментом. За словами Ніка Кейва, пандемія стала для нього моментом переосмислення творчості й відкриття нового звучання. Музика в цьому фільмі доповнюється атмосферним відеосупроводом.
Де:
в кінотеатрах
з 5 листопада
Жан-Поль Ґотьє: Freak&Chic
Jean Paul Gaultier: Freak & Chic
Про що:
Піонер світу моди, французький модельєр Жан-Поль Ґотьє із дитинства мріяв створити власне фрік-шоу. Документальний фільм «Жан-Поль Ґотьє: Freak&Chic» проводить глядачів за лаштунки створення автобіографічного мюзиклу Fashion Freak Show.
Чому дивитися:
Дизайнер присвятив омріяне шоу розповіді про своє життя та творчий шлях. Яскраве кабаре сповнене атмосфери радості та відбувається без будь-яких правил та шаблонів, а життєствердна історія успіху випромінює оптимізм та натхнення.
Де:
в кінотеатрах
з 5 листопада
Гаррі Поттер
Harry Potter
Про що:
Історія хлопчика в круглих окулярах, якому вдалося вижити. Під час навчання в школі для обдарованих чарами дітей його намагатимуться вбити ще декілька разів, але щоразу марно. Хлопець зі шрамом на лобі проходить випробування разом із найкращими друзями.
Чому дивитися:
Улюблена кіноказка за романами Джоан Ролінґ повертається на великі екрани. У 2020 році, за браком великих прем’єр, повернення історії про Гаррі Поттера в кінотеатри виглядає логічно. До того ж виняткова атмосфера світу чаклунів підігріє святковий настрій у передчутті Різдва та Нового року.
Де:
в кінотеатрах мережі «Планета кіно»
- «Гарі Поттер і філософський камінь» – з 5 до 11 листопада
- «Гарі Поттер і таємна кімната» – з 12 до 19 листопада
- «Гарі Поттер і в’язень Азкабану» з 19 до 26 листопада
- «Гарі Поттер і кубок вогню» з 26 листопада до 3 грудня
усі покази проходитимуть мовою оригіналу
з 12 листопада
Поїзд «Київ – Війна»
Про що:
Знімальна група подорожує між Києвом і Костянтинівкою в поїзді, який раніше прямував до Донецька. Режисер спілкується із пасажирами заповнених вагонів на тему війни, політики й майбутнього України. Співрозмовники говорять йому відверто, через що відповіді не завжди приємно чути.
Чому дивитися:
Корній Грицюк порушує надзвичайно важливі питання та розмовляє з тими, кого зазвичай не чують. Він прямо передає думки тих, хто їде на окуповані території, не викривлюючи їхні слова власними коментарями. Саме через розмаїття висловлених переконань цей фільм вартий перегляду.
з 12 листопада
Джокер
Joker
Про що:
Комік Артур Флек одягається в костюм клоуна й малює яскравий грим на обличчі, хоча насправді йому вже давно не було весело. Світ не сприймає Артура та реагує на нього необґрунтованою жорстокістю. Але насилля породжує ще більше неконтрольованого насилля.
Чому дивитися:
Авторський погляд на історію головного антагоніста серії коміксів DC. Фільм здобув Золотого лева на Венеційському фестивалі, а Хоакін Фенікс узяв «Оскар» за найкращу чоловічу роль. Стрічка гучно пролунала у 2019 році та частково передбачила соціальне напруження 2020 року.
з 12 листопада
Ще по одній
Druk
Про що:
Четверо друзів, які працюють вчителями в школі, вирішують провести експеримент. Вони чули, що для щастя людині від народження не вистачає 0,5 проміле алкоголю в крові. Чоловіки підтримують цей рівень, вживаючи трохи спиртного щодня. Такий досвід очікувано завершується погано.
Чому дивитися:
Режисер фільму – Томас Вінтерберґ, один з авторів маніфесту «Догми 95» (започаткованого із Ларсом фон Трієром та ще двома данськими постановниками). Прем’єра драми із Мадсом Міккельсеном у головній ролі відбулася на фестивалі в Торонто. Фільм також увійшов до програми скасованого Каннського кінофестивалю.
Де:
в кінотеатрах
з 12 листопада
Фелліні та духи
Fellini of the Spirits
Про що:
Портрет італійського генія кіно Федеріко Фелліні. Автори пропонують розглянути фільмографію одного з найвідоміших режисерів світу як неперервний і цілісний твір та дослідити його духовний складник.
Чому дивитися:
Документальна стрічка «Фелліні та духи» виходить до сторіччя видатного режисера і показує унікальні архівні кадри та інтерв’ю з кінематографістами. Фільм буде цікавий усім, хто любить кіно та творчість Фелліні зокрема.
Де:
в кінотеатрах
з 12 листопада
Мандрівний замок
Howl's Moving Castle
Про що:
Анімаційний фільм Хаяо Міядзакі розповідає про пригоди молодої дівчини Софі. У пошуках порятунку від прокляття, дівчина несподівано знайомиться із відомим чаклуном Хаулом тепер у його дивному будинку на ніжках.
Чому дивитися:
Стрічку «Мандрівний замок» від японської студії Ghibli можна назвати справжньою класикою, яку люблять в усьому світі. Цей фільм – чудове поєднання впізнаваної стилістики Хаяо Міядзакі та історії, яку вигадала англійська письменниця Діана Вінн Джонс. Гарна нагода переглянути стрічку на великому екрані.
Де:
в кінотеатрах мережі Multiplex
з 12 листопада
Модільяні: невідома історія
Про що:
Біографічний фільм присвячений особистості італійського художника та скульптора Амедео Модільяні. У стрічці досліджується міф про богемне життя митця, його роботу, авторський стиль та причини геніальності.
Чому дивитися:
Концентрований екскурс у життя та роботи італійського автора буде цікавий як поціновувачам живопису, так і просто допитливим глядачам.
Де:
в кінотеатрах
14–15 листопада
Рюїчі Сакамото: Кода
Howl's Moving Castle
Про що:
Кінопортрет сучасного японського композитора Рюїчі Сакамото. У документальному фільмі митець шукає натхнення, працює та переживає наслідки тяжкої хвороби. Музикант пускає у своє життя камеру, через яку відверто відкривається глядачам.
Чому дивитися:
Сакамото отримав всесвітнє визнання саме за написання оригінального музичного супроводу до фільмів. Він узяв нагороду Американської кіноакадемії за саундтрек до стрічки «Останній імператор» Бернардо Бертолуччі.
Де:
в кінотеатрах
з 19 листопада
Номери
Про що:
Уявіть, що у всіх людей замість імен – номери. І всього таких номерів десять, а ще два наглядачі та головний Нуль. Ця система працює справно, і всі підпорядковуються єдиним Правилам, поки не з’являється Одинадцятий, а номери починають сумніватися та ставити запитання.
Чому дивитися:
Стрічка порушує проблему ціни за свободу суспільства. Сюжет антиутопії «Номери» базується на однойменній п’єсі Олега Сенцова. Український режисер поставив фільм, перебуваючи в незаконному ув’язненні в російській тюрмі. Співрежисером в Україні став Ахтем Сеітаблаєв.
з 26 листопада
Земля блакитна, ніби апельсин
The Earth Is Blue as an Orange
Про що:
Фільм розповідає про сім’ю, яке живе під постійними обстрілами в Донецькій області. У Ганни, яка виховує чотирьох дітей, попри жах війни, є невичерпний ресурс оптимізму. Вдома в жінки завжди є місце радощам та розвагам. Мама та діти грають на музичних інструментах, знімають фільм про своє життя та ховаються від вибухів у підвалі.
Чому дивитися:
За стрічку про життя сім’ї в прифронтовій зоні режисерка Ірина Цілик одержала нагороду кінофестивалю Sundance. Покази фільму також відбулися на Берлінському кінофестивалі та Київському фестивалі «Молодість».
з 26 листопада
Червоний. Без лінії фронту
Про що:
У 30-х роках минулого сторіччя на території Західної України, підвладній Польській республіці, студент Данило Червоний разом із друзями захоплений ідеєю створення Української незалежної держави. Вони вступають до збройного спротиву польській владі, а потім опиняються з різних боків барикад.
Чому дивитися:
Режисер Заза Буадзе знову співпрацює із письменником Андрієм Кокотюхою. Раніше вони створили фільм «Червоний» у такому співавторстві, тепер на екрани виходить приквел до попередньої історії.
Де:
в кінотеатрах
з 26 листопада
Вічне світло
Lux Æterna
Про що:
Головні ролі у фільмі виконують Шарлотта Генсбур та Беатріс Даль, які за сюжетом грають себе. Акторки планують зняти стрічку про спалення відьом, але щось відбувається не за планом, і фільмування завершується трагедією.
Чому дивитися:
Середньометражний фільм Гаспара Ное мав залишитися коротким промороликом для модного дому Yves Saint Laurent, але режисер вирішив збільшити хронометраж і зняв 50-хвилинну стрічку. Гіпнотичний фільм «Вічне світло» показали поза конкурсом Каннського кінофестивалю 2019 року.
Де:
в кінотеатрах
що почитати:
вдома
15 листопада
Корона
The Crown
Про що:
Продовження серіалу про життя британської королівської сім’ї. Автори старанно відтворюють подробиці біографії королеви Єлизавети II, її найближчого оточення та політичних діячів Великої Британії. Четвертий сезон висвітлює події, що відбулися між 1977 та 1990 роками.
Чому дивитися:
Оскароносна Олівія Колман повертається до ролі Єлизавети II, а Гелена Бонем Картер знову грає принцесу Маргарет. До акторського складу приєднаються Джилліан Андерсон у ролі прем’єр-міністерки Маргарет Тетчер та Емма Коррін у ролі принцеси Діани.
Де:
Netflix
24 листопада
Сільська елегія
Hillbilly Elegy
Про що:
Ґрунтований на однойменній автобіографічній книзі Джеймса Ванса, фільм «Сільська елегія» є сучасним дослідженням американської мрії через історію життя трьох поколінь однієї бідної сім’ї.
Чому дивитися:
Стрічка варта перегляду щонайменше через акторський склад: у головних ролях обережно, але правдиво перевтілені Гленн Клоуз та Емі Адамс. У режисерському кріслі – постановник «Коду да Вінчі» та «Аполлону-13» Рон Говард.
Де:
Netflix
Цікаво, дякую!