Пошук
Close this search box.
Пошук
Close this search box.

Найочікуваніші фільми 2020 року

Новий Вес Андерсон, Нолан, Фінчер та ще 31 проєкт

Дати орієнтовні і протягом року можуть змінюватися.

Переглядаючи всі стрічки, які потенційно вийдуть у 2020 році, редакція трохи засумувала. Порівнюючи з минулим роком, влучних та очікуваних прем’єр у майбутньому не так багато. Та після фінального формування добірки ми зрозуміли, що якісного кіно більше, адже нові фільми Девіда Фінчера, Едгара Райта та Пола Томаса Андерсона роблять 2020 унікальним. Повернення Даріо Ардженто, Хаяо Міядзакі та Джонатана Ґлейзера після кількарічного мовчання теж вартує окремої згадки, адже за ними закріпилася неабияка прихильність фанатів. Зазвичай ця дорожня мапа швидко змінюється і є велика ймовірність, що багато релізів переїдуть на майбутній рік. Це не привід засмучуватися, адже восени вже з’явиться багато картин, що претендуватимуть на нагороди. Очікувати кіно – це завжди приємно, бо серед майбутніх прем’єр часто виринають несподіванки, які стають улюбленцями.

Фестивальний календар

23.01 - 2.02

Санденс

20.02 - 01.03

Берлінале

22.03 - 30.03

DOCUDAYS

12.05 - 23.05

Канни

30.05 - 07.06

Молодість

10.07 - 18.07

ОМКФ

02.09 - 12.09

Венеція

10.09 - 20.09

Торонто

текст: Юрій Самусенко, Анна Шакун

Падіння

Falling, реж. Вігго Мортенсен
прем’єра: 31 січня (Санденс)

Перша ластівка з кінофестивалю «Санденс», який відбувся наприкінці січня. Мортенсен уперше сідає в режисерське крісло і знімає за власним сценарієм. Кіно вийшло за сюжетом якраз таким, як ми й очікували від Вігго: консервативний батько переїжджає зі своєї ферми до Лос-Анджелеса, щоби жити із сином-геєм. Конфлікти й порозуміння на ґрунті родинних світоглядів – усе, що потрібно для такої драми та хорошого дебюту. Запитайте в Пола Дано і його «Дикого життя». Втім, без козирів Мортенсен не обійшовся. У другорядних ролях можна помітити режисера Девіда Кроненберга, який вкрай рідко знімається в кіно.

Прописні істини

Uppercase Print, реж. Раду Жуде
прем’єра: 21 лютого (Румунія)

Минула стрічка Раду Жуде «Мені плювати, якщо ми увійдемо в історію як варвари» міцно закарбувалася нашій редакції в пам’ять, і тому наступний проєкт, який схожий на попередній, ми теж чекаємо з нетерпінням. Режисер повертається в епоху Чаушеску, щоби дослідити феномен підлітка Мугура Калінеску, який малював на стінах протестні графіті. Фільм створений на основі документальної п’єси. До то ж, Жуде використав архівні матеріали, тому «Прописні істини» не варто розглядати як суто художнє кіно.

Піноккіо

Pinocchio, реж. Маттео Гарроне
прем’єра: 23 лютого (Берлінале)
дата прокату: 12 березня

Творець «Казки казок» давно мріяв про проєкт, що зможе втриматися в його фірмовій темній стилістиці й водночас охопити ширшу аудиторію. Ба більше – з дитинства ідентифікував себе з образом Піноккіо. Тож, у новому проєкті Маттео Гарроне зійшлися дві мрії: зняти екранізацію однієї з найвідоміших дитячих казок про дерев’яного хлопчика, та водночас зафільмувати Роберто Беніньї. Останній, утім, уже знімався в аналогічному проєкті 2002 року, де втілився в ролі дерев’яного хлопчика та режисера. Цього разу Беніньї повернеться до казки вже в ролі старого Джузеппе. Світову прем’єру стрічки заплановано на цьогорічному Берлінале.

007: Не час помирати

No Time To Die, реж. Кері Фукунага
прем'єра: восени

Ювілейний 25 фільм про Джеймса Бонда зазнав багато змін: сюжетних, акторських та навіть режисерських. Денні Бойл пішов із проєкту, а замість нього запросили Кері Фукунагу, який показав себе в адаптації «Маніяка» зі скандинавських реалій в американські.

Тепер Бонд хоче зав’язати зі службою. Втім, вбивство дружини змінює його плани. Доведеться знову хапатися за зброю, стрибати з мотоцикла та одягати смокінги. Остання роль Деніела Крейґа в ролі агента 007 має стати епічним завершенням, тож головного поганця гратиме відповідний суперник – Рамі Малек («Богемна рапсодія», «Містер Робот»). До своїх образів повернуться Рейф Файнз, Бен Вішоу, Леа Сейду та Крістоф Вальц. Компанія вийшла достатньо вагомою, щоби не пропустити стрічку в кіно. А тут ще й Біллі Айліш записала неймовірний саундтрек.

Жінка у вікні

The Woman in the Window, реж. Джо Райт
прем’єра: 15 травня (США)
у прокаті: 14 травня

Попри чутки, схожість назви та візуальну подібність (на яку натякав постер), стрічка Джо Райта не буде ремейком Гічкоківського «Вікна у двір». «Жінка у вікні» – це екранізація однойменного роману псевдонімного автора А. Дж. Фінна. Трилер із Емі Адамс у головній ролі розповість про жінку, яка страждає на агорафобію та стає випадковою очевидицею злочину. Стрічка мала вийти ще у 2019 році, та через різку критику реліз було відкладено, а саму стрічку вирішили перемонтувати. Подивимося, чи допомогло це Джо Райту.

Зелений лицар

The Green Knight, реж. Девід Лоур
прем’єра: 29 травня (США)

Легенда про Короля Артура – мабуть, одна з найбільш кінематографічних історій. Та попри це, беручи її за основу, дуже легко скотитися в несмак та зробити черговий «епічний фільм про Середньовіччя», де славетні лицарі вирушають у Хрестові походи, а прекрасні леді чекають на них у вежах. Останній раз ми бачили Артура на великому екрані у 2017 – в екранізації Гая Річі «Король Артур». І стрічка була досить прохолодно сприйнята критиками. Та схоже на те, що подібного перфомансу від Девіда Лоурі годі й чекати. Режисер із досить очевидним інді-баченням просто не може зняти типове мідл-ейдж фентезі. До того ж студія-дистриб’ютор – A24 – своєрідна ознака якості. І це очевидно вже з трейлера. Дев Патель зіграє сера Гавейна, племінника Артура, який відправляється в похід аби перемогти лицаря зі зеленою шкірою. Також в касті Алісія Вікандер та Шон Гарріс у ролі самого Артура.

Душа

Soul, реж. Піт Доктер
прем’єра: 19 червня (США)
у прокаті: 18 червня

Ми вже знаємо анімаційну стрічку, яка отримає «Оскар» у 2021 році, адже щороку, коли в змаганнях бере участь робота від студії Pixar, золота статуетка стовідсотково дістається саме їй. Майбутня анімаційна стрічка розповідає про джазового музиканта, який отримав шанс виступити в одному з найпрестижніших джазових клубів – Half Note Club. Та через нещасний випадок, його душа відділяється від тіла й потрапляє в небесну академію, де душі мають розвиватися перед реінкарнацією. Тож герой має отримати сакральний досвід, перед тим, як віднайти дорогу назад.

Окрім того, Pixar цього року випустить ще одну стрічку «Уперед» (про ельфів), яку ми встигнемо подивитися на Берлінале, а на українських екранах її можна очікувати в на початку березня.

Тенет

Tenet, реж. Крістофер Нолан
прем’єра: 17 липня (США)
у прокаті: 16 липня

Скучили за експериментами з часом? Крістофер Нолан теж не в змозі зупинитися. Сюжет тримають у таємниці, але за трейлером відомо, що секретний агент (Джон Девід Вашингтон) мусить завадити Третій світовій війні завдяки подорожам у часі. Оператор Хойтем ван Хойтема встиг попрацювати й над «007: Не час помирати», і зняти кіно для Нолана. А от із композитором Гансом Ціммером довелося попрощатися. Той зайнятий на зйомках «Дюни». Натомість допомагати режисерові в музичній атмосфері буде Людвіг Горанссон («Чорна пантера», «Мандалорець»). Не змінилася лише плівка. Режисер знову знімає на 70 мм IMAX-камерами й називає цей проєкт найбільш амбітним у своїй кар’єрі. Що ж, нібито одного Роберта Паттінсона в касті нам було замало.

Французька депеша

The French Dispatch, реж. Вес Андерсон
прем’єра: 24 липня 2020 р. (США)

Подейкували, що нова стрічка Веса Андерсона мала вийти ще у 2019 році. Та, хоча зйомки закінчилися ще навесні, процес постпродакшну зайняв трохи більше часу. Події фільму відбуватимуться в 50 роки та будуть зосереджені навколо роботи французького бюро американської газети, співробітник якої вирішує заснувати власний журнал. Сюжет натхненний виданням The New Yorker. У касті незмінний Білл Мюррей, а також Тільда Свінтон, Бенісіо Дель Торо, Кейт Вінслет, Віллем Дефо, Едріан Броуді, Леа Сейду, Тімоті Шаламе, Френсіс МакДорманд та інші. Додайте фірмові кольори, ідеальну симетрію в кадрі й композитора з «Академії Рашмор» – та отримаєте рецепт одного з передбачувано найбільш естетичних фільмів року.

Остання ніч у Сохо

Last Night in Soho, реж. Едгар Райт
прем’єра: 18 вересня (Ірландія)

Комедіограф Едгар Райт перекваліфікувався в автора горору. Наразі він допрацьовує монтаж свого останнього фільму, який, імовірно, можуть показати у Венеції, хоча раніше стрічки цього режисера не потрапляли на великі фестивалі. У нечисленних інтерв’ю Райт говорить, що надихався «А тепер не дививсь» Ніколаса Роуга та «Відразою» Романа Полянського, тож варто чекати моторошного фільму жахів. Ба більше, відтепер британець не співпрацює з оператором Біллом Поупом, але виписав собі з Південної Кореї постійного оператора Пака Чхан-Ука Чхун Чхун Хуна, який уже давно працює в Америці. Головну роль в «Останній ночі в Сохо» виконала Аня Тейлор-Джой.

Суд над Чиказькою сімкою

The Trial of the Chicago 7, реж. Аарон Соркін
прем’єра: 25 вересня (США)

Сценарій до фільму був готовий ще у 2007 році й писався під Стівена Спілберга в режисерському кріслі. Але через страйк сценаристів його довелося відкласти. До проєкту приглядалися Пол Грінграс та Бен Стіллер, але врешті-решт після власного повнометражного дебюту «Гра Моллі» Аарон Соркін взявся екранізувати реальну історію самотужки. У 1968 році в Чикаго відбувся суд над сімома чоловіками, звинуваченими в змові та підбурюванні до заворушень проти війни у В’єтнамі. Саме судовий процес і зацікавив Соркіна для перенесення на великий екран. Головні ролі зіграли Саша Барон Коен, Едді Редмейн, Джозеф Гордон-Левітт, Джеремі Стронґ та Марк Райленс.

Історія моєї дружини

The Story of My Wife, реж. Ільдіко Еньєді
прем’єра: 20 вересня (Угорщина)

Володарка «Золотого Ведмедя» 2017 року за чуттєву драму «Тіло і душа» Ільдіко Еньєді фільмує варіацію історії про летючий Голандець. «Історія моєї дружини» – екранізація однойменного роману Мілана Фюста про морського капітана, який закладається з товаришем, що одружиться на першій жінці, яка зайде у кафе. Це перша стрічка Еньєді, яку вона знімає за межами Угорщини, та перша за участю відомих акторів. Головні ролі у стрічці зіграють Леа Сейду та Луї Гаррель. Сама режисерка характеризує свою нову роботу, як «зізнання в коханні всім недосконалим чоловікам».

Дюна

Dune, реж. Дені Вільньов
прем’єра: 18 грудня (США)
у прокаті: 17 грудня

Легендарна екранізація Френка Герберта має складну історію та репутацію ледь не «фільму-прокляття». Тільки подивіться: грандіозний двадцятигодинний проєкт Алехандро Ходоровські за участі Сальвадора Далі, Орсона Веллса та ледь не всього складу Pink Floyd – так і не був втілений. Стрічка, що вийшла на екрани 1984 року під керівництвом Девіда Лінча довела режисера до депресії. Сам Лінч пізніше відхрещувався від цієї роботи та просив прибрати його ім’я з титрів розширеної версії фільму. Після цього проєкт переходив із рук у руки, доки у 2016 році ним не зацікавився Дені Вільньов. Наразі стрічка може похвалитися непоганим кастингом. Роль Пола Атрейдеса, яку у версії Девіда Лінча втілив Кайл Маклаклен, дісталася Тімоті Шаламе. Крім того, в стрічці зіграють Стеллан Скашгорд, Зендея, Хав’єр Бардем та Джейсон Момоа. Режисер попередив, що його стрічка сильно відрізнятиметься від версії Девіда Лінча. Втім, від автора «Прибуття» та «Того, що біжить по лезу 2049» ми очікуємо щонайменше гідної інтерпретації.

Похорони Ріфкіна

Rifkin's Festival, реж. Вуді Аллен
прем’єра: невідомо

Думали, що так легко позбулися фільмів Вуді Аллена? Він знайшов можливість фінансування своїх стрічок у Європі. І насправді вже давно зняв «Похорони Ріфкіна», просто чекає, коли його можна випустити. Це романтична комедія про пару, яка закохалася одне в одного під час кінофестивалю в Сан-Себастьяні. Звісно, Аллен знімав у Іспанії й у головних ролях знову самі зірки: Джина Гершон, Луї Гаррель та Крістоф Вальц. Незрозуміло, хто виступить дистриб’ютором фільму, адже «Дощовий день у Нью-Йорку» йшов до кінотеатрів вельми довго.

Аннетт

Annette, реж. Леос Каракс
прем’єра: невідомо

Останній повний метр Каракса ми бачили в далекому 2012 році. Його «Святі мотори» сюрреалістично розкривали сутність акторської професії. Нова стрічка «Аннетт» розкриє ще одну творчу професію. Фільм буде мюзиклом про стендап-коміка, у якого помирає дружина, оперна співачка. Герой лишається сам із донькою, у якої згодом відкривається чарівний дар. Інших деталей сюжету режисер поки не розкриває. Як і у випадку з «Моторами», продакшн фільму затягнувся на роки, тож це суттєво вплинуло на акторський склад – у різні часи головну роль мала виконувати Руні Мара, Ріанна й Мішель Вільямс. Та кінець-кінцем на екрані ми побачимо Адама Драйвера з Маріон Котіяр, які до того ж співатимуть своїми голосами. Дені Лавана, який до того зіграв у всіх стрічках режисера, у новому фільмі очікувати не варто. Чи то пан Каракс готує для нас сюрприз?

Манк

Mank, реж. Девід Фінчер
прем’єра: невідомо (Netflix)

Девід Фінчер нарешті повертається в кіно після шести років роботи над серіалами Netflix. Щоправда, комфортні умови співпраці зі стрімінговим сервісом дали свої плоди. Режисер випустить свій фільм саме на цій платформі. Сценарій написав його батько Джек Фінчер перед своєю смертю у 2003 році, тож проєкт можна вважати особистим. У стрічці йдеться про Германа Манкевича, який разом з Орсоном Веллсом написав сценарій до «Громадянина Кейна». Втім, Веллс забрав усі заслуги тексту собі, залишивши цинічного сценариста ні з чим. Манкевича зіграє Ґері Олдмен, а Орсона – Том Берк («Сувенір»). Композиторами до фільму виступили старі друзі режисера Трент Резнор та Аттікус Росс, які писали музику майже до всіх стрічок Фінчера.

Дівчина мафії

Mob Girl, реж. Паоло Соррентіно
прем’єра: невідомо

Наразі цей фільм у пре-продакшені – є всі шанси, що світ його побачить не раніше 2021 року. Але раптом Паоло Соррентіно встигне зняти його швидше. «Дівчина мафії» – це екранізація однойменного роману Терези Карпентер про матір із Нью-Йорку, яка завдяки своїм амбіціям не встояла перед спокусою здати мафію копам. Вона стала інформаторкою для поліції та ФБР і була ключовою очевидецею у справі проти «колумбійської сім’ї». Її зіграє Дженніфер Лоренс. Соррентіно написав сценарій разом з Анджеліною Барнетт, яка раніше працювала над серіалами «Ганнібал», «Американці» та «Геній». І це перша співпраця режисера з жінкою у виробництві фільмів.

Нехай говорять

Let Them All Talk, реж. Стівен Содерберг
прем’єра: невідомо (HBO Max)

Навряд хтось може позмагатися зі Стівеном Содербергом у швидкості зйомок та монтажу фільмів. Він досі показує їх на великих фестивалях, і вони досі виглядають чудово. Режисер удруге поспіль співпрацює з Меріл Стріп, яка грає в його комедії письменницю. Жінка вирушає з друзями і племінником у подорож, щоби розважитися. Зйомки почалися ще перед прем’єрою «Пральні». У касті також є Лука Хеджес та Джемма Чан. Содерберг знову сам знімає й сам монтує, а дистриб’ютором виступить HBO Max, тому є ймовірність, що це буде один із перших релізів на стрімінговому сервісі кабельного телеканалу.

На скелях

On the Rocks, реж. Софія Коппола
прем’єра: невідомо

Софії Копполі випала нагода зняти перший повнометражний фільм для Apple TV у колаборації зі студією A24. До того ж, стрічка стане очікуваним воз’єднанням співпраці режисерки з актором Біллом Мюрреєм після «Дуже Мюрреєвсього різдва» та оскароносного «Труднощі перекладу». «На скелях» розповість про пригоди молодої дівчини, яка зустрічається зі своїм батьком-плейбоєм у подорожіНью-Йорком. Окрім Мюррея, у стрічці зіграє Рашида Джонс та Марлон Веянс. Нагадаємо, у 2017 році Коппола стала першою жінкою, яка отримала режисерську нагороду в Каннах за стрічку «Обдурений» – екранізацію роману «Розмальований диявол» Томаса Куллінана. У нової роботи також є всі шанси стати головним феміністичним фільмом року.

Гадаю, як все закінчити

I'm Thinking of Ending Things, реж. Чарлі Кауфман
прем’єра: невідомо (Netflix)

Творець «Синекдоха, Нью-Йорк», «Аномаліза» та «Бути Джоном Малковичем» взявся за екранізацію дебютного роману канадського письменника Аєна Рейда, який визнали одним із найкращих у 2016 році, за версією National Public Radio та став фіналістом Shirley Jackson Award. Сам автор стане копродюсером фільму. Реліз стрічки відбудеться на стрімінговому сервісі Netflix.

Психологічний горор розповість про суїцидальну жінку, яка їде знайомитися з батьками свого хлопця. Та поїздка закінчується передчасно, і хлопець залишає її на пів дорозі. Письменник залишив фінал свого роману відкритим для інтерпретацій. Пригадуючи попередні роботи Кауфмана – режисер може зайти ще далі в неоднозначності того, що ми побачимо. Тим паче, за словами одного з акторів, режисер лишив з оригіналу книжки від сили 15% оригінального тексту.

Бенедетта

Benedetta, реж. Пол Верговен
прем’єра: невідомо

У XVII столітті монахиня подорожує з компаньйонкою всією Італією й між ними виникають романтичні почуття. Героїня бачить еротичні та релігійні видіння. Насправді, Верговен хотів показати цю історію в Каннах ще у 2019 році, але через травму постпродакшн довелося відкласти. Режисер ще й довго запрошував у стрічку Ізабель Юппер, але акторка відмовила йому. Тож на її місці зараз Шарлотта Ремплінг. Пол Верговен знімає вкрай рідко, тому кожна його стрічка – це подія, що завжди шокує глядачів розкутістю та відвертістю. «Бенедетта» вже зробила перший крок. Постер демонструє жіночий сосок, тож не чекайте його побачити на вулицях свого міста.

Пияцтво

Druk (Binge drinking), реж. Томас Вінтерберг
прем’єра: невідомо

Данський режисер Томас Вінтерберг береться за дослідження впливу алкоголю на людський організм. Учитель середньої школи Мартін зі своїми товаришами, втомившись від сірої буденності та проблем, намагається перевірити теорію per mille: пів проміле спирту щодня може відкрити нові межі людського мозку для креативності. Експеримент, що спочатку видається досить вдалим, для деяких закінчується не так оптимістично. Сам Вінтерберг описує стрічку, як кумедну драму, яка змусить замислитися про дружбу, свободу та алкоголь. Головну роль у стрічці зіграв Мадс Міккельсен.

Пам’ять

Memoria (II), реж. Апічатпонг Вірасетакул
прем’єра: невідомо

Іще одна стрічка, яку ми очікували побачити ще у 2019 році. Тільда Свінтон зіграє шотландку, яка приїхала до джунглів Колумбії. Після відвідування тунелю крізь Анди в селищі Піхао, вона раптово виявляє «синдром вибухаючої голови» (стан за якого виникають слухові й зорові галюцинації вві сні). Цим рідкісним захворюванням захворів і сам режисер під час створення серії фоторобіт про Колумбію Memoria. Створити фільм він вирішив із терапевтичною ціллю.

«У 70-х – 80-х роках у Колумбії панувала жорстокість. Коли ви їхали дорогою, могла вибухнути бомба або вулкан. Рух зупинявся, і ви не знали, чому саме. Люди постійно уявляють собі різні речі та відчувають страх. Фільм саме про це: про очікування страху й невідомості» – розповідає режисер. Це перша робота Апічатпонга Вірасетакула знята не в рідному Таїланді. Причиною є протест проти інтернет-цензури, яку там ввели. Та рідна країна буде показана режисером інакше. У створенні стрічки він надихався тайськими розповідями про джунглі, які читав у дитинстві. Наразі фільм завершено, та дата прокату досі невідома. Ймовірно, ми зможемо оцінити роботу в Каннах.

Прогулянка до Парижа

Walking to Paris, реж. Пітер Гріневей
прем’єра: невідомо

Костянтин Бранкузі – французький скульптор румунського походження, який став засновником абстрактної скульптури, а також був учнем Родена. Попри неабияку значущість для світового мистецтва, історія його життя досі не розказана, а ім’я – не настільки відоме широкому загалу. Пітер Гріневей узявся виправляти цю несправедливість і розповісти про подорож художника тривалістю в 1200 миль із Бухареста до Парижа в 1903 році. Якщо ви дивилися принаймні один фільм цього режисера, точно знаєте що він із цим завданням впорається, як ніхто інший.

Чорні окуляри

Occhiali Neri, реж. Даріо Ардженто
прем’єра: невідомо

Із майбутніх проєктів за Даріо Ардженто закріпилася лише екранізація гофманівської «Пісочної людини» (Der Sandmann). Але й вона без дати прокату. Тепер на сторінці IMDB виринає нова італійська стрічка родоначальника жанру джалло. Сценарій він написав ще у 2002 році разом із Франко Ферріні, але тоді збанкрутувала їхня компанія, тож довелося відкласти проєкт. Поки що єдина оголошена акторка у фільмі – це донька режисера Азія Ардженто. Чи буде це повернення до витоків, чи нова підробка на кшталт «Дракули 3D» – дізнаємося вже скоро.

Мандибули

Mandibules, реж. Кантен Дюпйо
прем’єра: невідомо

Ще один працьовитий режисер із нашої добірки випускає фільм на рік. Імовірно, що «Мандибули» покажуть у Каннах, як і «Оленячу шкіру». Назва стрічки означає верхні щелепи членистоногих. Якщо вас це ще не злякало, то сюжет у Дюпйо змушує принаймні здивуватися: двоє ідіотів знаходять у багажнику своєї автівки гігантську муху та вирішують її приручити, аби заробити купу грошей. Знову кафкіанські витоки, знову від абсурдного гумору хапаєшся за живіт. Принаймні хочеться вірити, що це все правда (або вигадка) – із Кантеном Дюпйо ніколи не вгадаєш.

Макбет

Macbeth, реж. Джоел Коен
прем’єра: невідомо

Джоел Коен уперше знімає стрічку без свого брата Ітана. Ще й за власним сценарієм, запрошуючи на роль леді Макбет свою дружину Френсіс МакДорманд. Вона вже зіграла таку роль у театрі 2016 року. Сюжет залишається старим: три відьми кажуть Макбету, що скоро він стане королем Шотландії. І його сліпа віра несе його до фатального кінця. Головну роль виконує Дензел Вашингтон, продюсує Скотт Рудін, а дистриб’ютором викликалася компанія А24. З такими новинами можна відразу прямувати на фестивальну доріжку, але дочекаємось принаймні першого трейлеру.

Ребекка

Rebecca, реж. Бен Вітлі
прем’єра: невідомо (Netflix)

Якийсь час на руках Бена Вітлі після «Перестрілки» циркулювала велика кількість проєктів. Та нарешті один із них вийде у 2020 році завдяки стрімінговому гіганту Netflix. Вважалося, що Вітлі хотів перезняти трилер Альфреда Гічкока «Ребекка», та насправді режисер націлився екранізувати однойменний роман Дафни дю Мор’є. Роль, яку раніше виконував Лоуренс Олів’є, дісталась Армі Гаммеру. Актор уже працював із британським режисером на попередньому фільмі, й усе склалося якнайкраще. Роман неодноразово екранізували в Боллівуді з різним рівнем успішності, тож прийшла черга й Великобританії.

Як поживаєте?

Kimitachi wa Dou Ikiru ka? / How Do You Live?, реж. Хаяо Міядзакі
прем’єра: невідомо

Напередодні новорічних свят студія Ghibli порадувала прихильників новинами про два нові фільми, які студія збирається випустити найближчим часом. Серед них проєкт самого Міядзакі. Прихильники японського аніматора з нетерпіння чекали на нові проєкти майстра ще з 2013 року, коли вийшов «Вітер дужчає». Та були непокоєння щодо цього після відставки аніматора з поста керівника студії. Міядзакі розпочав проєкт ще у 2016 році, та через особливості роботи з традиційною анімаційною технікою, робота над картиною розтягнулася на роки. Для розуміння: на одну хвилину екранного часу аніматор витрачає близько місяця роботи. Нова анімація заснована на однойменному романі Гендзабуро Йосіно та розповідає про те, як ця книга впливає на життя головного героя. Стрічки Міядзакі традиційно підводять нас до питання взаємин людини та природи, їхнього гармонійного існування у світі. Цього ж очікуємо й від нової роботи майстра. Студія планує випустити стрічку напередодні Олімпійських ігор 2020 року, та оскільки режисер працює без чітких дедлайнів, є ймовірність побачити роботу й у 2021 році.

Сувенір: частина друга

The Souvenir: Part II, реж. Джоана Хогг
прем’єра: невідомо

Коли перша частина стрічки вийшла на Берлінале, у Джоани Хогг уже цікавилися щодо сиквелу, адже одну з ролей мав зіграти Роберт Паттінсон. Влітку актор вибув із проєкту, і замість нього в сюжеті з’явилося відразу двоє молодиків. Важливо, що до сиквелу приєднався й Мартін Скорсезе, який став продюсером стрічки. Сама ж Хогг неодноразово натякала, що ця напівбіографічна історія задумувалася у двох частинах, і саме друга стане заключною. Усі актори з першого фільму повертаються й у «Сувенір 2»: Тільда Свінтон, Гонор Свінтон Бірн та Річард Айоаді.

Одна секунда

Yi miao zhong, реж. Чжан Імоу
прем’єра: невідомо

Історія навколо цього фільму склалася, можливо, цікавіша за сам сюжет. Його мали показати в конкурсі Берлінале у 2019 році, але за кілька днів до прем’єри зняли, мотивуючи це тим, що стрічка просто не готова. Ходили чутки, що КНР просто заборонила показувати фільм Чжану Імоу через політичний складник. Дія стрічки відбувається в Китаї 1970-х років під час Культурної революції. З в’язниці тікає чоловік, який намагається знайти на плівці одну секунду, що дозволить викрити злодіяння влади.

Літо 84-го

Eté 84, реж. Франсуа Озон
прем’єра: невідомо

Окей, можливо когось страждання, які завдає Франсуа Озон глядачеві протягом своїх останніх фільмів, – не дуже мотивують чекати на його нову роботу. Втім, як то кажуть, хороший кінематограф часто не про легкі розваги. «Літо 84-го» – стрічка, що розповість про дорослішання та становлення протягом одного літа групи підлітків, яким цікаві всі прояви життя. Включно з його фінальною частиною – смертю. Наразі це все, що відомо про сюжет. Знаючи Озона, у стрічці доведеться багато чого віднайти та пізнати разом із героями.

Безіменний проєкт Пола Томаса Андерсона

прем’єра: невідомо

Сюжет нового фільму ПТА розгортається навколо учня старших класів, який працює актором. Дія відбувається в Сан-Фернандо 1970-их. Режисер сам пише сценарій, і продюсує поки що безіменний проєкт. У листопаді відбувся пошук акторів, але всю інформацію досі тримають під сімома замками. У 2019 році зринало багато повідомлень про Пола Томаса Андерсона. Він знімав відеокліпи для гурту Haim, майже зрежисував стендап для Адама Сендлера, написав 600-сторінковий сценарій та працював над текстом із восьмилітньою донькою. Можливо, це все пов’язано й із новим фільмом. Ми ж готові до будь-якого результату.

Безіменний проєкт Джонатана Глейзера

прем’єра: невідомо

Останні п’ять років Джонатан Глейзер не сидів без роботи й написав драму про Голокост. Він надихався книгою Мартіна Еміса «Зона інтересу» (The Zone of Interest), але не слід дивитися на стрічку як на екранізацію. Режисер хоче показати Голокост очима нацистів і весь цей час працював з етичними аспектами тексту, адже «Список Шиндлера» й «Син Саула» ми бачили саме з позиції жертви. У фільмі нацистський офіцер закохується в дружину коменданта концтабору. За словами Глейзера, Аушвіц у фільмі постане окремим персонажем. Від автора «Побудь у моїй шкірі» іншого й не чекаєш. До речі, дистриб’ютором буде знову компанія А24.

Сподобалась стаття?

Допоможи Moviegram стати кращим

0 0 голоси
Рейтинг статті

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі